Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2013, 08:05   #1
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Detale użytkowe w wersji Titanium

Drodzy posiadacze MK3 titanium...
Czy wasza wersja posiada podwójne ryglowanie drzwi z pilota? Jeśli tak, to czy to jest z tzw automatu, jeśli jest, czy też może nie być włączone i trzeba aktywować? Alarm mam zakładany w ASO przy odbiorze (obwodowy i pojemnosciowy), funkcja dwukliku (raz drzwi kierowcy, dwa reszta) przy otwieraniu dziala ale brak mi ryglowania podwójnego. Nie mam?
Czy na wyświetlaczu automat. klimatyzacji pojawia Wam się napis MONO kiedy pracuje ona w tym trybie? Bo u mnie brak i nie wiem czy to wada czy tak ma być?
Światła dzienne... w MK2 FL miałem dzienne w pozycji "0" włącznika i oczywiście paliły się tez tylne lampy, czy w MK3 też nadal palą się tylne lampy w opcji dziennych?

nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 09:12   #2
jni
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: Focus Mk3 Kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: Detale użytkowe w wersji Titanium

Ryglowania drzwi nie stwierdziłem, ale też i za mocno nie szukałem, sprawdzę może dzisiaj. A to ryglowanie nie jest dostępne dopiero przy jakiejś dodatkowej opcji (nie pamiętam której)?

Na wyświetlaczu klimatyzacji MONO się nie pojawia nigdy, chociaż działa. U kolegi w MK2 FL panel niby ten sam, a ma MONO.

Światła tylne - w moim poprzednim Titanium bez ksenonów, przednich LEDów do jazdy dziennej i automatycznych świateł świeciło się zawsze z przodu i z tyłu. W sumie dobrze, bo po zmroku nie trzeba nic przełączać.
jni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 10:43   #3
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Detale użytkowe w wersji Titanium

Cytat:
A to ryglowanie nie jest dostępne dopiero przy jakiejś dodatkowej opcji (nie pamiętam której)?
No wydaje się, że wg specyfikacji z cennika przy autoalarmie obwodowym i pojemnościowym, mi dokładał alarm salon rzekomo taki sam jak fabryczny, więc wnioskuję, że powinienem mieć podwojone ryglowanie.

Cytat:
Na wyświetlaczu klimatyzacji MONO się nie pojawia nigdy, chociaż działa. U kolegi w MK2 FL panel niby ten sam, a ma MONO.
W moim MK2 FL (jeszcze mam) też jest MONO w trybie MONO, dlatego pytam bo wg instrukcji powinno sie zapalać no ale skoro i u Ciebie działa ale nie wyświetla to pewno... może oszczędność aku?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Światła tylne - w moim poprzednim Titanium bez ksenonów, przednich LEDów do jazdy dziennej i automatycznych świateł świeciło się zawsze z przodu i z tyłu. W sumie dobrze, bo po zmroku nie trzeba nic przełączać.
W moim MK2 FL z dziennymi palił sie prżód na 70% i tył. Sądziłem, że w nowych dziennych będzie zgodnie z trendem, tzn palą się mijania przednie na 70% ale bez tyłu, a moją funkcję MEMO po zmroku będą pełnić automatyczne światła, które same przełączą przód na 100% i zapalą tył. Coś ta inżynieria forda tak nie do końca......

Ostatnio edytowane przez nori76 ; 29-01-2013 o 10:49
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 12:40   #4
combit
ford::average
 
Avatar combit
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Wieluń
Model: Focus ecoboost MK3 / Fiesta ST 182KM MK7
Silnik: 1.0
Rocznik: 2012
Postów: 128
Domyślnie Odp: Detale użytkowe w wersji Titanium

Z tymi dziennymi mogli by cos zrobić. Tez mam autoamtyczne swiatla i dobrze zeby palily sie tylko z przodu + brak podswietlania wszystkiego w srodku bo po co. Ja w ASO jak bede to bede chcial zeby mi ustawili ze jak mam swiatla na 0 maja sie nie swiecici wogole bo teraz nie moge zostawic auta zeby mi sie swiatla nie swiecili bo na 0 zapalaja sie normalnie jedynie moge wlaczyc postojowki a jak chce zeby stal bez swiatel to ? ... oto pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba wylaczyc zaplon i wyciagnac kluczyk to zgasna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tomek
combit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 12:50   #5
keretey
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-08-2012
Model: Focus III
Silnik: EB 1.6 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Detale użytkowe w wersji Titanium

Podwójne ryglowanie - nie działa. Nie działa też wyłączenie czujników wewnętrznych (alarm nieoryginalny, tylko wstawiony przez Germaz Wrocław)
Mono - nie pojawia się napis (w trend sport też się nie pojawia), ale działa.
Światła tylne w wersji bez LED-ów i ksenonów palą się w każdej pozycji włącznika. I sorry, ale w czym to przeszkadza...
keretey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 13:28   #6
combit
ford::average
 
Avatar combit
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Wieluń
Model: Focus ecoboost MK3 / Fiesta ST 182KM MK7
Silnik: 1.0
Rocznik: 2012
Postów: 128
Domyślnie Odp: Detale użytkowe w wersji Titanium

w tym ze jak wsiadam mam na 0 swiatla i przekrecam stacyjke to wlaczaja sie od razu swiatla a po co ?
2. u mnie w menu jest cos takiego jak automatyczne sciemnianie - i hmmm oba ekrany lcd ten w srodku i ten od radia nie sciemniaja sie swieca tak samo dopiero jak recznie sobie sciemnie to ta opcja dziala .... a daczego nie działa automat ? Chyba ze ta ocja tyczy sie lusterka ...... wstecznego .... ?

Tomek

Ostatnio edytowane przez combit ; 29-01-2013 o 13:31
combit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 13:39   #7
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Detale użytkowe w wersji Titanium

Podwójne ryglowanie działa tylko i wyłącznie z fabrycznym alarmem.

Dokładany w ASO jest inny niż fabryczny, to (Clifford) Logic CAN LC4, zatwierdzony przez Forda. Chyba, że do Focusa zmienili model, ale nie sądzę. Nie dostaliście instrukcji alarmu?
W przypadku fabrycznego pojawia się menu alarm na wywietlaczu komputera.
Według instrukcji alarmu podwójne naciśnięcie guzika zamknij pilota w ciągu 1s powinno odłączyć czujniki, ale tak nie jest. Widocznie funkcja jest wyłączona w centralce alarmu.

W Focusie MK3 zmienili panel klimy. Nie macie guzika MONO, za to macie guzik max A/C Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., którego ja nie mam. Swoją drogą coś to daje?

Odnośnie świateł w pozycji "0", czyli tzw. skandynawskich, to podobno w Focusie nie palą się tylne lampy, tylko te z przodu, tak słyszałem od kierowcy Focusa, bo sam tego nie zauważyłem.
Teraz, przy tej porze roku w większości Fordów czujnik włącza normalne światła, bo rozpoznaje, że jest ciemno. Nie mam pojęcia czemu, ale widać to np. w Mondeo z dziennymi ledami. A we własnym aucie po działającym "oświetleniu nastrojowym np. w lampce sufitowej.

@combit: Jak ustawisz automatyczne ściemnianie to wtedy pokretło regulacji przyciemnienia też działa, ale regulujesz nim maksymalny poziom jasności dla opcji auto, więc jak masz na maksa, to nie zauważysz różnicy. Musisz nim ustawić żądany poziom.
W przypadku opcji manual, masz zawsze ten sam poziom jasności nocą, a w automacie jest on dodatkowo regulowany czujnikiem.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 29-01-2013 o 13:43
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 13:52   #8
combit
ford::average
 
Avatar combit
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Wieluń
Model: Focus ecoboost MK3 / Fiesta ST 182KM MK7
Silnik: 1.0
Rocznik: 2012
Postów: 128
Domyślnie Odp: Detale użytkowe w wersji Titanium

Czyli jak ustawie auto i w dzien ustawie max podswietlanie a wieczorem jak jest ciemno mniej to on to zapamieta ?
Widzialem FF3 przejezdzajacego na rosyjskich blachach mial swiatla normalne ... swiecil sie przod a tyl nie. Wiec napewno jest mozliwosc wlaczenia tego pytanie czy serwis bedzie umiał ? U mnie kupiem auto we wrzesniu swieca sie nastałe przod i tył nawet jak był bardzo sloneczny dzień. Pokretlo w pozycji A może musi byc na 0 ? Czójnik i to czy swieca sie dzienne 70% można sprawdzic bo jak swieca słabiej czyli dzienne to nie da sie włączyc dzwignia swiateł drogowych tylko migniecie działa.

Tomek

Ostatnio edytowane przez combit ; 29-01-2013 o 13:55
combit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 13:56   #9
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Detale użytkowe w wersji Titanium

Instrukcja od alarmu jest, a jakże tylko to co tam zapisano jest mało czytelne dla mnie. Przy zakupie otrzymałem info że założą mi alarm dokładnie taki sam jak fabryczny... no to widzę, że założyli "prawie" taki sam, podwojony rygiel nie działa.
Co do MONO to nie przeszkadza mi to ze nie świeci, najważniejsze że działa, a jedynie w odniesieniu do instrukcji ten napis powinien się wyświetlać, widać coś pozmieniali.
Co do dziennych to u mnie w pozycji "0" świecą tyły cały czas i prawdopodobnie tak jest jeśli nie ma się biksenonów z ledami. Spróbuję jeszcze w pozycji AUTO ale pewno będzie identycznie.
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 13:58   #10
combit
ford::average
 
Avatar combit
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Wieluń
Model: Focus ecoboost MK3 / Fiesta ST 182KM MK7
Silnik: 1.0
Rocznik: 2012
Postów: 128
Domyślnie Odp: Detale użytkowe w wersji Titanium

Ale w pozycji 0 powinny chyba wogóle sie nie swiecic ? jak jest opcja Auto
combit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.