Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-10-2009, 09:15   #21
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8TDCI 2003 wysokie spalanie

Cytat:
Napisał bargus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmieńcie na benzyniaki
i zero frajdy z jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ze nie wspomnę o braku możliwości chipowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2009, 11:31   #22
bargus
ford::advanced
 
Avatar bargus
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-09-2008
Skąd: małopolska
Model: Focus [Mk2] FL
Silnik: 1.8 TDCI 138KM & 360Nm V-Tech
Rocznik: 2008
Postów: 308
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8TDCI 2003 wysokie spalanie

A jak jest frajda z diesla- wbijanie dwójki przy 20km/h i max obroty 4000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jeździłem wieloma dieslami (140-150KM) i wielkiej frajdy nie odczuwałem (oprócz spalaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i fajnego ciągu turbiny jak się załącza, ale wolałbym zdecydowanie turbo-benzynę, bo to jest dopiero frajda, ale to oczywiście rzecz gustu.

Ostatnio edytowane przez bargus ; 03-10-2009 o 12:00
bargus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2009, 11:50   #23
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8TDCI 2003 wysokie spalanie

Cytat:
Napisał bargus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam radę!!! Zmieńcie na benzyniaki i będziecie mieć cieplutko po ok1,5-2km od startu. Ale pali 8-10l na "stówkę".
Ja nie narzekam na spalanie, bo mi pali mało. Grzeje się jak diesel, bo to nie benzyna...no ale, powiem szczerze, że dla wielu diesle wychodzą bokiem. Ma to być tanie, a jest cholernie delikatne, awaryjne i drogie w naprawie. No i speców od diesla (dobrych) tyle co na palcach jednej ręki.
Benzyna ma lepsze wyposażenie, koszt konwersji benzyny do LPG to często tyle ile wydaje na regenerację pompy, a naprawa wtrysków to roczne wydatki na gaz.
W benzynie najgorsze co się może stać to padnięcie silnika, czyli pewnie ze 2000zł.

Niestety w UK to Focusy II w dieslu stają się tańsze niż benzyniaki...
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2009, 13:43   #24
cywil
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2005
Skąd: Warszawa
Model: Focus Combi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 88
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8TDCI 2003 wysokie spalanie

Cobretti -to że masz wskazówkę w pionie nie oznacza nagrzania silnikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - lecz zmianę parametrów na czujniku temp....

to że pali dużo jak na diesla też nie powinno nikogo dziwić bo spalanie zależy od techniki jazdy i dosyć często jak zmieniałem auta z tatą jemu paliły mało a mi dużo.........Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. widocznie mam ciężką nogę.


i wreszcie trasa trasie nie równa można zrobić 5km rano gdzie nie ma ruchu i autko nie będzie nagrzane a zrób tą samą trasę w korkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
ciągle można się czegoś nauczyć wiec czytaj ze zrozumieniem słuchaj jak inni mówią i nie przerywaj wychwytuj to czego jeszcze nie wiesz....
cywil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2009, 19:11   #25
guliwer22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-10-2009
Skąd: Bełchatów
Model: focus
Silnik: diesel
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8TDCI 2003 wysokie spalanie

Witam Panów

Nie wiem jakie wersje macie QUIET ma 115 konny silnik więc najmocniejszy w tej pojemności, 8L to wydaje mi się normalnie o ilej eździ mało oszczędnie.
Niektórym może faktycznie pali 5 do 5.5L ale silnik 90 konny, a jeśli ktoś pisze ze pali mu 4.5l to już ściema. Mój jest 100 konny i przy średnio oszczędnej jździe w mieście pali mi ~7.2l. Dodam ze to mój drugi focus a jeździłem trzema wszystkie w dieslu.

Pozdrawiam
guliwer22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2009, 19:14   #26
cywil
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2005
Skąd: Warszawa
Model: Focus Combi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 88
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8TDCI 2003 wysokie spalanie

guliwer22

masz 100% racji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
ciągle można się czegoś nauczyć wiec czytaj ze zrozumieniem słuchaj jak inni mówią i nie przerywaj wychwytuj to czego jeszcze nie wiesz....
cywil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2009, 20:07   #27
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8TDCI 2003 wysokie spalanie

Cytat:
Napisał guliwer22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jakie wersje macie
jak widzisz w podpisie - 117KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i ci mówie/piszę, ze przy spokojnej jeździe spalił 5,2 przy normalnej mieści się w 5,5-5,7 a przy zabawie biegami i sprintami pod max (a nie jest to trudne) pali 6,3
to na autostradzie

w mieście nie przekracza 6.5

Quiet - dzwoniłeś ?? byłeś ??
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2009, 20:12   #28
gogo26
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-09-2009
Model: focus kombi
Silnik: 1,6 TDCi dpf
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8TDCI 2003 wysokie spalanie

Moja foka z silnikiem 115 KM pali średnio 6,5-7l/100. Przy jeździe spokojnej (do 130km/h) i długiej wakacyjnej trasie około 6 l.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gogo26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2009, 20:36   #29
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8TDCI 2003 wysokie spalanie

TDDI czy TDCI to te same silniki, jedynie lepsze rozpylanie i dokładniejsze dawkowanie więc spalanie będzie bardzo podobne.
No, ale patrząc na moje spalanie w TDDI i tym co piszecie to chyba jak już naprawię TDCI to przyjdzie go sprzedać, bo aż żal pozbyć się auta które tak mało pali. No chyba, że to kwestia jazdy...
Spalanie mojego TDDI - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2012, 18:22   #30
kuchcikk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-07-2012
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDci
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8TDCI 2003 wysokie spalanie

Witam. Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc odświeżam ten. Jestem nowym posiadaczem focusa 1.8 tdci 115 km. Auto narazie miałem okazję tylko sprawdzać na trasie, gdzie pali mi równo 7 przy na prawdę spokojnej jeździe nie przekraczającej 110 km/h. Byłem dzisiaj na komputerze, gdzie pokazało że wszystko jest jak w najlepszym porządku. Filtr paliwa jest jak nowy. Czy jest coś jeszcze co może powodować wysokie spalanie a nie wyjdzie na komputerze??/
kuchcikk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.