Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2012, 19:54   #1
fifek_11
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 14-05-2012
Skąd: Krosno
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Zamulony i duże spalanie. Jak może być przyczyna ?

Witam serdecznie forumowiczów,mam ogromną prośbę o pomoc w ustaleniu usterki.Kaczka mojej dziewczyny nie dośc że pali około 12 litrów na 100 to jest troche zmulona,na komputerze przepustowość powietrza wyszła 13 % także to chyba dużo za mało,co w takiej sytuacji zrobić ?

fifek_11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2012, 21:56   #2
rafels
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-06-2008
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 162
Domyślnie Odp: Zmulona i dużo paląca kaczka

Zmienić filtr powietrza, sprawdzić sondę lambda. Na początek to mi przychodzi do głowy.
rafels jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2012, 23:16   #3
ko_stek1
ford::average
 
Avatar ko_stek1
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Mazda 2 DY
Silnik: 1600 16 V pb + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 130
Domyślnie Odp: Zmulona i dużo paląca kaczka

Z tego co pamietam tps u mnie na jałowym biegu również pokazuje 13% otwarcia także w normie mysle, masz wersje 50 km czy 60?? kaczka to kaczka specjalny pocisk z niej nie jest i tez mi dziwnie było przesiasc sie z seata cordoby 1.6 na kaczolota bo różnica wyraźna, myśle że jak błedów nie ma żadnych na kompie i wskazania poprawne to rutynowe działania tak jak pisze rafels, możesz zmienić takze świece. Sprawdz może jeszcze czy nadmiernego tarcia nie ma nigdzie na kołach ( czy sie nie rozgrzewa któreś nadmiernie) miałem w kaczce przypadek że cylinderek sie zapiekł w przednim kole i trzymało doscyc mocno co dawało efekty zamulenia i wieksze spalanie.
ko_stek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2012, 19:06   #4
fifek_11
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 14-05-2012
Skąd: Krosno
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zmulona i dużo paląca kaczka

Ok ale jak dodaje gazu tzn trzymam noge na gazie a na komputerze pokazuje max 15% przepustu :/ to chyba jest cos nie tak.Filterek mam nowy,cylinderki zmienialem w tamtym roku i napewno nie sa zapieczone więc koła sie lekko kręcą.Nie wiem co to moze byc denerwuje mnie to spalanie kiedys paliła 6 litrow w tym okresie a teraz nawet dwa razy wiecej wiec to mnie dziwi.Jak wciskam gaz to slychac takie buczenie z filtra a kiedys tego nie było,spróbuje zmienic swiece moze cos pomoze.Ale wątpie ze nagle po zmianie swiec spalanie duzo się zmiejszy. Ja mam tą 42 KW czyli 60 KM kiedys to jechalo jak cholera a teraz coś wyraznie czuć że ją przytyka nie jest taka żwawa.Dzieki za jakiekolwiek info !!!
fifek_11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2012, 22:59   #5
rafels
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-06-2008
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 162
Domyślnie Odp: Zmulona i dużo paląca kaczka

Sprawdziłem zapis swojej Absolute Throttle Position i wyszło min. 18% max 49%.
Może rzeczywiście coś z przepustnicą...? A lambda żyje?
rafels jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2012, 14:35   #6
fifek_11
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 14-05-2012
Skąd: Krosno
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zmulona i dużo paląca kaczka

No wlasnie a u mnie jest 13% na wolnych a po dodaniu gazu 15 % max to pewnie przepustnica :/ Ma ktos moze do sprzedania ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A ja mam to do sprzedania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zmieniamy na poszerzane stalówki bo za długo nie można jeździć na jednych...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez fifek_11 ; 18-05-2012 o 21:33
fifek_11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2012, 11:26   #7
ko_stek1
ford::average
 
Avatar ko_stek1
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Mazda 2 DY
Silnik: 1600 16 V pb + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 130
Domyślnie Odp: Zmulona i dużo paląca kaczka

Kolego odepnij czujnik TPS ten przy przepustnicy i zobacz jak kaczka bedzie chodzić. Jesli sie poprawi to bym go wymienił. On odpowiada za odczyt połozenia przepustnicy a jesli sciezka jest upalona i ma przerwy różne dziwy sie dzieją.
ko_stek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2012, 17:51   #8
pinek
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Głogów
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3 60 KM
Rocznik: 1997
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zmulona i dużo paląca kaczka

Podjedź do diagnosty i niech sprawdzi sondę lambda. Tak duże spalanie to na 99% sonda.
pinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2012, 20:25   #9
ko_stek1
ford::average
 
Avatar ko_stek1
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Mazda 2 DY
Silnik: 1600 16 V pb + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 130
Domyślnie Odp: Zmulona i dużo paląca kaczka

Kolego pinek, sugestie żeby jechać do mechanika problemu nie rozwiążą, skoro mógł odczytać położenie przepustnicy to być może posiada kabel i samemu również sonde może sprawdzić.
ko_stek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2012, 00:14   #10
Stavros
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 19-02-2012
Skąd: Warszawa
Model: Hi Cube
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Zmulona i dużo paląca kaczka

Ja ostatnio robilem zdechla kaczke i cewki poszly na emerytureGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A co do przeplywu powietrza to czy tam jest rpzeplywomierz? Jesli jest to zagrzej auto, rozpedz sie 1,2,3 i zatrzymaj. Odepnij przeplywke (wtyczke od niej) i ponownie przejedz tak samo ten sam odcinek zwracajac uwage czy cos sie zmienilo.

-auto oslebnie po odpieciu znaczy ze przeplywka ok
-auto bedzie jechac tak samo z odpieta jak i z podpieta, znaczy ze winowajca jest rpzeplywka

Jesli nie ma przeplywki to bedzie jakis MAF sensor napewnoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stavros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.