Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2008, 14:18   #31
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie Re: Po której stronie fotelik dla dziecka?

zch, Lubisz to forum :fcp9 Jeśli tak to zanim coś napiszesz zapoznaj się z regulaminem :fcp7

Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2008, 14:24   #32
feliks
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: konin wlkp
Model: galaxy
Silnik: 2.8 204ps
Rocznik: 2003
Postów: 133
Domyślnie Re: Po której stronie fotelik dla dziecka?

zch powiem ci tak o tym już dawno mówiliśmy żę miejsce po środku jest bezpieczne a ty to powtarzaż po innych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
feliks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2008, 14:24   #33
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Re: Po której stronie fotelik dla dziecka?

Cytat:
Napisał zch
Po pierwsze, najbezpieczniejsze miejsce dla dziecka to środek tylnej kanapy, dziecko umiejscowione po środku znajduje się w centrum auta, zachowując największe odległości od boków, przodu i tyłu auta. Jednak w MK1 jest to nie tyle niepraktyczne co prawie niemożliwe bo te mondziaki nie mają po środku 3punktowych pasów bezpieczeństwa.
A w moim mondi (MK III) - tylny, środkowy pas jest trzypunktowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał zch
Po pierwsze, najbezpieczniejsze miejsce dla dziecka to środek tylnej kanapy, dziecko umiejscowione po środku znajduje się w centrum auta, zachowując największe odległości od boków, przodu i tyłu auta.
A jak posadzisz dwójkę?
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2008, 15:48   #34
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Re: Po której stronie fotelik dla dziecka?

ale dyskusja. jedno na środku, drugie na dachu, a trzecie biegnie z tyłu na sznurku, a jak wielodzietna rodzina to uciekasz do Hiszpanii. ja myślę, że nie ma co rozwijać, bo biorąc pod uwagę bezpieczeństwo i wygodę to prawe z tyłu najlepsze. przy dwóch dzieciach młodsze na prawą, a starsze na lewą. a jak auto nie ma super pasów na środku to na prawą
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 09:08   #35
zch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-07-2007
Skąd: Choszczno
Postów: 203
Domyślnie Re: Po której stronie fotelik dla dziecka?

Cytat:
Napisał arturek
Cytat:
Napisał zch
Po pierwsze, najbezpieczniejsze miejsce dla dziecka to środek tylnej kanapy, dziecko umiejscowione po środku znajduje się w centrum auta, zachowując największe odległości od boków, przodu i tyłu auta. Jednak w MK1 jest to nie tyle niepraktyczne co prawie niemożliwe bo te mondziaki nie mają po środku 3punktowych pasów bezpieczeństwa.
A w moim mondi (MK III) - tylny, środkowy pas jest trzypunktowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał zch
Po pierwsze, najbezpieczniejsze miejsce dla dziecka to środek tylnej kanapy, dziecko umiejscowione po środku znajduje się w centrum auta, zachowując największe odległości od boków, przodu i tyłu auta.
A jak posadzisz dwójkę?
Arturek właśnie z racji tego że dwójkę będe posiadał już nie długo a mondi jest już wiekowy nastepuje zmianka na renault traffic passenger, są trzy środkowe miejsca (więc jeszcze jedno w rezerwie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) a dzieciaczki będą wyżej, co myślę że jest kolejnym aspektem bezpieczeństwa.
__________________
-ONWA MK2 GRUBA
-CTE 1700 montaż
www.cb-kultura.pl (przyjmuje zamówienia na naklejki z logo )
zch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 09:40   #36
feliks
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: konin wlkp
Model: galaxy
Silnik: 2.8 204ps
Rocznik: 2003
Postów: 133
Domyślnie Re: Po której stronie fotelik dla dziecka?

kupować busa tylko dlatego żę dzieci będą siedzieć wyżej i po śodku dlamnie jest to niefunkcionalne ale jak dlaciebie tak to ok
tylko busem sie niedobrze jeździ po mieśće szczegulnie dużym wiem coś otym
feliks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 18:44   #37
zch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-07-2007
Skąd: Choszczno
Postów: 203
Domyślnie Re: Po której stronie fotelik dla dziecka?

Cytat:
Napisał feliks
kupować busa tylko dlatego żę dzieci będą siedzieć wyżej i po śodku dlamnie jest to niefunkcionalne ale jak dlaciebie tak to ok
tylko busem sie niedobrze jeździ po mieśće szczegulnie dużym wiem coś otym
Cóż, decyzja na duże auto wynika nie tylko z dzieci, ale także z pracy itp.

Co do jazdy to mam zupełnie inne zdanie, jeździłem wieloma osobówkami i kilkoma busami także większymi niż traffic np sprinter czy iveko.

Busem się świetnie manewruje a jazda na lusterka to poezja, poza tym siedzisz zdecydowanie wyżej i uważam to za kolejny plus.
Fakt może do miasta wygodna jest fiesta która wejdzie w każdą dziurę ale osobiście boje się jeździć takimi pimpkami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
-ONWA MK2 GRUBA
-CTE 1700 montaż
www.cb-kultura.pl (przyjmuje zamówienia na naklejki z logo )
zch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2008, 08:35   #38
feliks
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: konin wlkp
Model: galaxy
Silnik: 2.8 204ps
Rocznik: 2003
Postów: 133
Domyślnie Re: Po której stronie fotelik dla dziecka?

ja też ale np w W-WA to jest makabra parkować busem chociaż umie nim jeździć fakt wysoko sie siedzi dobra widoczność ja też do pracy potrzebować będę niedługo busa tylko zamierzam sie do t5 w wersji 9 osobowej zapewne zrobie zniej 3
feliks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2008, 18:02   #39
radada
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-11-2008
Skąd: Świętokrzyskie
Model: Ford Mondeo MKIII
Silnik: 1,8 duratec he
Rocznik: 2001
Postów: 64
Domyślnie Re: Po której stronie fotelik dla dziecka?

Witam
Sięgając pamięcią do roku wstecz, gdy miałem stłuczkę praktycznie na czoło z kierowcą na dwóch gazach. Próbowałem autoamtycznie uniknąć uderzenia z mojej (lewej strony czyli kierowcy), fotelik zapięty z lewej storny. Oczywiście każdy może miec odmienne zdanie. Życie i uczestnicto w takim wypadku to jedno a programy to drugie.
pozdrawiam
radada jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2008, 19:48   #40
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Re: Po której stronie fotelik dla dziecka?

a tam. właśnie o tym mówi statystyka, że czasem udaje się zareagować ale najczęściej niestety nie
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.