Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2009, 19:26   #1
goracer
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Focus C max
Silnik: 1,8 16v
Rocznik: 2006
Postów: 73
Domyślnie Wymiana pompki spryskiwacza

Witam !

znalazlem jak to zrobic w mk2 ale czy w mk1 jest tak samo? musze sciagac przedni zderzak i caly blotnik by dostac sie do pompki?

z gory dziekuje za pomoc

Pozdrawiam Marcin S

goracer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2009, 20:12   #2
jarosz100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2009
Skąd: białystok
Model: mondeo mk2
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 1997
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wymiana pompki spryskiwacza MK1

nie musisz zabierz się od spodu auta ja też tak zmieniałem podłóż coś pod plecy i odkręć osłone silnika od prawej strony chyba 2 śrubki i masz zbiornik jak na dłoni przynajmniej dolną część gdzie mieści się pompka uszczelka ma w sobie sitko uważaj aby nie porwać uszczelki.nie jest to trudne ok.20 minut roboty
jarosz100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2009, 01:16   #3
Natiew
ford::advanced
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Rybnik
Model: ford C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Wymiana pompki spryskiwacza MK1

O wiele lepsze dojście jest, odkręcić lewe koło i zdemontować częściowo nadkole plastikowe i masz dojście do całego zbiornika ,bez leżenia na plecach ...
Natiew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2009, 05:06   #4
goracer
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Focus C max
Silnik: 1,8 16v
Rocznik: 2006
Postów: 73
Domyślnie Odp: Wymiana pompki spryskiwacza MK1

Dziekuje panowie ,w sobote biore sie do robotyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
goracer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2009, 11:01   #5
EL_KILLER
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-06-2006
Skąd: POZNAŃ
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wymiana pompki spryskiwacza MK1

Dokładnie jak kolega napisał wystarczy zdjąć lewo koło i odkręcić nadkole i masz zbiorniczek w całej okazałości.
EL_KILLER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2009, 16:35   #6
goracer
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Focus C max
Silnik: 1,8 16v
Rocznik: 2006
Postów: 73
Domyślnie Odp: Wymiana pompki spryskiwacza MK1

Wymienilem i nie dziala bo to byl przelacznik zespolony walnietyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzis wymienilemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co do metod wymiany pompki to po czesci skorzystalem z tej 2 porady ,po czesci bo....... nie trzeba zdejmowac kola ,wystarczy podniesc auto a kolo siada na mcpersonie i do wszystkich srub mamy dojscie by zdjac plastikowa oslone nadkolaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nastepna sprawa po zdjeciu plastiku wcale nie mialem dojscia do pompki musialem odkrecic jeszcze 2 sruby od zbiorniczka spryskiwacza ktory sam opadl na dol i juz zero problemu ze sciagnieciem pompki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dziwne ale moj zbiorniczek ma ksztalt zbiorniczka stosowanego w focusach ktore maja zastosowane spryskiwacze reflektorow ktorych to ja nie mamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam i Dziekuje jeszcze raz!

Marcin S
goracer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2009, 17:14   #7
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Wymiana pompki spryskiwacza MK1

Cytat:
Napisał goracer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ma ksztalt zbiorniczka stosowanego w focusach ktore maja zastosowane spryskiwacze reflektorow
Kształt zbiorniczka we wszystkich focusach jest taki sam. Na zbiorniku są tylko specjalne wytłoczenia gdzie wycina się otwór i montuje się dodatkową pompkę od spryskiwaczy reflektorów lub w innym miejscu czujnik poziomu płynuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Pozdrawiam
moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 12:20   #8
zamachowka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2011
Skąd: R-sko
Model: mk1 mondeo
Silnik: 1.8td
Rocznik: 95
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana pompki spryskiwacza MK1

Witam podepne sie pod temat > Sprawa wyglada tak spryskiwacze chodza na przedniqa szybe z tylu lipa nic nie leci .Gdy testowalem spryskiwacze przod jest do przyjecia leci tak ze mogloby byc lepiej ale jest do przerzycia do tylu nic tylko slychac jakpompkapracuje.Konczacta zabawezobaczylempodautemkaluzeplynu odspryskiwaczy .Niedlugo wychodzac do pracy z tego tez taka trzepanina w pisaniu hehe sprawdze czy pojawi sie kaluz pod aute gdy tylko bede psikal na przednia szybe .. poprosilbym tez o pomoc czy przy tej pomce pomijajac zlacze wielostykowe jest jeden wezyk czy tez 2 1na przod drugi-na tyl jak to tam wyglada i jak sie do tego dobrac najlatwiejszym sposobem nie posiadam garazu aniu kanału .. a generalnie zbiorniczek ciezka sprawa zeby pekna >?? prosze o jakies rady
zamachowka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 10:54   #9
zamachowka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2011
Skąd: R-sko
Model: mk1 mondeo
Silnik: 1.8td
Rocznik: 95
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana pompki spryskiwacza MK1

a wiec dla kogos kto bedzie mial ten problem przed soba rozwiazuje sie go tak jak np w mojim przypadku . Podlewarowac auto odkrecic kolo od pasarzera przod odkrecic 2 plastiki lub jeden w nadkolu ja oslony pod silnikiem nie mam i tam juz wszystko widac jak na widelcu wypiety przedwod itd podlaczyc i jest gity pojawil sie plyn na tylnej szybie z przodem bylo inaczej zapchala sie chyba ta fajka mocujaca przewod (takie cos jak jest na swiecy w motorynce takie podobne do fajki) przepchalem ja i przeczyscilem .Nastepnei plyn nie lecial ale to bylo spowodowane tym ze kable przewody od spryskiwaczy wypiely sie w masce sciaglem wygluszenie maski i tam tez bylo wszystko widac co i jak podpiolem i jest gitarar .mam nadziej ze komus to pomoze pozdrawiam
zamachowka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2016, 14:52   #10
Wojtek21476
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 23-11-2016
Skąd: Radom
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana pompki spryskiwacza MK1

Witam,
Mam podobny problem a mianowicie dzisiaj rano włączyłem spryskiwacz przedniej szyby. Płyn co prawda leciał ale na sam dół szyby więc myła się maska, a gdy włączyłem spryskiwacz tylnej szyby to płyn leciał ale na przednią szybę jeszcze słabiej niż jak brałem na przednią. Czy ktoś może mi powiedzieć co jest tego przyczyną? Ford Focus mk2 2010r.
Wojtek21476 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.