Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2013, 20:37   #51
micsmi
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2009
Skąd: Piotrków Tryb./Kraków
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 110 cielaków
Rocznik: 2003
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

Rzeczywiście...pomyliło mi się i myślałem że formuła f to to samo co mobil.
Panowie mam pytanko. Na 10W40 przejechałem jak dotąd ok 1000 km. Czy jest jeszcze szansa przejścia na 5W30? boję się że mi wypłuka nagary i wszystkie inne "dobra" i rozszczelni silnik. Co o tym sądzicie? Bo mnie krew zalewa, jak na ten 1000 +/- 200 km musiałem dolać 4literki Castrola magnatec i dzisiaj 2 literki formuły plus bo zakupiłem właśnie sądząc, że tego drugiego spali mniej. a przefrunąłem się po zalaniu i widzę, że kopci jak cholera i pewnie będzie brał 1l/100km. a 5w30 brało mi około 0.8l/tysiąc km.

micsmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 21:46   #52
huptas
ford::average
 
Avatar huptas
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-07-2010
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 PB+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

micsmi tobie juz zadna zmiana oleju nie pomoże, jedynie co może pomóc to remont silnika albo jego wymiana niestety
huptas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 08:07   #53
micsmi
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2009
Skąd: Piotrków Tryb./Kraków
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 110 cielaków
Rocznik: 2003
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

Panowie, czy ktoś zna może w okolicy Krakowa jakiegoś godnego polecenia silnikowca który byłby w stanie zrobić taki remont (pierścienie i reszta)?

Ostatnio edytowane przez micsmi ; 24-05-2013 o 08:22
micsmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 12:16   #54
darekmk2
ford::average
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 08-02-2009
Skąd: Oława
Model: MONDEO MK2
Silnik: 2.0l
Rocznik: 1997
Postów: 70
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

Czytam ,czytam i jestem w szoku ja mam przejechane ok.240tyś.km. sekfencja założona przy 189tyś , olej zmieniam co 12tyś od wymiany do wymiany dolewam ok.0,5l. Od 150tyś zalany Castrol magnatec 10w40 ,w tym roku przymierzam się do zakupu Mondeo z 06,07rok czytając posty o braniu oleju ,jakiś klapkach kolektora i innych duperelach nękających posiadaczy mk3.to sam nie wiem czy zostane wierny marce.
darekmk2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 14:02   #55
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

No właśnie. Bo za dużo czytasz forum. Wejdź proszę na forum Audi/VW to się zszokujesz.

Silniki benzynowe 1.8 i 2.0 w mk3 to trochę inne konstrukcje niż w mk2. Nowsze. A że nowsze nie zawsze znaczy lepsze to już inna para kaloszy.

Ja też miałem obawy przed zakupem mondka. A po ponad pól roku użytkowania i przejechania całkiem sporego dystansu nie żałuję ani trochę. Póki co jestem bardzo zadowolony.

A wracając do tych silników. Z braniem oleju jest różnie. Mnie nie bierze w ogólę. Innym bierze trochę. A u jeszcze innych zre 1L na 1000km.
Z klapkami również można sobie łatwo poradzić.

Naprawdę nie ma co sugerować się forum bo jakby tak patrzeć to żadnego auta by się nie kupiło. Każda marka ma słabe strony. I nie ma co wierzyc w mity że niemieckie czy japońskie nie psują się w ogóle. Wszystkie auta co mają już z dekade na karku czasami mają fochy.

Nie mniej jednak branie oleju to bolączka duratec-ów. I tutaj koszta mogą być trochę większe. A reszta rzeczy w tym klapki to pikuś.

Ale to i tak jest pryszcz w porównaniu do cudów w TDCI. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jeszcze o duratecu. To reszta jest standardowa. Czasami komuś padnie cewka. Inny jegomość zaś uskarża się na kłopoty z silniczkiem korkowym. Ale to są rzeczy które nawalają w każdym aucie i każdej marki.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 24-05-2013 o 14:06
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 15:52   #56
pisulek
ford::amateur
 
Imię: MARCIN
Zarejestrowany: 01-06-2013
Skąd: WIERUSZÓW
Model: FORD MONDEO
Silnik: 1.8 BENZYNA +GAZ
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

Witam
Koledzy posiadam forda mondeo 2001 1.8 duratec he 125km i zjada mi olej adekwatnie do podanej dawki gazu tzn jadac wolno jest ok olej w mire sie trzyma a dodając wiecej gazu olej ginie natomiast po przegazowaniu świata nie widac co to moze byc???

Bump: z filtra powietrza dobiega odglos bulgotania czasem utrzymuje wyzsze obroty powyzej 1000
po zdjeciu dolotu okazuje sie ze strasznie mocno ciagnie powietrze...

Bump: gdy zdjałem klapke regulujaca przeplyw powietrza tzn ta do ktorej dochodzi linka gazu odkryłem iz straszny syf tam jest
przeczyscilem wszystko dokladnie równiez silniczek krokowy a w kolektorze ssacym zauwazylem olej duzo oleju

Bump: i nie wiem juz co o tym wszystkim myslec
tłumnik rowniez jest caly zasyfiony wyglada na to ze wrecz pluje olejem ale ze wzgledu na ilosc wydaje mi sie ze to nie pierscienie???

Ostatnio edytowane przez pisulek ; 01-06-2013 o 16:05
pisulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2013, 22:00   #57
micsmi
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2009
Skąd: Piotrków Tryb./Kraków
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 110 cielaków
Rocznik: 2003
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

Kolego najlepiej zrób sobie próbę olejową i wtedy zweryfikujesz czy to pierścienie czy uszczelniacze zaworów (albo coś innego ale to najwięksi podejrzani). Ja zrobiłem próbę olejową wczoraj, kompresja była cholernie wielka, dochodziła do 20 atm. Mechanik zrobił mi kalkulację najmniej optymistyczną remontu silnika ~5300 + ewentualne 1400 na nowe tłoki jakby sie okazała taka potrzeba i niestety pasowałem... Miałem zalany olej od 1500 kilometrów 10w40, ale po przepłukaniu silnika możliwa była znowu zmiana na 5w30 i przeszedłem. I juz widzę że jest lepiej, pewnie powrócę do 0.6-0.7 litra na tysiąc km, z 1 litra / 150 km w przypadku 10w40. Mechanik też się zdziwił że tak jest, ale widać gęstszy mi tak uszczelniał że powstawała taka kompresja i wtedy palił jak smok.
micsmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2013, 21:10   #58
ptrwielki
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Łódź
Model: mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

Mnie w co prawda w 2.0 benzynie też żre olej jak głupi - około 1 litra na 1000km.Cholernie dużo jak dla mnie .Jak go kupiłem 2 mc temu był zalany Mobilem 5w30 i po przejechaniu 1000 km susza na bagnecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dolałem , później wymieniłem na Orlen 5w30 , żre dalej , inżynier mechaniki doradził dolanie 10 w 40 , nic nie dało ale taniej .A zaufany mechanik stwierdził jedno - takie mieszanki to zabójstwo dla silnika .I doradził zmianę na na 5w50 Mobila , podobno to ma szanse pomóc .Trochę drogi ten eksperyment ale może ktoś z Was testował ten olej w swoim mondku - olejożłopie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ptrwielki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2013, 11:06   #59
waldi-28
ford::amateur
 
Imię: waldek
Zarejestrowany: 01-08-2013
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 duratec HE
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z braniem oleju to jest tak:
- walniete pierscienie = spalanie oleju
- uszkodzony separator oleju a dokladniej zaworek w nim i olej idzie do kolektora ssacego (glownie przedlifty).

moj ma najechane 111000 km i nie bierze ani grama. u brata jest 138000km i olej znikal ale po wyrzuceniu klapek i zmodernizowaniu separatora oleju problem zniknal.
P.S.
przebiegi 100% oryginalne i oba jezdza na lpg, olej 5w30 zmieniany co 10000km
Witam, mozesz podpowiedziec jak przerobic ten separator??? i jakie klapki wywalic?? sciagalem pokrywe zaworow i tam jest przykrecona tylko taka blacha. Dzieki za pomoc!!! moje mk3 bieze ok 1l, na 1200 km
waldi-28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 22:37   #60
ptrwielki
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Łódź
Model: mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna DURATEC - SKAZANY NA BRANIE OLEJU?

Waldi - 28 , Udało Ci się dojść do ładu z braniem oleju ? Patrzyłeś ten separator ? Ja na razie wymieniłem olej na MOTUL 10w40 kupiony w zaufanym miejscu i podobno najlepszy olej dostępny na rynku .Jakby trochę zmniejszyło się branie oleju ale nie wiele . Jestem ciekawy co z tym separatorem , bo żeby do niego się dostać trzeba zdjąć kolektor ssący a co za tym idzie rozebranie przodu samochodu .Jestem ciekawy czy to ma sens ,bo szkoda wywalać kasę jeżeli to nic nie da . Dajcie znać czy robiliście coś takiego i jakie efekty .
ptrwielki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
olej silnikowy , uszczelka pod głowicą , uszczelniacz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.