Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-12-2008, 22:05   #371
kaszpir007
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2008
Postów: 50
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Cytat:
Napisał BLOS

a to dziwne ja u siebie moge blosa calkowicie zakrecic duza i mala srube oraz calkowicie zakrecic srube od napiecia membran i auto nie zgasnie
Ja mam reduktor Elpigaz Vega Super i nawet jak obejrzysz sobie "reklamówkę" produktu to zobaczysz że on ma tylko regulację obrotów jałowych I i II-stopnia.
Dzwoniłem do fabryki , rozmawiałem z fachowcem od Elpigazu i mi to potwierdził ...
Nic więcej nie ma.
Regulacja czułości w moim reduktorze nie występuje ...

Po wywaleniu klapki od razu zmieniała się mieszanka. Nie mam analizatora więc nie wiem jak jest teraz ale sądzę że ubogo.
Zobaczę jakie będzie spalanie teraz , ale zdaje mi się że spadło , ale muszę zrobić teścik całkowity ...
Jak spadło , to rozkręcę reduktor tak jak miałem ustawiony przy regulacji na analizatorze(teraz mam 7/10 , a na analizatorze miałem 9/10) (ilośc obrotów do max rozkręcenia reduktora).

Na skręconym reduktorze do 2/10 samochód był extremalnie mułowaty , ale spalanie wcale nie spało a nawet lekko wzrosło ...

Niestety tak naprawdę nie wiem jaki mam reduktor. Nie ma na nim żadnej naklejki , dosłownie nic ...
Kazałem zamontować najmocniejszy czyli Super Plus - powyżej 140KM , ale czy taki jest to nie wiem ...
Tak samo może być Super - do 140KM albo słabszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jednak na analizatorze widziałem że na dużych obrotach mieszanka była bardzo bogata , więc sądzę że jednak mocny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rozwiązanie jakie podałeś jest ponad moje siły. Nie potrafię zdemontować reduktora. To ponad moje siły więc takie ustawianie nie wchodzi w rachubę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sądzę że sprawdzę spalanie i spóbuję reduktor rozkecić do takiej pozycji w jakiej był regulowany na analizatorze spalin.
Jak będzie śmierdziało gazem na postoju to po prostu trochę skręcę obroty jałowe na BLOSie.

Choć zapewne po "udrożnieniu" dolotu (wywalenie klapki która była zwężką aż do 38mm ...) zapewne mieszanka mocno się zmieniła.

Na razie lekko się boję , bo jeżdzę bez żadnych zabepieczeń (klapka antywybuchowa). Ale zarówno w Nubirze (2 lata niemalże) jak i rok w Seicento słowo wybuch było mi nie znane ...

Niestety fachowców od BLOSa w Toruniu nie ma. Myślałem że podobno dobry fachowiec w Lubiczu mi pomoże (niby wie co to BLOS) ale niestety. Ustawił na 3500obr , na jałowych , skasował 40zł i do widzenia.
A jak chciałem pojechać z reklamacją (smierdziało gazem) to natychmiast popsuł się analizator ....
Skończyło się tak że skręciłem 2 obroty reduktor i śmierdzenie mocno ograniczyłem , ale zapewne ustawienia się rozjechały ...

kaszpir007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2008, 23:02   #372
kaszpir007
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2008
Postów: 50
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Cytat:
Napisał BLOS
Przyklady - zalozylismy u kolego w golfie III GTI 115KM parownik o mocy 90KM, to samo u kolegi w nubirze 133KM oraz w vectrze 136KM. Parowniki zostaly rozkrecone na maxa (poza tym juz nic wiecej nie regulowane), ustawiony blos na analizatorze - nic nie smierdzi, nie zalewa auta gazem, spalanie optymistyczne, parownik spokojnie sie wyrabia. Posostawiam te wywody pod rozwage..
Ehh ...

Ja w marcu 2007 wymieniałem reduktor. Miałem reduktor Emmegas do 130KM i w Elpigazie polecono mi reduktor Elpigaz Vega. jako że planowałem w przyszłości montaż BLOSa poprosiłem o montaż najmocniejszego ..
Podobno mam reduktor do 140KM albo mocniejszy ...

Sugerowałem się tym że reduktor powinien być mocniejszy ...
Wiem z opisów że nawet na sekwencji powinno dać się mocniejszy reduktor , aby był "zapas" mocy i brak ubogiej mieszanki przy obciążeniu silnika i na wysokich obrotach ...

Znajomy z kącika Daewoo , napisał mi że miał sekwencję i reduktor Tomasetto Alaska (teoretycznie do 140KM) ale praktycznie do 90-110KM i spalał mu 15-16L LPG (silnik taki sam jak w Nubirze 133KM). Po wymianie reduktora na 150KM stał się "cud" i samochód zaczął palił 3L mniej ..

Jakoś nie mam przekonanania aby montować reduktor 90KM do silnika 133KM. Nawet w SC 1.1 (55KM) miałem reduktor do chyba 80KM ...
Bałbym się chyba oto że przy obciążeniu i wysokich obrotach było by po prostu bardzo ubogo ..
Ale na analizatorze tego się nie sprawdzi , bo nie ma obciążenia ...

Ja niestety nie będę wymieniał reduktora , bo mam niemalże nowy i kosztował mnie z wymianą sporo kasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedynie co to zobaczę ile będzie teraz palił po wywaleniu zwężki (klapki przeciwybuchowej) i spróbuję rozkręcić reduktor na max tak jak podczas regulacji na analizatorze.
A jesli spalanie nie zwiększy , to zacznę powoli skręcać małą śrubkę na BLOSie i mam nadziję że przestanie śmierdzieć ...

Teraz jeszcze trochę śmierdzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaszpir007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2008, 10:33   #373
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Zatem można by podsumować: "Chłop, gdy nie ma kłopotów - żeni się, a do instalacji gazowej pakuje - nie wiedzieć po co - blosa". Ale przynajmniej jest o czym poczytać... :fcp29
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2008, 11:09   #374
BLOS
ford::beginner
 
Imię: rysiek
Zarejestrowany: 20-12-2008
Skąd: skierniewice
Model: fiat panda
Silnik: 1.3
Rocznik: 2011
Postów: 33
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Cytat:
Napisał dresat
Zatem można by podsumować: "Chłop, gdy nie ma kłopotów - żeni się, a do instalacji gazowej pakuje - nie wiedzieć po co - blosa". Ale przynajmniej jest o czym poczytać... :fcp29
Nie no az tak zle z blosem jaz z zeniaczka to nie jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BLOS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2008, 19:21   #375
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Cytat:
Napisał BLOS
Cytat:
Napisał dresat
Zatem można by podsumować: "Chłop, gdy nie ma kłopotów - żeni się, a do instalacji gazowej pakuje - nie wiedzieć po co - blosa". Ale przynajmniej jest o czym poczytać... :fcp29
Nie no az tak zle z blosem jaz z zeniaczka to nie jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popieram. Kaszpir jest jednym z nielicznych, co mają takie problemy z blosem. Ja odkąd go zainstalowałem, na instalację gazową narzekam tylko z jednego powodu - że tak często trzeba gaz uzupełniać. Butla starcza ledwo na tydzień.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2008, 20:56   #376
kaszpir007
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2008
Postów: 50
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Cytat:
Napisał llechu
Popieram. Kaszpir jest jednym z nielicznych, co mają takie problemy z blosem. Ja odkąd go zainstalowałem, na instalację gazową narzekam tylko z jednego powodu - że tak często trzeba gaz uzupełniać. Butla starcza ledwo na tydzień.
To nie tak do końca ...

Można powiedzieć że nie mam problemów , bo ani mi nie gaśnie , ani obroty nie falują , ani nie ma problemów z odpalaniem , ani problemów z mocą i itd ...

Powiem inaczej.
Od montażu BLOSa znikły wszystkie moje problemy z LPG.
Na instalacji II-generacji miałem falujące obroty, mułowatość samochodu , potrafił "zgasnąć" , miałem problemy z porannym odpalnieniem (odpalał się silnik i po chwili gasnął i dopiero za drugim razem było ok)

Mój "problem" polegał i polega na tym że chciałem idealnie ustawić BLOSa aby bez sensu nie jeździć na zbyt bogatej mieszance lub na zbyt ubogiej ...
Innym problemem jest to że nie wiem czemu mi tak dużo pali ...

I z tym walczę ...

Na benzynie palił mi około 10L a na LPG palił mi 13-15L LPG (instalacja II-generacji).
Miałem nadzieję że na BLOSie uda mi się ograniczyć spalanie ...

A niestety problem dalej występuje ...
kaszpir007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2008, 21:07   #377
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

sobie konkretnego AFR-a spraw, do tego poczytaj o tym co i jak działa w silniku i dlaczego, potem wzbogać wiedzę o instalacji LPG i będzie git.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2008, 21:36   #378
kaszpir007
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2008
Postów: 50
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Cytat:
Napisał Struna
sobie konkretnego AFR-a spraw, do tego poczytaj o tym co i jak działa w silniku i dlaczego, potem wzbogać wiedzę o instalacji LPG i będzie git.
Wiesz co ?
Każdy coś innego radzi. Jeden poleca AFR i regulację za pomocą niego , inny wywalenie AFRa i tylko regulację analizatorem spalin i itd ...

Miałem AFRa (gdzieś w szafie się wala) i regulowałem za pomocą niego. Niestety efekty nie były zbyt specjalne ...

Ja jestem "zwykłym użytkownikiem" i wkurza mnie to że to właśnie ja muszę się szkolić , czytać , pogłębiać wiedzę o LPG zamist osób które powinny na tym się znać czyli gazownikach ...

A niestety ich poziom "wykształcenia" jest żenujący.
Byłem u "fachowców" , najlepszych podobno w Toruniu i okolicach i jedynie co potrafili to pokręcić śrubką i skasować pieniądze ...
Na walkę ze zbyt dużym spalaniem wydałem mnóstwo kasy (mikser - Rybacki , wielokrotne regulacje , zakup BLOSa) i nic nie pomogło ..

Dlatego ostatnią moją nadzieją jest/było to forum ...
kaszpir007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2008, 21:54   #379
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

no niestety mas rację, spore grono "fachowców" od LPG to naciągacze, partacze oraz ignoranci - dlatego niejednokrotnie trzeba radzić sobie jakoś samemu czy też z pomocą forum itp.

Z analizatorem spalin to jest różnie, jak masz nieszczelny wydech to strojenie wtedy nie ma sensu. AFR idzie z sondy lambda więc jest zdecydowanie większa szansa, że na takk krótkim odcinku wydech będzie ok.

Do tego AFR możesz mieć podczas jazdy. Oczywiście AFR też ma swoje wymagania. Sonda musi być OK.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2009, 19:20   #380
giciarz1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Postów: 14
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Kimura, czesc jestem ciekaw jak wyszlo z tym blosem sam chce zalozyc scorpio 2.0 16v muj nr gg 3326655 i czy wiesz moze kto to moze wyregulawac w lodzi lub nawet zalozyc z przerubkami koniecznymi w tym celu dzieki
giciarz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.