Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2011, 21:40   #11
mitikas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Kalisz
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 16V TiVCT Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Lampka ostrzegawcza usterki układów silnika!!!!

Mam problem z kontrolką. Pojawiło się w sobotę. Po podłączeniu do kompa podał błąd sonda lambda 2 2. I coś o układzie chłodzenia. Znajomy mechanik błędy wykasował. Przejechałem 50 km i zapaliła się lampka rezerwy paliwa. Zatankowałem 10 l i wskaźnik się przesunął a lampka pali się dalej. Dziś lampka silnika zapaliła się ponownie. I teraz świecą w duecie. Przeglądałem forum i zastanawiam się co to może być. Ta sonda lambda? silni benzyna 1.6 16V 115 KM . Proszę o podpowiedz. Kolega mechanik głównie fiaty i VW

mitikas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2011, 19:00   #12
mitikas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Kalisz
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 16V TiVCT Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Lampka ostrzegawcza usterki układów silnika!!!!

Mam więcej informacji na temat mojej lampki silnika. Odczytany został kod błędu.. Jeden to P0056 obwód grzania sądy lambda ( bank 2 czujnik 2) i P0156 ogrzewany czujnik tlenu ( bank 2 czujnik 2) . Czy ktoś się z czymś takim spotkał? To jest chyba sonda lambda za katalizatorem. Są dwie w miejscu mało dostępnym. Po skasowaniu błędu po raz 2 lampka po dwóch odpaleniach zapaliła się ponownie. Proszę o pomoc
mitikas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2011, 16:20   #13
mitikas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Kalisz
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 16V TiVCT Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Lampka ostrzegawcza usterki układów silnika!!!!

Poszukuje sondy lambda do 1.6 benzyna 115 KM. Jedni polecaja uniwersalna elektronicy oryginał. Czy ktos zakladal? Ceny sa powalajace serwis 700 750 zl. Allegro 100 -300zl. Na razie mykam na tej uszkodzonej sonda sam w sobie dziala padlo podgrzewanie. Rozebralem sonde boscha ale to jest nie naprawialne.
mitikas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.