Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2011, 07:32   #1
szczgizmo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

Witam,
Mam nastepujący problem. Auto po nocy ciezko odpala i trzeba je krecic jakies 15-20 sekund a czasami nawet 2-3 razy po takim czasie po czym odpala i zachowuje jakby nigdy nic. Na Kompie wyskoczyl bład P0191. Mechanicy powiedzieli ze moze być to czujnik cisnienia paliwa, pompa paliwa lub wtryski. Czy ktoś mial taki problem???
Dodam ze auto nie pali wiecej. Po za tym załozylem tez zaworek na przewody paliwowe aby paliwo sie nie cofało bo mialem z tym problem we wczesniejszym autem, Swiece tez dzialaja w 100%. czekam na podpowiedzi

szczgizmo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2011, 07:39   #2
radogol
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

Dobrze Ci powiedzieli mechanicy. Nastaw się na dosyć wielkie koszty
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 19:49   #3
krzy04
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Białystok
Model: focus mk3
Silnik: był 1,8 TDCI, jest 1,6 tdci
Rocznik: był 2003, jest 2012
Postów: 94
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

Witaj kolego. Dopóki auto smiga to nie planuj kosztów. Miałem podobny problem. Walczyłem z tym ponad 2 lata. W temperaturze ponizej plus 5 trudno odpalał. Łapał nie po pewnym czasie odpałał, ale odbywało sie to w taki sposób jakby co kilka sekund zaskakiwał kolejny cylinder. Co do zakładania zaworka zwrotnego to nic nie daje. Pompa w TDCI jest dwustopniowai sama zasysa paliwo. Ale wracam do mojego problemu z odpalaniem. Jeżdziłem tak ażdo pewnego październikowego dnia. Auto stało pod chmurką. Temperatura około plus 3. Odpaliłem i pojechałem na zakupy. Po wyjsciu ze sklepu, wkładam kluczyk a tu wszystkie kontrolki migają, zegary wariują. Odpalic oczywiście się nie dało. Znajomy podpioł mi akumulator rozruchowy. Ku mojemu zdziwieniu autko odpaliło. Diagnoza, akumulator (w co nie wierzyłem). Pojechałem do sklepu, kupiłem nowy, zamontowałem, odpalił. Próbe powtórzyłem kilka razy. Wszystko ok. Pojechałem do domu. Celowo auto zostawiłem pod chmurką. Jeżdzę nie zawsze codziennie. Temperatura prawie co ranek okołko minus 5. Foczka odpala od strzała. Dodam, ze aku miałem jeszcze fabryczny. Pozdrawaim.
krzy04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 20:14   #4
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

P0191 to dość rzadki błąd w focusach... Przynajmniej z tego co widuję na forum
P0191 - Uszkodzenie w układzie czujnika ciśnienia paliwa w listwie wtryskiwaczy.
Ja bym sprawdził:
- czy czujnik ciśnienia na szynie Common Rail jest prawidłowo wpięty - nie wypada, dobrze łączy.
- stan filtra paliwa jeżeli nie był dawno wymieniany,
Zaworek zwrotny w tdci raczej sensu nie ma - ta pompa musi mieć jakieś swoje zabezpieczenia przed cofaniem się paliwa, bo w układzie przynajmniej do pompy jakichkolwiek zaworów brak.

Kosztami się narazie nie martw - fakt tdci są dość awaryjne, ale póki co jeszcze nie wiadomo czy to nie jest jakaś błachostka.

Czy auto dymi? Spada mu moc? Czy w czasie jazdy miga ci sprężynka i spada moc?
Jeśli nie to narazie bym się nie nastawiał na drogie naprawy.
P.S jeżeli dawno nie wymieniałeś filtra paliwa, to zrób to i przy okazji wyjęty z auta stary filtr rozetnij nożycami i sprwadź czy w środku nie ma opiłków - to sporo mówi o stanie pompy, bo pompy w tdci "lubią" sypać opiłkami.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2011, 07:50   #5
stantheboss
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Lublin/Wawa
Model: Focus I
Silnik: 1.8 TDCI [115KM]
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

Sprawdź wszystkie świece najpierw, czy grzeją.

Dobrze zregenerować rozrusznik albo kupić nowy i sprawdzić prąd rozruchowy akumulatora i czy pojemność odpowiednia, jak nie - to też wymienić.

Gwarantuję na 99% że 1.8TDCI będzie palił od strzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stantheboss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2011, 19:22   #6
HPL
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2008
Skąd: Zawodowo Warszawa Czardasza 8
Model: MB GLC
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 168
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P0191 to dość rzadki błąd w focusach... Przynajmniej z tego co widuję na forum
P0191 - Uszkodzenie w układzie czujnika ciśnienia paliwa w listwie wtryskiwaczy.
Ja bym sprawdził:
Masz rację bardzo rzadki przypadek, ale zdarzały mi się takie przypadki. Wymiana czujnika rozwiązywała problem.
__________________
Tel. 791 744 660
HPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2011, 19:22   #7
HPL
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2008
Skąd: Zawodowo Warszawa Czardasza 8
Model: MB GLC
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 168
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P0191 to dość rzadki błąd w focusach... Przynajmniej z tego co widuję na forum
P0191 - Uszkodzenie w układzie czujnika ciśnienia paliwa w listwie wtryskiwaczy.
Ja bym sprawdził:
Masz rację bardzo rzadki przypadek, ale zdarzały mi się takie przypadki. Wymiana czujnika rozwiązywała problem.
__________________
Tel. 791 744 660
HPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2011, 07:51   #8
szczgizmo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

Autko dymi jak każdy Diesel czyli w normie. Nie odczułem spadków mocy. Nie zapalają się żadne kontrolki. Co do filtra to był wymieniany dość dawno temu(dlatego spróbuje chociaż mechanicy twierdza ze jest ok i tego by nie podejrzewali).
Co do rozrusznika to wątpię bo normalnie kręci bez problemów a po za to mysle ze dawałby o sobie znać zawsze a nie tylko w rańca.
Z wymiana czujnika wiążą się dość duże koszta bo nie znalazłem nowego bez rozdzielacza... 1300zł po upustach.
Coraz częściej myślę ze to może być aku bo nie był wymieniany. Dziś to sprawdzę i jutro dam znac bo ojciec kupił nowy aku o większej mocy do A4 wiec je zamienię.
Jest jeden ważny watek po za tym wszystkim.
Auto po mieście(6km do pracy jade ok 25min) pali 8-9litrów/100km
szczgizmo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2011, 16:51   #9
Chess
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

Dobrze, że poruszyłeś ten wątek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
od paru dni mam to samo, powiedz mi tylko po tym odpaleniu po trzecim abo czwartym razie nie zostawiasz kupy dymu? Bo u mnie po tym porannym odpaleniu jest tak jakbyś odpalił stara albo pozostawił po sobie mega zasłonę dymną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2011, 19:35   #10
Michal_S_1980
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus mk I
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

--------------------------------------------------------------------------------

Witam wszystkich i proszę o podpowiedz.Mam problem z odpalaniem Focusa 1,8TDCI przy temperaturach około zera stopni,lub po całej nocy,jak już odpalę to potem za każdym razem odpala,akumulator kręci normalnie,zauważyłem że jest trochę lepiej jeżeli odpalam z gazem.Mechanik sprawdzał świece żarowe,komputer-żadnych błędów,próba przelewowa wtryskiwaczy,pompa wtryskowa,sterownik pompy wtryskowej wszystko niby ok,a dalej nie pali.Stwierdził że jego zdaniem to objaw od koła dwumasowego bo podobno je nie raz słychać przy odpalaniu,ale nie może tego sprawdzic i trzeba wymienić. Jeżeli ktoś miał podobny przypadek niech odpisze.
Michal_S_1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.