Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2013, 09:39   #21
fokan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3 HB5 Trend Sport
Silnik: 1.6 tdci 115 KM
Rocznik: 2012
Postów: 34
Domyślnie Odp: Lista ewentualnych usterek

@Zombie6

Kupiłem fokę w 11.2012 - była na letnich (215/55/16 93 H), przełożyłem od razu na zimówki, zrobiłem 10 tys w zimie, w kwietniu zmieniłem na lato i....
- jedna miała bąbel po wew stronie, Goodyear tłumaczył to najechaniem na krawężnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ok - mimo że zrobiłem na letnich tylko 8 km, nie wdałem się w spór, zamówiłem sobie następną na wymianę.
- po założeniu wszystkich, w trakcie wyważania wulkanizator nie mógł złapać na jednej oponie wagi, tym bardziej przy wyważaniu dynamicznym na zawieszeniu - objaw lekkie walenie kiery między 90-120. Auto jest za młode na przekładki z przodu na tył i zabawę więc jestem w trakcie reklamacji drugiej opony, liczę na brak gwary więc będę dochodził z rękojmi. Jeśli uwzględnia biorę Conti albo Michały i nie będę czekał na nast objawy o jakich mówił mi wulkanizator: przedwczesne zużycie efficientgrip i hałas jak przy padniętym łożysku, przy tym cena, gdzie najtaniej znalazłem za 420 zł za sztukę. Tymczasowo założyłem na przód 205/55/16 Pirelli P7 i brak jakichkolwiek objawów, jestem zadowolony.

fokan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2013, 10:00   #22
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Lista ewentualnych usterek

Miałeś pecha, ja mam inne Efficient Grip - 215/50R17W i wszystko gra, w poprzednim aucie miałem 225/45R17W i też bez uwag, a dodatkowo ta energooszczędna opona poprawiła mi wyczuwalnie osiągi w wolnossącym aucie.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2013, 10:14   #23
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Lista ewentualnych usterek

Tez mam Efficient Gripy, 0 problemow, choc sa bym te opony nie kupil - co do zyzycia, to chyba jakas pomylka, moje maja przejechane kolo 25tys i maja polowe bieznika - halas pojawil sie dopiero teraz, po rozpoczeciu ich 3ciego sezonu, z tym sie zgadzam.

Na zime mam Hankook W440 Icebear, rowniez bez zastrzezen.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2013, 10:17   #24
fokan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3 HB5 Trend Sport
Silnik: 1.6 tdci 115 KM
Rocznik: 2012
Postów: 34
Domyślnie Odp: Lista ewentualnych usterek

Racja racja, opony świetne jeśli chodzi o przyczepność i opory toczenia praktycznie niewyczuwalne. Biorąc pod uwagę jakość wykonania linii obecnie GY wygląda słabo, jest duże ryzyko trafienia wadliwej opony. Goodyear po 2 latach zastąpił ten model na efficientgrip performance, które jednak tak jak poprzednie wyglądają średnio jeśli chodzi o trwałość wykonania (pomijam świetne właściwości jezdne). Nie wiem jak z twoim rozmiarem na 17 calowe, ale dost mojego rozmiaru w rozsądnej cenie jest mocno ograniczona.

Odpukać z foką nic poważnego się nie zadziało do tej pory.
Pomijam skrzypienie przedniego zawieszenia w zimie na progach zwalniających. Mam nieco usztywnione i nie zwracam na to uwagi.
Zastanawia mnie tylko lepsza kultura pracy silnika na normalnym ON w porównaniu np do Vpower i tym podobnych.
fokan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2013, 10:31   #25
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tez mam Efficient Gripy, 0 problemow, choc sa bym te opony nie kupil - co do zyzycia, to chyba jakas pomylka, moje maja przejechane kolo 25tys i maja polowe bieznika - halas pojawil sie dopiero teraz, po rozpoczeciu ich 3ciego sezonu, z tym sie zgadzam.
Szybkie zużycie jest normalne przy wysokim indeksie prędkości - W do 270 km/h, Micheliny Pilot Sport Y do 300 km/h miałem zużyte do wskaźników, a więc łyse po 30 tys.km mimo przekładek tył-przód co 10 tys.km, oczywiście dynamiczna jazda też się przysłużyła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2013, 11:16   #26
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Lista ewentualnych usterek

No to ja rozumiem, ale mam na oponach ponad 25tys km i zuzyte nie sa, wiec chyba tragedii nie ma. No chyba ze ktos jezdzi non-stop 220 lub z piskiem opon - wtedy moze tak byc.

fokan - efficient gripy jakos specjalnie nie trzymaja...
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2013, 14:42   #27
gerwek
ford::average
 
Avatar gerwek
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: Gliwice
Model: Focus Mk3 2.0 TDCi
Silnik: 2.0TDCi 140
Rocznik: 2012
Postów: 148
Domyślnie Odp: Lista ewentualnych usterek

Atlis Hankokie , ale akurat inne tez miałem na zime i jesli chodzi o jakosc i cene to byłem z nich bardzo zadowolony a czesto były wyjazdy w góry na narty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gerwek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 10:59   #28
fokan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3 HB5 Trend Sport
Silnik: 1.6 tdci 115 KM
Rocznik: 2012
Postów: 34
Domyślnie Odp: Lista ewentualnych usterek

Zapomniałem o jednym

Tylna półka bagażnika w mojej wersji 5d Trend Sport to największy badziew jaki widziałem. Tego nie robił księgowy, to robił Talib. Trzymałem to w ręku z 5 razy (ściągałem). Auto 17.000 tys przebiegu, 8 miesięcy, a na półce nie trzymają się już zaczepy przy oparciu kanapy, sama półka jest chyba z tektury, wykonanie zaczepów do klapy chyba z nitki, cudem jeden się trzyma. Czy ktoś ma namiar na jakiś lepszy odpowiednik, czy mam to oddać do krawcowej ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam
fokan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2013, 17:58   #29
gaxxx
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-03-2013
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 150 -> 199
Rocznik: 2013
Postów: 69
Domyślnie Odp: Lista ewentualnych usterek

przebieg 6500 km - wyłamanie aktywnego zabezpieczenia krawędzi drzwi u kierowcy ( nie schowało się podczas zamykania ). serwis w poniedziałek, liczę że wymienią od ręki.
gaxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2013, 17:22   #30
daniellson
ford::advanced
 
Avatar daniellson
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Tarnów/Ałma-Ata
Model: focus LPG ZENIT ,volvo xc60 2007
Silnik: 1,6
Rocznik: 1998
Postów: 276
Smile Odp: Lista ewentualnych usterek

A ja się czepiam mojego 15sto letniego staruszka.Czyli ford nic się nie zmienia .Mój focus jak był nowy także miał masę niedomagań ,usuniętych w serwisie co prawda ,ale to było irytujące .W roku 1998 mój kolega także kupił nowy jednak japoński samochód i nigdy nie był nadprogramowo w serwisie .Wynika z tego że fordy są to auta dla "pasjonatów ",jak my
Pozdrawiam
daniellson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.