Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2011, 19:25   #11
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: klimatyzacja - sprężarka się nie włącza

Żeby sprawdzić ciśnienia trzeba podłączyć dwa manometry.

__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2011, 19:49   #12
Qbeck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-07-2008
Skąd: zach-pom
Model: Kuga 2
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 15
Domyślnie Odp: klimatyzacja - sprężarka się nie włącza

czyli trzeba pojechać do fachowca. A co do osuszacza,to czy trzeba wymienić z czujnikiem czy bez?
Qbeck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2011, 20:33   #13
hr dracula
ford::average
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: FSL
Model: galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 197
Angry Odp: klimatyzacja - sprężarka się nie włącza

dzisiaj pobawiłem się tą nieszczęsną klimą i co zaobserwowałem:odpalam auto włączam klimę i jest ok wentylator idt. pracują jeden przewód gorący drugi lodowaty a w samochodzie chłodek, gaszę i ponownie odpalam wentylator chodzi itd. jeden przewód gorący drugi lekko !!!!! zimnawy a w samochodzie wieje jak bez klimy .
mało czynnika ????? - czy to może być przyczyną ?????
hr dracula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2011, 10:29   #14
adri
ford::average
 
Avatar adri
 
Zarejestrowany: 27-05-2009
Skąd: LUBUSKIE
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 125
Domyślnie Odp: klimatyzacja - sprężarka się nie włącza

Może któryś z zaworów uszkodzony(rozprężny lub wydajnościowy w sprężarce),miałem podobne problemy tzn. raz chłodziło a więcej razy nie , okazało się że padł zawór wydajnościowy w sprężarce,po wymianie chłodzi jak trzeba.Ale najpierw trzeba pomierzyć ciśnienia na wyjściu i wejściu.

Ostatnio edytowane przez adri ; 09-05-2011 o 10:31
adri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2011, 21:17   #15
hr dracula
ford::average
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: FSL
Model: galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 197
Domyślnie Odp: klimatyzacja - sprężarka się nie włącza

witam dzisiaj udałem się do fachowców od klimatyzacji posprawdzali ciśnienie czynnika coś odpompowali coś dopompowali i chłodek aż miło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może to już koniec moich kłopotów ?
pozdrawiam
hr dracula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2014, 19:01   #16
ice-man
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-02-2014
Model: Galaxy Mk II
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Nie włącza się sprężarka klimy

Witam
Mam mały problem, nie użytkowałem Galaxy od jakiś dwóch tygodni, po tych dwóch tygodniach przeszedł prosty przegląd i wyruszyłem w daleką trasę. Zauważyłem że padła klima, tzn. klima jest manualna (jeśli ma to jakieś znaczenie). Przy włączeniu zapala się kontrolka AC jednak klima nie rusza. Pół roku temu była na serwisie, napełniona odpowiednim czynnikiem wraz z olejem smarnym. Pytanie moje takie - czy po drodze do sprężarki jest jeszcze jakiś bezpiecznik lub przekaźnik oprócz tego koło kierowcy, czy od razu trzeba się dobrać do elektromagnesu sprężarki ?
ice-man jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2014, 22:09   #17
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Nie włącza się sprężarka klimy

Jesli sie nie włącza kompresor, to elektromagnes jest ostatnią rzeczą którą trzeba sprawdzić. Najpierw zczytać będy w klimie, czy jest czynnik, ciśnienie, czy są inne usterki wg. błędów, a potem dopiero przy ewentualnym braku błędów sprawdzać, włącznik, przekaźniki, presostat, cewkę, sprzęgiełko...
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 19:22   #18
plusz730
ford::average
 
Avatar plusz730
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Okolice Gdańska
Model: Sharan
Silnik: AUY 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 79
Domyślnie Odp: klimatyzacja - sprężarka się nie włącza

Tutaj raczej nie odczytamy błędów kompem, bo jak dobrze zrozumiałem jest to klima manualna. Niemniej tak czy siak jeżeli brak jest załączenia się klimatyzacji to pierwszą rzeczą jaką się sprawdza, to ciśnienie w układzie (czy w ogóle jest i jakie). Robimy to manometrami.
Obstawiam tutaj nieszczelność w układzie i to zapewne na korku osuszacza, choć szarik ma jeszcze kilka słabych punktów układu klimy.
Pozdrawiam
plusz730 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 20:47   #19
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: klimatyzacja - sprężarka się nie włącza

Cytat:
Napisał plusz730 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tutaj raczej nie odczytamy błędów kompem, bo jak dobrze zrozumiałem jest to klima manualna. Niemniej tak czy siak jeżeli brak jest załączenia się klimatyzacji to pierwszą rzeczą jaką się sprawdza, to ciśnienie w układzie (czy w ogóle jest i jakie). Robimy to manometrami.
Obstawiam tutaj nieszczelność w układzie i to zapewne na korku osuszacza, choć szarik ma jeszcze kilka słabych punktów układu klimy.
Pozdrawiam
Klima manualna w modelu SGA po lifcie, jest jednak sterowana elektronicznie i jest diagnozowalna np. VAGiem.

Cytat:
Napisał ice-man Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Mam mały problem, nie użytkowałem Galaxy od jakiś dwóch tygodni, po tych dwóch tygodniach przeszedł prosty przegląd i wyruszyłem w daleką trasę. Zauważyłem że padła klima, tzn. klima jest manualna (jeśli ma to jakieś znaczenie). Przy włączeniu zapala się kontrolka AC jednak klima nie rusza. Pół roku temu była na serwisie, napełniona odpowiednim czynnikiem wraz z olejem smarnym. Pytanie moje takie - czy po drodze do sprężarki jest jeszcze jakiś bezpiecznik lub przekaźnik oprócz tego koło kierowcy, czy od razu trzeba się dobrać do elektromagnesu sprężarki ?

Zrób test elementów wykonawczych i podaj jakie masz błędy.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 07-09-2014 o 20:53
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2014, 08:29   #20
plusz730
ford::average
 
Avatar plusz730
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Okolice Gdańska
Model: Sharan
Silnik: AUY 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 79
Domyślnie Odp: klimatyzacja - sprężarka się nie włącza

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klima manualna w modelu SGA po lifcie, jest jednak sterowana elektronicznie i jest diagnozowalna np. VAGiem.
Zaćmienie pourlopowe. Oczywiście, że masz rację. Pisząc posta myślałem o sterowaniu w MK1, ale o układzie chłodniczym od MK2. Przyznaję się bez bicia.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mniej raczej brak czynnika będzie powodem nie załączania się klimatyzacji.
Pozdrawiam
plusz730 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.