Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2010, 12:57   #11
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: stłuczka-oszacowanie kosztów naprawy

też tak myślałem i jak dostałem wycenę zadzwoniłem do axy że zaniżone wszystko jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pani mnie poinformowała,że jest to kwota maksymalna jaką oni oferują bez przedstawienia faktur.jeżeli chcę więcej to nie ma problemu jeżeli udokumentuję to fakturami.

powinien dostać około 2500zł.jeżeli dorwie drzwi w kolorze(100zł)resztę zrobi za max.500zł to chyba raczej nie opłaca mu się kłócić.

__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2010, 13:00   #12
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: stłuczka-oszacowanie kosztów naprawy

Cytat:
Napisał mixiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a mam takie pytanie odnosnie kolizji.
To samemu sie mówi co jest nie tak czy jak juz wspomnieliscie przychodzi rzeczoznawca i on robi zdjęcia (tak jak kiedyś jak mi gosciu wjechal w tylek) i coś spisuje i mozna miec potem do wglądu co on napisał i czy dostaje sie jakiś papierek od ubezpieczyciela ile kasy za dany element sie dostaje?
sam podajesz co się uszkodziło jak zgłaszasz szkodę.po umówieniu terminu oględzin pokazujesz rzeczoznawcy co jest uszkodzone.on porównuje to ze spisanym oświadczeniem sprawcy lub notatką policji z miejsca zdarzenia.na koniec daje ci do podpisu co on stwierdził.w moim przypadku po dwóch tygodniach otrzymałem wycenę szczegółową co i ile.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą

Ostatnio edytowane przez Marek ; 11-07-2010 o 13:09
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2010, 14:44   #13
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: stłuczka-oszacowanie kosztów naprawy

Cytat:
Napisał bruti_2005 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po umówieniu terminu oględzin pokazujesz rzeczoznawcy co jest uszkodzone
Jak nie pokażesz wyraźnie palcem to założę się że połowy nie zauważy,szczególnie takich elementów jak wahacz,zamki i tym podobne pierdoły których nie widać a które kosztują.Co do amortyzacji to się zgadza że zaniżają,ale kto powiedział że fele 10 lat a nie dwa dni.Generalnie pierwsza wycena i tak jest zaniżona o jakieś 30%.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2010, 20:58   #14
damian0016
ford::advanced
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Sandomierz
Model: mondeo
Silnik: 16V 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 358
Domyślnie Odp: stłuczka-oszacowanie kosztów naprawy

czyli wszystko dokładnie pooglądać pospisywać i przedstawić rzeczoznawcy i walczyć o swoje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
damian0016 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2010, 22:42   #15
TySiK
ford::advanced
 
Avatar TySiK
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2000
Postów: 275
Domyślnie Odp: stłuczka-oszacowanie kosztów naprawy

damian0016 jeżeli chodzi o zawieszenie to możesz to spisać, ale on pod auto tak nie wejdzie, najlepiej to wjechać na kanał i pokazać mu palcem ze to także jest uszkodzone...

dopóki nie podpiszesz papieru z odebraniem $$ to możesz II wezwać rzeczoznawcę i na warsztacie/kanale pokazać mu zawieszenie i ma to dodać do swej I notatki
__________________
Nie Jedź Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Lata...
TySiK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 07:25   #16
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: stłuczka-oszacowanie kosztów naprawy

Cytat:
Napisał damian0016 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli wszystko dokładnie pooglądać pospisywać i przedstawić rzeczoznawcy i walczyć o swoje
rzeczoznawca będzie do ciebie dzwonił żeby umówić się na oględziny.możesz od razu umówić się w warsztacie mech. ale wydaje mi się,że koła nie ruszyło.ja swojemu pokazałem felgę to powiedział,że przetarta tylko,a ja do niego ,że krzywa może być i na oko to ani ja ani on stwierdzić nie może.zaczął gadać że skierują na badanie geometrii felgi,a potem bez problemu wypłacili kasę bez żadnego badania.

dodam jeszcze,że znajomy miał ostatnio dwie stłuczki vectrą a i z nikim się kłócić i użerać nie musiał.bez problemu płacili kasę i to nie małą.chyba czasy użerania mijają lub zaczynają się od wyższej wartości auta. np 20.000?????
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 13:07   #17
michal22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-01-2007
Skąd: kraków
Model: Focus MK2 1.6 TDCI Trend
Silnik: on
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: stłuczka-oszacowanie kosztów naprawy

Koledzy,
Fotka przedstawia szkode parkingowa na moim focusie ( sprawca nieznany wiec uzunalem z wlasnego ac :/ ). Allianz chciał mi dać na reke chyba 2 tyś, wiec postanowilem zrobic bezgotowkowo... 7 tysi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prosze zauwazyc ze to bialy kolor a nie metalic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg szkoda2.JPG (51.4 KB, 19 wyświetleń)
michal22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 13:10   #18
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: stłuczka-oszacowanie kosztów naprawy

a ile z tych 7 tyś. zobaczyłeś czyt.zostało w twojej kieszeni??
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 13:16   #19
michal22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-01-2007
Skąd: kraków
Model: Focus MK2 1.6 TDCI Trend
Silnik: on
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: stłuczka-oszacowanie kosztów naprawy

A nic :/
Bezgotowkowo w ASO Ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michal22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 14:13   #20
padi77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo (mk2)
Silnik: 2.0 16V Zetec
Rocznik: 2000r
Postów: 247
Domyślnie Odp: stłuczka-oszacowanie kosztów naprawy

Cytat:
Napisał michal22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nic :/
Bezgotowkowo w ASO Ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale to inna bajka, ASO ma swoje ceny i dlatego "dostałeś" 7tysi. A gdy byś łykną te 2 to zapewniam Cie ze 1.5 zostało by Ci w kieszeni.... z tego co widac na fotce. a gdy byś był ubezpieczony w "DAS" no to bracie... ze 4tysie na łapeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
padi77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.