Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2012, 16:26   #11
neo2k
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2008
Model: Transit
Silnik: aluminiowy
Rocznik: 1998
Postów: 119
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

Pompa wstępna zmieniona a efekt zerowy. Silnik wkręca się do 3 tys. i stoi na 3, po jakimś czasie trzymania na obrotach przekracza 3 tys i czasem wkręca się dalej, normalnie a czasem dojdzie do 4 i to samo.
Nie wiem już gdzie szukać przyczyny .

neo2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 16:57   #12
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Re: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można jeszcze starym sposobem - zasilić bezpośrednio pompę z dodatkowego baniaka i pojechać na próbę.
Spróbuj jeszcze tego.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2012, 08:46   #13
AKIM
ford::advanced
 
Avatar AKIM
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Mielec
Model: Transit, Seat Alhambra
Silnik: 2.5 D, 1.9TDI
Rocznik: 1999, 1999
Postów: 385
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

A żaden wtryskiwacz się nie zacina? Te objawy wystąpiły nagle czy stopniowo? Pompa Bosch z woskowcem czy hydrauliczny przyspieszacz kąta wtrysku.Głos silnika jakiś metaliczny, stuki itp. Z baniaka zasil paliwem z innej stacji.Podczas normalnej pracy i przejścia w zły tryb zmiany rodzaju dźwięku silnika. Zaczyna się robić ciekawe.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AKIM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2012, 14:30   #14
neo2k
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2008
Model: Transit
Silnik: aluminiowy
Rocznik: 1998
Postów: 119
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

Żaden wtryskiwacz się nie zacina, przynajmniej nie zauważyłem tego. Stało się nagle, tzn. wpadła szmata między paski i przeskoczył pasek, rozrząd się przestawił, pogiął laski, wyłamał dźwigienki klawiatury. Wszystko powymieniane, ustawione na znaki.
Poza tymi objawami silnik chodzi idealnie, równo, delikatnie. Przyśpieszenie ma jak osobowy, również pod obciążeniem. Objawy czyli ciężko z rana pali i ta blokada przy 3 tys., choć przed chwilą jeździłem i wkręcał się w całym zakresie bez zająknięcia. Zobaczę jeszcze jutro jak będzie chodził.

Co do pompy jak poznać która z woskowcem a z która z hydraulicznym przyspieszaczem. ?
neo2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2012, 15:12   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

Cytat:
Napisał neo2k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do pompy jak poznać która z woskowcem a z która z hydraulicznym przyspieszaczem. ?
Ta po prawej - starsza ma siłownik woskowy ciągnący linką dźwignię przyspieszacza (ten okrągły skręcony śrubami), ta po lewej ma hydrauliczny w środku.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2012, 18:55   #16
neo2k
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2008
Model: Transit
Silnik: aluminiowy
Rocznik: 1998
Postów: 119
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

U mnie jest z przyspieszaczem hydraulicznym.
neo2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2012, 19:11   #17
AKIM
ford::advanced
 
Avatar AKIM
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Mielec
Model: Transit, Seat Alhambra
Silnik: 2.5 D, 1.9TDI
Rocznik: 1999, 1999
Postów: 385
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

Może ci przycinać tłoczek pod tym dekielkiem na 4 śrubki jest za wczesny wtrysk i dymi na biało zależy w jakiej pozycji ci się zacina daje różne objawy u mnie nie ciągną od dołu.na forum jest sporo jak go rozruszać trza mieć dobrego torxa drewniany kołek i strzykawka z ropą. Po odkręceniu dekielka tłoczek ma być wysunięty max na zewnątrz prawie równo z korpusem pompy. Gdyby trzeba było Ci uszczelkę to mam nowe bo kupiłem kilka w zapasie. Do wciśnięcia go trzeba użyć sporej siły ja palcem nie daje rady tylko ok 0,5 cm a wchodzi ok15-18 mm po wciśnięciu ma sam wrócić ja trzonek młotka zapierałem za alternator i drewnianym kołeczkiem na wagę wciskałem i szpryca ropką.
AKIM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2012, 16:40   #18
neo2k
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2008
Model: Transit
Silnik: aluminiowy
Rocznik: 1998
Postów: 119
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

A widzisz, faktycznie ten tłoczek nie chodzi. Tylko u mnie ten dekielek jest taki jak na pompie po prawej strony. W tym dekielku jest wkręcony śruba, krótka, nie wychodząca poza dekielek, tak myślę by wkręcać tam dłuższą śrubę i w ten sposób go przepchnąć.
neo2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2012, 16:54   #19
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

Cytat:
Napisał neo2k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak myślę by wkręcać tam dłuższą śrubę i w ten sposób go przepchnąć.
Nic na siłę, wykręć śrubę, włóż trzpień i pchaj...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2012, 19:42   #20
AKIM
ford::advanced
 
Avatar AKIM
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Mielec
Model: Transit, Seat Alhambra
Silnik: 2.5 D, 1.9TDI
Rocznik: 1999, 1999
Postów: 385
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty ponad 3000

Opiłki metalu to śmierć dla pompy w tym tłoczku jest chyba otworek jak tam nabrudzisz resztkami śruby to niewesoło panuje tam duże ciśnienie więc zwróć uwagę po złożeniu wszystkiego czy nie cieknie. A woskowiec działa poprawnie? Pompa po lewej ma hydrauliczny to jak możesz mieć dekielek taki jak po prawej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może ktoś wywalił woskowca? Dekielek na dwie śruby = woskowiec, na 4 śruby = hydrauliczny.
AKIM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.