Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2016, 10:52   #11
Szamanu
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sprzedać czy ratować samochód

Przepraszam jeżeli kogoś zdenerwowałem ale nie oto mi chodziło. Powiem szczerze ze ja wole sie nie go nie pozbywać i nie chodziło mi o to żeby komuś wepchnąć złom bo na wszystkie naprawy mam papiery i nic bym nie ukrywal. Nie chce po prostu żebyście myśleli ze chce sie pozbyć problemu. Po prostu żona trochę marudzi żeby go sprzedać a nie miałem juz argumentów żeby ja jakoś przekonać ze tak na dobra sprawę tam juz niema sie co zepsuć. A takie argumenty jednak najlepiej zdobyć na forum gdzie ludzie sie znają i użytkują te same samochody.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2016, 10:54   #12
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Sprzedać czy ratować samochód

zostaw go, za duzo rzeczy zrobiłeś, kupisz następne i też trafisz na trumne
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2016, 11:02   #13
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: Sprzedać czy ratować samochód

"Luttek" - brawo za słowa prawdy i "wejście na ambicję" - rozważ tylko, że nikt nie będzie czyimś sponsorem ....
Może "Szamanu" stoi dziś przed dylematem: czy dać na 4kólka czy na prezent na komunię ???
Cóż, życie ...
Moim zdaniem - albo nastawić się na "dożywotnią" eksploatację i związane z tym nadchodzące inwestycje albo, póki jeszcze jeździ a dotychczasowe nakłady "są do przełknięcia" - sprzedać, bo na pewno na tym nie koniec .... sam piszesz: auto ponad 10 lat ...
Ja też po zakupie zainwestowałem w "podstawowe" wydatki eksloatacyjne po zakupie (wiadomo jakie) i jeździłem ponad rok bez dotykania ale kiedyś stało się i to 500km od domu i co miałem zrobić ??? Do dziś mam "czkawkę" z tego powodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2016, 11:44   #14
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Sprzedać czy ratować samochód

Witam wszystkich.

Temat się rozwinął, a nic nie zapowiadało tego...

Więc dołożę swoje (forma tematu sugeruje, że trzeba koledze dodać otuchy w walce lub od razu sprowadzić na ziemię).
Sam swego czasu miałem dylemat. Focus MKI 1.8 tddi kupiony przy przebiegu licznikowym 220k km-po siostrze w rodzinie od 175k km.
Za mojej kadencji zrobione: zawieszenie przód i tył (kompletne całe), maglownica, sterownik, walka z rudą, hamulce, półosie kpl, parę pomniejszych kwestii typu poduszka pod silnikiem, rozrusznik, alternator, pasek osprzętu wraz z rolkami i napinaczem. Co jeszcze... nie pamiętam, pewnie nie kosztowały na tyle dużo aby pamiętać...
Razem na pewno grubo ponad 12k zł. W okresie ok 4 lat.
Za auto zapłaciłem ok 18k zł. Jeżdżę nim już 8 rok ma teraz na liczniku 345k km i znowu szykuje się mały wydatek turbina (oryginał, zaczęła puszczać olej) i sprzęgło (docisk i wysprzęglik oryginał, tarcza od 180k km). Najlepsze to jest to, że po włożeniu w auto sporej gotówki zaczęło mi się nim super jeździć. Przez dobre 3 lata nic nie robiłem... a kilometry leciały.
Tak to jest z używkami... gdzie prawdziwy przebieg jest zapisany tylko i wyłącznie w częściach samochodu...
A czy wymiana sprzęgła przy 350k km to jest coś złego, w sensie trwałości podzespołu? Sądzę, że to jest dobry wynik, zawieszenie 250k km...

Klocek7 dobrze określił "czkawką" pewne wydatki... niestety jeżeli trafiło się auto o sporym przebiegu (a tu pewnie tak jest) to nie ma się co dziwić, że są wydatki. Pamiętam, kolega kupił mondeo również sprowadzone z Belgii. Na liczniku miało coś ok 150k km, a po pierwszych awariach (sprzęgło, pompa, rozrząd na łańcuchu!) sprawdzili przebieg i okazało się że ma ponad 800k km...

Skoro w opisywanym przypadku już tyle zostało zrobione, szkoda było by to zmarnować. Zrobić to co jest do zrobienia (ale dobrze, a nie po dziadowsku) i auto odwdzięczy się bezawaryjną pracą przez długie km...
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.

Ostatnio edytowane przez maciej_b ; 25-04-2016 o 11:50
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2016, 12:21   #15
miery
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus MK1 Sedan
Silnik: 1.6L Zetec-S
Rocznik: 2002
Postów: 409
Domyślnie Odp: Sprzedać czy ratować samochód

Napiszę też swoją historię.
Fokę kupiłem prawie rok temu, 135k km na liczniku, polski salon, drugi właściciel. Na start do zrobienia była cewka zapłonowa i filtry. Między czasie wyszły do wymiany felgi bo przynajmniej raz w miesiącu któreś koło puszczało na rancie. Później amortyzatory z tyłu, ponieważ jeden miał wyciek już przy zakupie. Pewnego razu tłumik drgań mi odpadł 100 km od domu (wesoły powrót był). Miesiąc temu wymieniłem pompę sprzęgła bo zaczęła kapać na dywanik kierowcy. Od razu wymieniłem płyn hamulcowy. W zeszłym tygodniu płyn wspomagania bez konkretnego powodu.
W kolejności czeka wymiana tulei wahaczy na tylnej osi bo stukają niemiłosiernie i lekka rozbieżność jest. Ciekawe czy przegląd mi z tym podbiją bo w maju jest do zrobienia. (może ktoś wie czy to mocno utrudnia wbicie pieczątki)
Silnik jest w dobrym stanie jak mniemam, oleju mało bierze. Gdzieś tam jest obite, obtarte, trochę ruda wchodzi, ale wygląda dobrze.

Przeszło mi przez myśl żeby do sprzedać, ale naprawdę dobrze się nim jeździ. Kupiłem go za 7k PLN, włożyłem około 2k PLN. Kasy trochę żal zawsze, ale jak kupisz nowe auto to po kilku latach też zaczną się wydatki i to pewnie większe niż na używane kilkunastoletnie auto.
miery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2016, 12:43   #16
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 148
Domyślnie Odp: Sprzedać czy ratować samochód

Skąd Ja to znam.......,. znam dylematy autora wątku doskonale.
U mnie sprawa wygląda tak że dwa miesiące temu do czasu sprzedaży miałem Opla Astrę I z 1999, w gazie z najsłabszym silnikiem. Naprawiałem regularnie, i owszem marudziłem bo silnik słaby, rdza wychodziła ale kulał kolejne kilometry dzielnie.
Koniec końców chcieliśmy nowsze auto więc Astra poszła do ludzi, kupiliśmy Focusa i Wiecie z jakim nastawieniem? będziemy nim jeździć i nie świrować, jak coś padnie trzeba wymienić i jechać dalej. Plan jest na 6-8 lat i oby tak było.
Jak masz kasę to kupuj......... pamiętaj tylko że za nikt dobrego auta nie odda w niskiej cenie, jak zrobiłeś jak należy to się nie martw. Ja starałem się pocieszać że już grubsze naprawy zrobiłem to nie powinno nić już paść.
Co do aut z DE już się wyleczyłem, byłem raz widziałem co tam stoi i co z tym potrafią zrobić, wolę salon polska po flocie z pełnym dostępem do danych serwisowych.
raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2016, 12:56   #17
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Sprzedać czy ratować samochód

w DE byłeś mowisz.... i co z tego że tam szrot stoi ? no stoi. trzeba jechać do np stuttgartu, umowić się z helmutem colem, prywatnym właścicielem, podjeżdzasz do podwórka czy pod blok i kupujesz auto

nie od handlarza, turka i problemu nie ma, baaa, jest czysta przyjemność
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2016, 13:01   #18
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: Sprzedać czy ratować samochód

Cytat:
Napisał miery Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeszło mi przez myśl żeby do sprzedać, ale naprawdę dobrze się nim jeździ. Kupiłem go za 7k PLN, włożyłem około 2k PLN. Kasy trochę żal zawsze, ale jak kupisz nowe auto to po kilku latach też zaczną się wydatki i to pewnie większe niż na używane kilkunastoletnie auto.
Jeśli dołożyłeś po zakupie 2 tys zł na remont, to tyle co nic. Jasna sprawa że jakby dobrze poszukać to może wydałbyś drugie tyle co na zakup - ot, np przegląd hamulców i może by się okazało że bębny, tarcze itp itd...
Tylko po co? Może trzeba się umieć pogodzić że ma się już niemłode auto i zawsze coś może wypaść? W bogatych krajach 7-latek już jest starawy, u nas to prawie nówka....
Kolejna rzecz, focus nie jest małym tanim autem, jakby nie było to klasa niższa średnia i naprawy nie mogą być tanie. Można kupić sobie Matiza w cenie jednej porządnej naprawy focusa i tam serwis będzie tani..
Focus mk1 czy mk2 to są ostanie w miarę tanie w serwisie auta średniej klasy. Potem już było tylko gorzej i drożej.

Wracając do tematu i problemu autora wątku. Silnik masz zrobiony, jeśli buda w tym podwozie ci nie gnije, nie rdzewieje (a zakładam że to obejrzałeś przy zakupie) to zostaw, jeździj i miejmy nadzieję że więcej nic poważnego cię nie spotka. Jak "obudowa" i silnik jest OK to wszystko inne da się zrobić i nawet warto, bo jak mówi Fulara, kupisz w podobnym wieku i zaczniesz remonty od początku.
No chyba że jednak znajdziesz sponsora i sprzeda ci auto już ze zrobioną turbiną, po remoncie silnika, zawieszenia itp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie ma takich ? cóż... pewnie że nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2016, 17:34   #19
Toni999
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
Domyślnie Odp: Sprzedać czy ratować samochód

Witam, zgadzam się z opinią że na zachodzie nikt nie sprzedaje dobrych samochodów ale czasem auto ma drobny feler który może wyglądać na kosztowną awarię więc ludzie wolą sprzedać auto do polski ale może się okazać że usunięcie feleru wcale nie musi być drogie, sam się o tym przekonałem przy moim poprzednim fokusie właśnie z silnikiem 1,8 TDCi, sprowadził mi go dobry kolega i jak na przebieg 180 tysięcy auto naprawdę prezentowało się bardzo dobrze, niestety wkrótce po zakupie zaczęły się problemy silnik gasł często po wjechaniu w dziurę generalnie przy silnych wstrząsach i tak się męczyłem z tym ponad rok, okazało się że w mojej okolicy nie ma fachowców mogących poradzić sobie z tą awarią, ludzie co za naprawy mi proponowali, wymianę wtrysków, dwumasy , pompy CR i innych drogich elementów w końcu zdesperowany pojechałem do serwisu Forda i oni mi pomogli, okazało się że uszkodzony był jeden przewód w wiązce PCM w komorze silnika, po jego naprawie za 160 zł. pojazd stał się bezawaryjny i jeździłem nim bez jakichkolwiek problemów jeszcze przez 2 lata a mój przykład przytaczam aby uzmysłowić wszystkim że nie każdy pojazd z zachodu jest złomem, biorąc pod uwagę koszty serwisu na zachodzie często ludzie pozbywają się pojazdów przy pierwszych oznakach awarii a od szczęścia kupującego zależy czy koszt naprawy będzie duży czy mały.
Toni999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2016, 06:54   #20
Szamanu
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sprzedać czy ratować samochód

Jak pisałem temat naprawdę sie nie spodziewałem takiego odzewu.
I rzeczywiście potrzebowałem trochę podniesienia na duchu.
W każdym razie dzięki wielkie za pomoc. A foka zostaje w garażu i zobaczymy co to bedzie.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.