Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-12-2007, 18:26   #1
Marika22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-12-2007
Postów: 10
Domyślnie Ford fiesta 1,1.Pytanie o ssanie i nie tylko!

Witam!Zakładałam już temat w którym było za dużo pytań i nie odpowiedni opis tematu :fcp5 więc zakładam drugi(Tamten został zamknięty).Zacznę może od ssania i kontrolki ssania.Otóż jak się dowiedziałam kontrolka powinna się znajdować w prawym dolnym rogu,u mnie w tym miejscu jest wskaźnik temeratutury,więc na kontrolkę ssania nie bardzo jest miejsce.Narazie pytanie mam takie czy po osiągnięciu odpowiedniej temperatury dzwignia sama się chowa czy to ssanie,samo się wyłączy?Teraz kolejne pytanie dziś zauważyłam że wskaźnik poziomu paliwa pokazuje raz pełen zbiornik raz pół chwilami zero(poza czerwoną kreską)Kolejna sprawa Zauważyłam że nie działa wskaźnik temperatury,jak sprawdzić dlaczego nie działa???Będę miała jeszcze kilka pytań ale to może później.
Mam nadzieję że moderator nie zablokuje mi tym razem tematu,wiem że może jest tutaj za dużo pytań ale nie chcę zaśmiecać forum.Pozdrawiam wszystkich!!! :fcp1
Ps.Autko mam od kilku dni dziś jest piąty dzień stąd tyle pytań.Jest to składak 1,1 rok 1994.

Marika22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2007, 19:09   #2
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie

Marika22, O ssaniu - samo się nie chowa, trzeba wsuwać z powrotem samemu z upływem pokonanej drogi i nagrzewaniem się silnika. O poziomie paliwa i wskazaniach temperatury - wizyta w warsztacie i wymiana stosownych czujników, chyba, że u Twego boku bywa zdolny Pan...Napisz na "pw"; postaram się pomóc w miarę możliwości... :fcp14
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2007, 19:37   #3
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie

wskażnik poziomu paliwa -czujnik ten w zbiorniku do wymiany,wskażnik temperatury -sprawdzić przewód czy nie spadł z czujnika ,jeżeli jest ok to czujnik do wymiany,wkręcony jest w obudowe termostatu,ten czujnik jest z jednym kablem ,
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2007, 19:58   #4
tomeka
ford::beginner
 
Avatar tomeka
 
Zarejestrowany: 04-10-2005
Skąd: Kraków
Postów: 43
Domyślnie

Cytat:
Napisał dresat
Marika22, O ssaniu - samo się nie chowa, trzeba wsuwać z powrotem samemu z upływem pokonanej drogi i nagrzewaniem się silnika.
przecież fiesta z 94 roku nie ma ręcznego ssania.
więc co trzeba wsuwać ?

pozdrawiam
tomek
tomeka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2007, 20:10   #5
rudi59
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-12-2007
Postów: 50
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomeka
Cytat:
Napisał dresat
Marika22, O ssaniu - samo się nie chowa, trzeba wsuwać z powrotem samemu z upływem pokonanej drogi i nagrzewaniem się silnika.
przecież fiesta z 94 roku nie ma ręcznego ssania.
więc co trzeba wsuwać ?

pozdrawiam
tomek
Trafiają się wersje z ręcznym ssaniem i nie mów, że nie!!!
rudi59 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2007, 21:50   #6
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie

rudi59, Zauważcie, Panowie, że Koleżanka pisze: "składak" 1994; o faktycznym roczniku nie ma słowa. Jeśli pyta o wyciągnięte ssanie - to je wyciąga, zatem trzeba je cofnąć. Uważniej czytać wypadałoby... :fcp20
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.