Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2013, 21:07   #31
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA

mój pewnie też bo osiągam prędkości prawie jak światło i od wymiany do wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aczkolwiek diesel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wybaczcie za wtrącenie

juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2013, 22:12   #32
micsmi
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2009
Skąd: Piotrków Tryb./Kraków
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 110 cielaków
Rocznik: 2003
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli wartości prawidłowe, mam rozumieć że 12 atm, to bez oleju, a 14 atm to z olejem ???
Jeżeli tak jak napisałem, to na oleju powinien wykazać conajmniej 15 do 16 atm. , na wszystkich cylindrach. Ponieważ twój silnik bierze olej, a właściwie wyrzuca połowę przez rurę wydechową, połowę spala w cylindrach, to znaczy że kiedyś był bardzo mocno przegrzany, pierścienie na tłokach się rozhartowały, nie mają sprężystości i nie uszczelniają tłoków w cylindrach. Jeżeli siłnik na wolnych obrotach przy odkręconym korku wlewu oleju dymni jak z rury wydechowej, i z rurki po wyjęciu miarki od oleju też, to jest to co napisałem, a wiem o czym piszę.Tył samochodu u ciebie jest zachlapany kropkami oleju, klapa zderzak.Jak tego nie naprawisz, zaraz siądzie katalizator, bo nie wytrzyma tego oleju co się w nim zbiera.
Jedyna rada, zdjąć głowicę, miskę olejową, i bez wyjmowania silnika z ramy wyąć tłoki z korbowodami, dać nowe pierścienie tłokowe, i przy okazji komplet panewek korbowodowych. Głowica może być dobra można tylko dotrzeć zawory. Taka naprawa napewno będzie kosztowała z 1500 złotych, zależy co jeszcze wyjdzie. Drugiego silnika nie radzę, bo mało kto pozbywa się dobrego silnika, co masz najlepszy przykład na sobie.
hehe kolega niezłe rady daje. Zrobisz jak radzi to niedługo będziesz musiała robić ponownie, bo ten remont trzeba zrobić raz a porządnie, ze wszelkimi pomiarami szlifami, być może honowanie itd. a kolega to nowe tłoki by zakupił i ot tak zamontował.

sorki ale śmiech... brawo

A teraz konkrety.
mam dokładnie ten sam problem. żre mi około 7l /1kkm. 1500 km temu jeździłem na formila F 5w30. Oleju ubywało 06-07l/1kkm, zmieniłem na 10w40 i zaczęło się. 7/1000. Byłem w szoku. Zrobiłem próbę olejową, kompresja zarówno na ciepłym jak i zimnym około 20 atm. Mechanik (naprawdę dobry zakład) był w szoku, był prawie pewny ze to pierścienie. Chciałem zrobić remont , szacunkowy koszt w najbardziej pesymistycznej opcji 5300 + ewentualnie 1400 na nowe tłoki gdyby była taka potrzeba. pasowałem, mechanik przepłukał mi silnik, powróciliśmy do oleju 5w30 i wydaje się że spalanie powróciło do normy, tj. 06-07 litra / 1kkm.

Bump: Podobno każda benzynka pali trochę oleju, czy to nowa czy stara. ile w tym prawdy nie wiem. Ale w takim wypadku może naprawdę coś jest nie tak z Waszymi samochodami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., coś się zepsuło...
Do szczęściarzy którym nie bierze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez micsmi ; 05-06-2013 o 22:31
micsmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2013, 07:45   #33
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA

To co napisał kolega micsmi to jest to o czym wspomniałem wcześniej, że duratec potrafi łyknąć oleju na nie do końca odpowiednim dla niego.
Kolega Jakoob zasugerował, że przekazujemy tutaj bzdury na temat oleju, a wystarczyłoby poszukać w archiwum i przekonać się samemu.
Osobiście jeżdżę jeszcze na Formuła E 5w30 i poprzednim razem od wymiany do wymiany dolałem ok. 0,5 litra oleju (resztki z 5 litrowej bańki), a dodam, że wyjątkowo zrobiłem wówczas 21 tys. km.
Wielu się natomiast dziwi, że fordowski olej jest bardzo rzadki, ale coś w tym jest, skoro producent coś takiego zaleca to chyba wie lepiej.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2013, 10:42   #34
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie Odp: 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA

Cytat:
Napisał micsmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hehe kolega niezłe rady daje. Zrobisz jak radzi to niedługo będziesz musiała robić ponownie, bo ten remont trzeba zrobić raz a porządnie, ze wszelkimi pomiarami szlifami, być może honowanie itd. a kolega to nowe tłoki by zakupił i ot tak zamontował.

sorki ale śmiech... brawo

A teraz konkrety.
mam dokładnie ten sam problem. żre mi około 7l /1kkm. 1500 km temu jeździłem na formila F 5w30. Oleju ubywało 06-07l/1kkm, zmieniłem na 10w40 i zaczęło się. 7/1000. Byłem w szoku. Zrobiłem próbę olejową, kompresja zarówno na ciepłym jak i zimnym około 20 atm. Mechanik (naprawdę dobry zakład) był w szoku, był prawie pewny ze to pierścienie. Chciałem zrobić remont , szacunkowy koszt w najbardziej pesymistycznej opcji 5300 + ewentualnie 1400 na nowe tłoki gdyby była taka potrzeba. pasowałem, mechanik przepłukał mi silnik, powróciliśmy do oleju 5w30 i wydaje się że spalanie powróciło do normy, tj. 06-07 litra / 1kkm.

Bump: Podobno każda benzynka pali trochę oleju, czy to nowa czy stara. ile w tym prawdy nie wiem. Ale w takim wypadku może naprawdę coś jest nie tak z Waszymi samochodami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., coś się zepsuło...
Do szczęściarzy którym nie bierze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Współczuje mechanika 5300 za remont?! Jestem po remoncie 3 lata bo brał olej jak głupi i całkowity koszt remontu to 2300 (pierścienie, wszystkie uszczelki, planowanie, uszczelniacze, płyny itp) od tego czasu nie bierze oleju
djremo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2013, 13:31   #35
micsmi
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2009
Skąd: Piotrków Tryb./Kraków
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 110 cielaków
Rocznik: 2003
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA

co do tych 5300 napisałem że to najbardziej pesymistyczna opcja jaka mogła zaistnieć tj. gdyby trzeba było wymieniać np. prowadnice jakieś itd. Mechanika uczciwszego nie znam chyba.
micsmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 09:33   #36
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA

Milley, czy już szczęśliwie i bez problemów wróciłaś z Monachium/?. Obiecałaś jak wrócisz napisać co zrobił Pan Kazio, co ozdrowił Twój silnik. Bardzo jestem ciekaw, inni koledzy pewnie też >.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2013, 17:01   #37
ran2001
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: EOP
Model: MK3
Silnik: 1.8-125KM
Rocznik: 2001
Postów: 38
Domyślnie Odp: 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA

Kurcze mam podobny problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zaczął mi brać olej zapaliła sie kontrolka check który na kompie pokazał rekulcylacje spalin po czym został usunięty błąd czasem też z pod maski buchnął dym, wąż od egra był pęknięty swoją drogą. Ogólnie na wolnych obrotach nic nie kopci zapach tez jest przyjemny dopiero przy dużych obrotach puszcza czarnego dymka. I też nie mogę dojść z tym bo każdy chce wymieniać pierścienie i uszczelniacze ;/ a chciałbym być pewny, że to jest to.
ran2001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2013, 17:17   #38
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA

Ran, możesz sam sprawdzić twój problem, prawie bezkosztowo, zależy ile tego oleju pije.
Jaki jest przebieg tego silnika. Jak napiszesz, to ci poradzę.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2013, 18:42   #39
ran2001
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: EOP
Model: MK3
Silnik: 1.8-125KM
Rocznik: 2001
Postów: 38
Domyślnie Odp: 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA

No przebieg ma niby 150 tys ale watpie bo zaraz po zakupie wyrzucałem klapki. wzial mi jakies pół litra na tysiac kilometrów a w sumie najwiecej ubyło po ostatniej t rasie 400 kilometrow bo przez tysiac kilometrow spadki na bagnecie byly minimalne. a i jeszcze na wolnych obrotach tak dziwnie bulgocze przy filtrze powietrza.

Bump: ale co do silnika to chodzi równiutko odpala bezproblemowo zapach spalin jest na wolnych obrotach bardzo przyjemny nie smierdzi spalonym olejem dopiero jak mu dam obroty to czarny dymek puszcza. Wiem ze powinien puszczac niebieski dym i smierdzacy bo tak mialem przy hondzie przed wymiana pierscieni i uszczelniaczy .
ran2001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2013, 19:04   #40
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA

Takie zużycie oleju, jeszcze nie tragedia. Musisz poobserować, częściej mierzyć stan oleju. Zauważyć ile bierze przy wolniejszej jeżdzie, bo przy szybkiej to napewno zuzycie większe. Co do bulgotania, to zdejmnij obudowę filtra powietrza, i tam pod wkładem filtra powietrza powinien być nieduży filterek z gąbki. Jak go nie ma to trzeba dorobic nowy, jak jest to wymyć w benzynie i założyć. Dobrze by było sprawdzic cisnienie sprężania w silniku, koszt niewielki 10 d0 20 zł, zależnie od warsztatu.
Jak puszcza czarny dym przy przegazowaniu to znaczy że jest za duża podawana dawka paliwa, możliwoś regulacji tylko na komputerze. Niebieski i śmierdzący dym to wtedy jak spala dużo oleju, lub jest za póżny zapłon, może być przestawiony rozrząd na pasku o 1 ząbek.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.