Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2012, 15:11   #1
Gizmo375
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2012
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie stukanie w zawieszeniu

witam wszystkich mam problem jak jadę po dołkach to coś mi wali z przodu tak jak by jakiś luz był byłem na szarpakach i niema nigdzie luzu co to może być amortyzatory tez sprawdzałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gizmo375 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 21:41   #2
rafels
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-06-2008
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 162
Domyślnie Odp: stukanie w zawieszeniu

Trudno odgadnąć, co stuka... np. u mnie były to tuleje wahacza (najbardziej w d... dostaje podczas jazdy) i może od tego zacznij poszukiwania.
rafels jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2012, 18:31   #3
ko_stek1
ford::average
 
Avatar ko_stek1
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Mazda 2 DY
Silnik: 1600 16 V pb + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 130
Domyślnie Odp: stukanie w zawieszeniu

Kolego jak nic nie wyszło to sprawdź poduszki stabilizatora, szarp stabilizatorem przy różnych pozycjach kół albo spróbuj podnieść lekko przednie koło, w moim przypadku wszystko tez było ok na diagnostyce nic nie wyszło, albo taki diagnostaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a przyczyna były własnie te poduszki, koszt ok 8 zł jedna.
ko_stek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2012, 13:42   #4
Gizmo375
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2012
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Odp: stukanie w zawieszeniu

dzięki koleżko sprawdzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gizmo375 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2012, 11:16   #5
Darkopa
ford::amateur
 
Imię: darek
Zarejestrowany: 22-02-2012
Skąd: Włocławek
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 99
Postów: 4
Domyślnie Odp: stukanie w zawieszeniu

u mnie tez grechotało i sie zedenerwowałem i zaczołem od drazkow na stabliizatorze .Troche sie uciszyło ale cos jeszcez dalej stukało i poszły gumy na trazku i cisza sie stała ,ale dla swietego spokoju na nasetpne lata wywaliłem tez tuleje i przo jest taki stywny az miło. acha jak co to moze ci tez walic na amortyzatorze bo sa tez tam gumy
Darkopa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2012, 14:45   #6
ko_stek1
ford::average
 
Avatar ko_stek1
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Mazda 2 DY
Silnik: 1600 16 V pb + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 130
Domyślnie Odp: stukanie w zawieszeniu

Jakby poszły gumy na amorkach to by wyszło raczej na 100% na diagnostyce, z tego co sie orientuje ciężko ujawniają się problemy z poduszkami stabilizatora i samymi stabilizatorami. Trzeba wtedy trafi na diagnostę który zaglądnie a nie stwierdzi na oko ze " jeszcze sie wszystko dobrze kupy trzyma" .
ko_stek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2012, 20:41   #7
Gizmo375
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2012
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Odp: stukanie w zawieszeniu

Dzięki koledzy jednak były poduszki stabilizatora wymieniłem i nastała cisza dzięki wszystkim i pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gizmo375 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2012, 13:50   #8
chalupka1980
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Radom
Model: Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1997
Postów: 17
Domyślnie Odp: stukanie w zawieszeniu

Otóż wymieniłem sobie zapobiegawczo gumy stabilizatora, bo stare wyglądały na popękane. Operacja prosta, nawet kół nie zdejmowałem, tylko skręciłem na maksa. Po zamontowaniu nowych gum nastało walenie, jakby młotkiem w koła. Domyśliłem sie, że zamontowanie nowych gum mogło mieć na to wpływ i rzeczywiście. Nowe gumy okazały się mieć większy otwór i nie trzymały stabilizatora, a miały być z katalogu do mojego auta.
chalupka1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 12:07   #9
Bubek666
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Wroclaw
Model: KA
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Luz w zawieszeniu

Witam wszystkich,

mam pewien problem w zawieszeniu z przodu i z tylui auta.
Mianowicie mam szczeline okolo 5-6 mm pomiedzy karoseria auta a gornym dekielkiem jesli auto jest "na kolach". Gdy podniose auto, szczelina znika i moge podniesc cale kolo z kolumna MacPhersona. Luz jest spory i stuka na nierownosciach.
Na zdjeciach postaram sie pokazac (zgrubnie) jak wyglada polaczenie wszystkich elementow w moim autku. Mam nadzieje ze nie pominalem zadnego elementu. Dodam ze nakretka jest dokrecona do oporu. Wiecej sie nie da, poniewaz gorny dekielek opiera sie juz na poduszcze amortyzatora. Wybaczcie malo fachowe nazewnictwo, ale nie jestem mechanikiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Macie jakies pojecie gdzie lezy problem? Dodam ze kupilem nowa poduszke pod amorek. Niestety nie moge jej zamontowac poniewaz wewnetrzny otwor jest za maly (zamiennik, kupiony wedlug katalogu). Przyjrzalem sie dokladnie i stara poduszka nie rozni sie, poza srednica wewnetrzna otworu, niczym od nowej.

Przemek
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (32.4 KB, 34 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (27.9 KB, 28 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (24.5 KB, 30 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (25.0 KB, 31 wyświetleń)
Bubek666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2013, 17:13   #10
marcin.ka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2009
Skąd: PODKARPACIE
Model: KA
Silnik: 1,3
Rocznik: 1997
Postów: 32
Domyślnie Odp: stukanie w zawieszeniu

U mnie też występowały stuki i to dosyć głośne.Trochę mnie to wkurzało, a najgorzej było jak jechałem na kostce. Pojechałem do mechanika na szarpakach nic nie wykazało, następnie mechanik wziął małą brechę i okazało się , że przy ostatnim wprasowywaniu tulejek do wahacza tak się wahacz wyrobił , że tulejki (duże tulejki) przesuwały się w nim powodując nieznośny hałas.Zostały 2 możliwości kupić nowe wahacze i wprasować tulejki lub zespawać migomatem przelatujące tuleje do starego wahacza. Wybrałem spawanie i hałasu przy jeździe nie ma. na wszelki wypadek wymieniłem też łączniki stabilizatora.
marcin.ka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.