Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2008, 09:04   #101
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Też mam tą wielką przyjemność obserwować na parkingach pod marketami oglądaczy mojego mondka. Nawet moja żona powoli zaczyna mnie rozumieć dlaczego się tak podniecałem już w lutym jak zadzwoniłem do koleżanki z forda i "zamówiłem" pierwszą sztukę w Krakowie.
To była fajna historia, bo z końcem kwietnia przesłali mi zestawienie wyposażenia, kolor itd. a ja miałem zadecydować.I zadecydowałem :fcp3 , a nie było jeszcze żadnych katalogów. Nawet kolor thunder grey, nikt nie wiedział jak to wygląda.
No i nadszedł ten dzień, 29 czerwiec, wielka feta w fordzie, pierwsza sztuka! No i wyjechałem na miasto. To było piękne. Auta się zatrzymywały żeby się przyjrzeć, a kierowcy mondziaków to nawet wysiadali i podziwiali. :fcp20
Ja do dzisiaj jak rano podchodzę do niego mówię sobie: piękny jesteś :601:

__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2008, 09:44   #102
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał heko
Też mam tą wielką przyjemność obserwować na parkingach pod marketami oglądaczy mojego mondka. Nawet moja żona powoli zaczyna mnie rozumieć dlaczego się tak podniecałem już w lutym jak zadzwoniłem do koleżanki z forda i "zamówiłem" pierwszą sztukę w Krakowie.
To była fajna historia, bo z końcem kwietnia przesłali mi zestawienie wyposażenia, kolor itd. a ja miałem zadecydować.I zadecydowałem :fcp3 , a nie było jeszcze żadnych katalogów. Nawet kolor thunder grey, nikt nie wiedział jak to wygląda.
No i nadszedł ten dzień, 29 czerwiec, wielka feta w fordzie, pierwsza sztuka! No i wyjechałem na miasto. To było piękne. Auta się zatrzymywały żeby się przyjrzeć, a kierowcy mondziaków to nawet wysiadali i podziwiali. :fcp20
Ja do dzisiaj jak rano podchodzę do niego mówię sobie: piękny jesteś :601:
hehe, :fcp26 ale panowie zaczynacie trochę przeginać z tymi zachwytami
:fcp29, ale czy przyznasz , że przy różnych oświetleniach ten kolor róznie wygląda :fcp9 , mój avatar- zdjęcie zrobione z lampą i podchodzi pod taki niebieskawy, a Twój = kolor odpowiadający rzeczywistości
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2008, 11:14   #103
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

:fcp29, ale czy przyznasz , że przy różnych oświetleniach ten kolor róznie wygląda :fcp9 , mój avatar- zdjęcie zrobione z lampą i podchodzi pod taki niebieskawy, a Twój = kolor odpowiadający rzeczywistości


Nasz kolor w słońcu zmienia się na lekko złotawy :fcp18
Efekt perłowy
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2008, 11:55   #104
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał azet
to ja drugi stanę w obronie gerconsa,generalnie coś chyba jest nie tak, jakoś trudno mi uwieżyć , że taki samochód za takie pieniądze popsuł się od codziennego użytkowania i to po paru miesiącach,choćby niewiadomo jak cięzko go się użytkowało, przecierz nie zrobiono go do muzeum z kartką "ostrożnie",to ma brykać i to bez nerwów użytkownika,z drugiej strony, przecież jest jakaś gwarancja , przeoczyłem czy nie było pisane -co na to serwis ? myślę że gercons miał wyjątkowego pecha, nie wierzę w cuda, że wszystko jest idealne i będzie zawsze, ale mam nadzieję, że będzie jedynym takim pechowcem i że gwarancja mu to poprawi.musicie przyznać, karzdy z nas byłby wściekły na tak wiele usterek.karzdy wie , że ten samochód nieźle wygląda :fcp26 i dobrze by było by tak jak wygląda tak dobrze chodził :fcp29
no dobra, to ja zapytam wprost: urwałeś zamek, podłokietnik, fotel w swoim autku? Odnoszę się zwłaszcza do Twojego "generalnie"...bo to generalnie dotyczy w tym kontekście samochodu, a biorąc pod uwagę fakt, że na tym forum jest już paru użytkowników Mondziaka, którzy mają go dłużej niż kilka dni, przejechali więcej niż kilka km, to GENERALNIE nikt z nich nie ma doświadczeń tego typu. Reasumując GENERALNIE (na podstawie relacji użytkowników) to auto jest ok, a Gerconos generalnie to ma pecha lub generalnie niewłaściwe nastawienie/sposób korzystania z auta :fcp2

Więc skończmy już z tym szukaniem dziury w całym na podstawie pojedynczego przypadku. Jeżeli mi, lub innym użytkownikom zaczną się dziać takie rzeczy jak koledze Gerconosowi, to pierwszy uderzę się w piersi i powiem, że ma rację a Mondziak jest usterkowy nad wyraz.
Chciałbym jeszcze raz przypomnieć, że nie reaguję dlatego, że coś się stało w autku kolegi ale właśnie przez to niczym nie uzasadnione, sarkastyczne GENERALIZOWANIE i określanie modelu jako całości, że jest do d...

A co do wiary...cuda się zdarzają :547:
Ok, są w tym aucie rzeczy, które mogłyby być inne/lepsze/bardziej dopracowane ale zachowujmy też jakiś umiar i zdrowy rozsądek. Generalną potrzebą, którą auto ma spełniać to sprawny, bezpieczny przejazd z punktu A do punktu B i tego chyba nikt nie neguje, że Mondek sprawdza się nieźle. To, że jest ładny to już wartości dodane i uzależnione od indywidualnych gustów, preferencji i chyba każdy kto kupił Mondka podejmował tę decyzję albo świadomie (wówczas: widziały gały co brały) albo emocjonalnie (wówczas: każda miłość jest ślepa). W obu przypadkach pretensje raczej należy mieć do siebie :fcp2
A w tym konkretnym przypadku, który przytrafił się Gerconosowi, no tylko współczuć koledze można a nie rozpętywać kampanię "jaki to generalnie szajs Ford wypuścił"... No ale to moja opinia bo jak mawiają niektórzy: dla mnie szklanka jest w połowie pełna a nie do połowy pusta" - i tej wersji będę się trzymał.

Pozdrawiam
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2008, 12:28   #105
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Pięknie! :fcp29 Paffcio
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2008, 13:51   #106
juro1
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-06-2007
Skąd: Małopolska
Postów: 111
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

PAFFCIO, Generalnie się z Tobą zgadzam :fcp1
__________________
C-max 1,8 Benzin
juro1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2008, 14:02   #107
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

uff długi ten list paffcio i o generalnie :fcp2 się zgadzam w całości, poprostu rozumiem że można się wkurzyć, gdy coś mi skrzypi, i tyle , oczywiście że lekka wina jest po stronie gerconsa- bo nie ma czasu zostawić samochodu w naprawie,by mu zrobili porządek i przegina -twierdząc że dziadowski samochód skoro nie pozwala by serwis się wypowiedział . :fcp2
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2008, 14:27   #108
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Wracając chwilowo to tematu wątku...

...nikt chyba jeszcze nie wspomniał tu o przecieku wody na przedniej szybie na wysokości głowy kierowcy . No więc u mnie jest - serwis przymierza się do naprawy a ja jestem pełen obaw bo jeżeli będą chcieli wstawiać ponownie szybę to wolałbym aby zrobiła to specjalistyczna firma a nie załoga "od wszystkiego".

Przeciek nie jest wielki i w 90% przypadków ujawnia się na myjni (ręcznej). Po umyciu mam 1-2 strużki wody na wewnętrznej stronie szyby.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2008, 17:10   #109
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał keisim
Wracając chwilowo to tematu wątku...

...nikt chyba jeszcze nie wspomniał tu o przecieku wody na przedniej szybie na wysokości głowy kierowcy . No więc u mnie jest - serwis przymierza się do naprawy a ja jestem pełen obaw bo jeżeli będą chcieli wstawiać ponownie szybę to wolałbym aby zrobiła to specjalistyczna firma a nie załoga "od wszystkiego".

Przeciek nie jest wielki i w 90% przypadków ujawnia się na myjni (ręcznej). Po umyciu mam 1-2 strużki wody na wewnętrznej stronie szyby.
Miałem to w MKIII i trzeba było wklejać szybę na nowo :fcp11
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2008, 19:38   #110
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Re: Nowe MOndeo kombi IV- lista ewentualnych usterek

Generalizując słodkie posty na temat MK IV chciałbym jako rzeczywisty specjalista i znawca MK IV - w końcu od dwóch lat mam MK III - wypowiedzieć swoje zdanie. Generalnie MK IV:
- jest brzydki;
- wnętrze wygląda beznadziejnie;
- jakość wykonania jest tragiczna;
- trwałość w porównaniu do ceny bezapelacyjnie przerażająca;
- a najgorsze jest w tym wszystkim to że generalnie.... jeszcze nie mam takiego autka :fcp5

pozdrawiam "nadgorliwych" fanów MK IV :fcp22
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.