Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2010, 09:57   #31
cuma002
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2010
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 140 km
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: dym spod korka oleju

Też tak pomyślałem że może zapchana odma i nie działa poprawnie oglądałem ten filmik dołączony do tego tematu u mnie to wygląda podobnie tylko na początku jest większy dymek jeździłem do mechanika ale on nie wie czy tak powinno być czy nie podejrzewa że nie. Powoli zaczynam mieć czarne myśli co do tego auta, jak mogę sprawdzić tą odme a może to egr ale nie wiem gdzie to jest.

cuma002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 14:11   #32
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: dym spod korka oleju

Dodam że kręcąc ten filmik miałem zatkany EGR !
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 14:51   #33
micsmi
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2009
Skąd: Piotrków Tryb./Kraków
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 110 cielaków
Rocznik: 2003
Postów: 52
Domyślnie Odp: dym spod korka oleju

Witam,

przeczytalem w postach, ze w benzynce dymek po odkreceniu korka olejowego to problem. U mnie tak jest, ale slyszalem ze to normalka w benzynie. Jak to jest?

dzieki
micsmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 15:27   #34
Ofaniel
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 74
Domyślnie Odp: dym spod korka oleju

to zalezy jaki ci dymek leci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wedlog mnie normalna sprawa jest, ze zawsze poleci na cieplym silniku maly bialy dymek w dieslach troszke wiekszy niz maly, ale wiadomo, ze nie moze kopcic tak by powodowac lokalne zamglenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ofaniel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 16:18   #35
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: dym spod korka oleju

za takie rady zeby przejsc na polsyntetyk to zaraz sie powinno kastrowac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bylem zobaczyc umnie w benzynie nic nie dymi po odkreceniu korka tylko dmucha sobie troche Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 20:35   #36
cuma002
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2010
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 140 km
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: dym spod korka oleju

Dzisiaj byłem jeszcze u 3 innych mechaników i każdy z nich powiedział że jeżeli auto ma moc nie dymi na niebiesko nie bierze oleju ( tego jeszcze nie wiem przejechałem nim dopiero 1000 km ) i nie ubywa płyn chłodniczy to wszystko ok i żeby tym głowy sobie nie zawracać tylko jeździć spróbuje jeszcze z tym egr bo podejrzewam że od nowości nie był rozkręcany
cuma002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2010, 18:16   #37
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: dym spod korka oleju

Witam
Podepne się do tematu bo mam taki sam problem.
Otóz byłem dzisiaj na przeglądzie gwarancyjnym po wymianie końcówek wtryskiwaczy w Sewisie Boscha w Gryfinie, coprawda nie stuknałem jeszcze 10tys od wymiany ale zauwazyłem że 3 wtryskiwacze zaczeły się pocic (są wilgotne na uszczelniaczach) więc póki jest gwarancja zacząłem działać. Panowie wzieli autko na warsztat , wymienili filtr paliwa, a na pocące sie wtryski stwierdzili że padły mi najprawdopodobniej uszczelniacze i "wyrzuca" olej uszczelniaczami od wtrysków. Na dowód tego odkręcili mi korek od oleju i moim oczom okazał sie biały dym, taki sam jak z bagnetu tyle ,że tu znacznie mniejszy. W odróznieniu od filmiku zamieszczonego przez kolege Srebna Strzała dymek ten nie był widoczny tylko przez chwile lecz utrzymywał sie i był widoczny pzrez czły czas,tyle ze może troszke jaśniejszy a ponadto jak sie przyłożyło dloń nad wlew oleju tak na wysokość okolo 15-20cm to była cała pokryta kroplami oleju.
Nie zauważyłem żeby CzarnaPantera łykała olej, płynu chłodniczego napewno nie ubywa i jest czysty. Po odkręceniu korka auto sie nie dławiło i obroty stabilne. Na szafie jest 181tys.(ile ubyło to wie tylko ten co kręcil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Panom z serwisu udało sie namówic a w sumie to ja przerazony remontem silnika zgodziłem sie na pomiar ciśnienia na tłokach wiec Pantera została w serwisie i jade jutro po odbior - okaże sie czy warto było to robic czy wyrzucilem ze 200 dukatów w błoto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam jeszcze jedno pytanko - czy po demontazu i czyszczeniu egr'a należy go jakos aktywowac bo taka sugestie otrzymałem od jednego pana w tym serwisie i czy powyzsza sytuacja moze być spowodowana niewłaściwa praca egra czy faktycznie padły uszczelniacze?
Nadmienie również ze Pantera pali dużo (12-13l/100km) po mieście, czy takie zużycie paliwa moze być spowodowane zużytymi usczelniaczami ?
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2010, 20:14   #38
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: dym spod korka oleju

a wymieniałeś w międzyczasie olej? Trzeba było pierw wyczyścić okolice wtrysków i przesuszyć, pojeździć i sprawdzić ponownie.
Dziwi mnie tylko fakt, że jak już robili wtryski to nie zmienili uszczelniaczy bo to w sumie mały koszt
a co do egr to sprawdź czy na kompie nie wyskakuje błąd
P.S a tak na marginesie jeden post jeden problem...
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2010, 22:09   #39
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: dym spod korka oleju

olej wymieniany był jakies 2-3 tyg przed naprawa wtrysków wiec prawdopodobeństwo że uszczelniacze zosały zabrudone podczas wymiany oleju odpada.
Połaczyłem te kilka problemów( dymienie, wysokie spalanie i EGR) w jeden post gdyż wydaje mi się że moga być ze soba powiązane.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro bede znał pomiary ciśnien i okaze się czy cosjest nie tak z siliczkiem

Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz, otóż zauważyłem że jak odpalam zimny silnik to kontrolka od oleju świeci sie troszke dłużej (gaśnie ostatnia) a przy ciepłym silniku gaśnie szybko.Czy ma to zwiazek z przedstawionym wcześniej problemem?

Ostatnio edytowane przez MĄKA ; 02-11-2010 o 22:13
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2010, 11:35   #40
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: dym spod korka oleju

MĄKA mam wrażenie, że szukasz dziury w całymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trzeba wymienić te uszczelniacze (koszt 4x25 zeta) i tyle. Olej zawsze będzie lekko pryskał po otwarciu korka wlewu oleju, przecież tam pracują wałki rozrządu. Jeżeli dymek niewielki nie ma czym się przejmowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.