Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2017, 18:46   #1
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Demontaż listew tylnego zderzaka kombi

Witam, potrzebuję wyjąć plastiki z tylnego zderzaka i dużą dolną kratkę z przedniego. Obudowy reflektorów i grill sobie wyjąłem, z kratką też pewnie bym sobie poradził, ale zapytam przy okazji, może jest prosty sposób. Natomiast bardziej interesuje mnie płaska listwa tuż pod klapą i dokładka z czujnikami poniżej zderzaka, u mnie czujniki i hak. Trzeba zdejmować zderzak ? Czy wystarczy wleźć pod niego ? Dzięki i pozdrawiam.

Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2017, 19:35   #2
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Demontaż listew tylnego zderzaka kombi

Listwy na tylnym zderzaku siedzą na zatrzaskach, niedawno ściągałem bo zmieniałem zderzak. Na pewno łatwiej demontować na zdjętym zderzaku, ale tak też się da. Dodatkowo dolna listwa jest przypięta dwoma spinkami od dołu do wzmocnienia, które prawidłowo odblokowuje się przez wykręcenie środka krzyżakiem. Z resztą takie same są na przednim grillu. Niestety siedzą bardzo mocno. Zderzak miałem ściągnięty, więc mogłem wypychać z drugiej strony. O ile dolna listwa ma dojście bez ściągania zderzaka od spodu, to górna nie. Zdjęcie zderzaka to 5min roboty, ale niestety hak będzie przeszkadzał, więc musisz wypinać z wyczuciem. Tam jest zatrzask przy zatrzasku.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2017, 19:47   #3
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Demontaż listew tylnego zderzaka kombi

Chciałem uniknąć zdejmowania zderzaka, bo chyba miał już jakieś przygody, prawy narożnik minimalnie odstaje od nadkola i ma dziurę, bo wcześniej ktoś przykręcił go wkrętem. Ale jak mówisz, że 5 minut, to mógłbym zdjąć. W jaki sposób zdejmuje się ten zderzak ? Hak jest wypinany, oryginalny, mam do niego kluczyk, ale za cholerę nie mogłem go zdjąć jak kiedyś próbowałem, nie wiem czy zapieczony czy coś źle robiłem, ale nie chciał drgnąć.

Mam taki z identycznym pokrętłem i kluczykiem, [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], ale wygląda jakby był wysuwany poziomo i ani drgnie.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2017, 21:49   #4
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Demontaż listew tylnego zderzaka kombi

Jeżeli masz kombi to prawy odstający narożnik to standard. Olej napędowy ściekający przy tankowaniu wchodzi w reakcję z plastikiem zderzaka i narożnik z czasem się odkształca na zewnątrz. Ja wymieniłem po przygodzie na zderzak od benzyny (PB nie reaguje z tym plastikiem) i zabezpieczyłem go od środka silikonem. Demontaż opisywałem w poście #5 tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Da się to zrobić bez ściągania kół i podnośnika. Ja robiłem sam i ustawiłem sobie dwa kartony przy kołach aby zderzak mi nie opadł, lepiej ściągać w dwie osoby.
O narożniku poczytaj sobie tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 14-08-2017 o 22:19
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2017, 22:23   #5
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Demontaż listew tylnego zderzaka kombi

Tak, kombi w dieselu. A w hatchbacku w dieselu nie odłazi ? Wlew inaczej jest czy jak ?

Wielkie dzięki za konkretne info.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2017, 22:30   #6
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Demontaż listew tylnego zderzaka kombi

W HB jest mniej podatny. Narożnik jest przesunięty względem wlewu, w kombi natomiast kapie prosto na niego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.