Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2018, 20:40   #21
MondeoWariat
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-03-2015
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk3
Silnik: Duratec 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Falujące obroty - wymiana kolektora ssącego.

Szczęśliwego nowego roku! Dzisiaj kupiłem i wymieniłem krokowca, termostat (zaciał się w pozycji otwartej) oraz czujnik temperatury. I nadal problem pozostał. Znalazłem mały wyciek (sączy się płyn) na pompie od klimy czym się równierz zajmę niebawem ale nie powoduje ona żadnych oporów na pasku a sama pompa pracuje. Z tymi obrotami myślę że będzie to kwestia strojenia albo usterki samego ECU (nie, nie zmienie kolektora z powrotem, fajnie burczy jak sportowe V6Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Ostatnio zauważyłem że sam kolektor poprawił mi dolne obroty i mam na dole minimalnie ale odczuwalnie wiecej mocy. Hamowania zweryfikuje. Skończyły mi się pomysły co powoduje to falowanie przy niskich temperaturach. Niestety we Wrocławiu mało kto chce się podjąć strojenia tego silnika. Co dzwonie to lament w stylu "a po co, a na co" dając do zrozumienia żebym szukał gdzie indziej. W Krakowie z miłą chęcia chcą mnie przygarnąć ale... cena strojenia + paliwa w obie strony i bramki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No cóż szukam rozwiązania dalej, chyba że są jeszcze sugestie to z checią wypróbuje. Pozdrawiam

MondeoWariat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2018, 20:38   #22
MondeoWariat
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-03-2015
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk3
Silnik: Duratec 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Falujące obroty - wymiana kolektora ssącego.

Hej, witam po tak długim czasie. Jako że nie lubię zostawiać nie rozwiązane wątki także podzielę się rozwiązaniem mojego problemu. Po zdemontowaniu kolektora okazało się że nie został on jednak wykonany prawidłowo. Otwór zaworu IAC (silniczek krokowy wolnych obrotów) ten który powinien iść z zaworu do wnętrza kolektora nie został prawidłowo rozwiercony. Co dziwne był rozwiercony do pewnego momentu i również wewnątrz był otwór, mimo to oba otwory nie łączyły się ze sobą. Tak więc należy rozwiercić go przelotowo do wewnątrz i obroty śmigają jak fabryka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szczerze polecam ten kolektor osobom którym padły już klapy wirowe i chcą usłyszeć nowe fajne brzmienie silnika (mruczy niczym V6 z lekkim przymknięciem oka), lub planującym rozbudowę silnika i zwiększenie mocy. Pozdrawiam
MondeoWariat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kolektor ssący , obroty



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.