Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2008, 15:31   #1
karooo
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-05-2007
Skąd: Sz-n
Postów: 112
Domyślnie 1.8 TD Rozrząd !; ) Co wybrać?

Witam,
Muszę wymienić rozrząd, kupiłem auto no i nie wiadomo, kiedy był wymieniany, sprzedawca mówił, że przed sprzedażą był wymieniony (niemiec) zrobiłem na nim już 45tyś no i wolę wymienić go. Dzwoniłem dziś do serwisu forda w Szczecinie i tam, powiedzili mi, że kompletny rozrząd kosztuje 600,25zł, zdziwiłem się trochę, ponieważ ostatnio kupowałem u nich poduszki pod silnik to były w tej samej cenie, co w sklepie forda na Internecie (ford.sklep.pl), na Internecie kosztuje kompletny rozrząd do 1.8TD 98/99 479zł. Różnica między sklepem w szczecinie a Internetem jest dość duża, ten z Internetu jestem jeszcze w stanie kupić, lecz w salonie forda za 600zł to raczej nie, dzwoniłem również do pobliskich sklepów i tam podał mi facet kompletny rozrząd SKS za 440zł, również podawał mi wszystko osobno Paski (nie wiem czy dobrze napisze) Gehst 115zł, rolka zwrotna 85zł, 2x rolka napinająca 2x89zł. Podsumowując:

FORD SZCZECIN - 600,25zł

FORD INTERNET - 479zł

Zamiennik komplet - 440zł

Zamienniki wszystko po koleii:

Paski - gehst 1150zł
Rolka zwrotna - 85zł
Rolka Napinająca - 89zł x2
+ jeszcze mówił, że jakaś jedna rolka za 120zł : |

Nie znam sie aż tak bardzo i dlatego proszę o wasze opinie. Może znacie jakieś dobre paski (zamienniki) dodam, że robię duże przebiegi i przykładowo 60tyś zrobię w 6 miesięcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam, dziękuje !

__________________
karooo
karooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2008, 15:44   #2
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

SKF pewnie a nie SKS. To dobry zamiennik. Lepiej chyba komplet kupić niż tak rzeźbić w składanie.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2008, 19:08   #3
karooo
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-05-2007
Skąd: Sz-n
Postów: 112
Domyślnie

Hehh sory na pewno SKF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
karooo
karooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2008, 21:45   #4
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie

Witam

w lipcu wymieniałem w swoim Mondku rozrząd tj. pasek Gates oraz 3 rolki Rouville i jestem zadowolony nadmieniam że w Mondku 1.6 16V z 95 również wymieniałem dwa razy rozrząd na dokładnie te same firmy i nigdy nic przykrego sie nie stałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szczerze polecam. No i koszt nie duży bo za dwa komplety do swojego Mondka 1.8TD z 98r. i ojca Mondka 1.6 16V z 95r. zapłaciłem dokładnie 620,-
Wcześniej w Fiacie Siena też jeździłem na tych firmach i wszystko OK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2008, 09:30   #5
Bishop
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Koluszki/Różyca
Postów: 7
Domyślnie

Mam kolege który pracuje w hurtowni części samochodowych i załatwia mi taniej częsci. Za taki rozrząd 2 paski gatesa + 3 rolki ruville powiedział mi 300zł.Sam jeżdzę mondeo 1.8 TD 97r. Jutro jade do niego po łożysko z piastą na tył do hb ruville za 250zł.Jak coś to pisz.
Bishop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2008, 16:17   #6
polsport
ford::beginner
 
Avatar polsport
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Model: Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tu masz kpl rozrząd za 200zł
polsport jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.