Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2015, 19:59   #681
doman0
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

No to jadę jutro oglądać... Sprzedający daje FV marża i francuski dowód rejestracyjny, do tego ubezpieczenie na miesiąc. Czy to wystarczy by wrócić autem na kołach? oczywiście od razu robię polski przegląd. Od dostawczaków z UE nie opłacam akcyzy/cła, prawda?
Do opłat pozostaje recycling, rejestracja i tłumaczenie? Coś jeszcze?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2015, 08:49   #682
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał doman0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do opłat pozostaje recycling, rejestracja i tłumaczenie? Coś jeszcze?
Jeżeli bierzesz go na firmę (środek trwały) kiedy jeszcze jest na obcych numerach, to upewnij się w Urzędzie Skarbowym czy musisz składać druczek (nie pamiętam jaki ma symbol) o imporcie towarów w ramach UE. To chyba jest kwartalny obowiązek, z tego co pamiętam.
Ja kiedy sprowadziłem auto na firmę, zapłaciłem akcyzę, rozliczyłem w U.S. VAT, wpisałem go do ewidencji itd itd, ale za Boga nie wiedziałem, że jeszcze mam składać w tym kwartale jakiś dodatkowy druczek o imporcie w ramach U.E. i miałem sprawę karno-skarbową (tak, tak...).

Pytanie istotne chyba tu jest, czy sprzedający wystawia własną polską fakturę, czy daje ci do ręki francuski dowód zakupu?

Przy zakupie musisz otrzymać francuski dokument dopuszczenia pojazdu do ruchu (tzw karta pojazdu) z jego wszystkimi fabrycznymi danymi i homologacjami, bez tego dokumentu i jego tłumaczenia Urząd Komunikacji może nie chcieć zarejestrować auta.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-03-2015 o 09:01
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2015, 08:25   #683
chemia
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 26-10-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo / Transit
Silnik: 2,0 TDDi (115) / 2,2TDCI (115)
Rocznik: 2002 / 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Witam kolegów. Uderze z podobnym pytaniem. Rozwija mi się sprzedaż i muszę wyposażyć się w auto które będzie ekonomiczne ale na które śmiało włożę 1-1,5tony. Na samym początku chciałem transita 2,0Di bo kiedyś takiego miałem w wersji L2H2 85KM i potrafił w tej budzie mając nawet tonę palić ok 8l/100 w trasie. Spalanie takie dla mnie jest idealne gdyż aktualne kangoo 1,9 pali tyle samo a nie chce mi sie porównywać jakości i przyjemności z jazdy jednym i drugim autem bo francuzi sie nie popisali ani trochę produkując to coś.
Moje pierwsze pytanie dotyczy transita L1H1 czyli mini transita do zapakowania 2europalet maxi-ekonomicznie w wersji 2,0Di 100KM.(znalazlem kilka tanich i ladnych T280 z 2005rocznika) Jezdziłem kiedyś krótko w firmie takim i chodził jak osobówka. Fakt że miał regenerowaną pompę i tu pytanie czy są one w tej wersji awaryjne? bo jakoś mój 85konny nigdy nic przy silniku nie miał robione?
Moje drugie pytanie to czy użytkował ktoś kiedyś na takich obciążeniach (1-1,5t) takie auta jak VITO, T5, lub inne vivaro czy scudo? Chce żeby mój bus był bardziej uniwersalny i nadawał się również do wyjazdów służbowych np. nawet na drugą stronę polski na rozmowy czy spotkania i tu zainteresowałem sie pozostałymi ze względu na delikatnie bardziej cywilny charakter i przyjemniejsze wnętrze (t5 wygląda w środku przyjemniej a VITO drugiej generacji już wogóle wymiata).
Pytanie czy można te auta do siebie porównać pod względem awaryjności, przyjemności z jazdy i przedewszystkim możliwości załadunku i obciążania bo wiem że transit może mieć dużo na dupie ale nie wiem jak te małe vany z konkurencji.
Pozdrawiam Kamil
chemia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2015, 10:10   #684
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Wszystkie Transity 2,0 tddi (czyli z pompą rotacyjną) miały identyczne pompy Bosch VP30, o różnicy mocy decydował soft i dodatkowo najsłabszy 75KM nie miał IC. Więc to są praktycznie identyczne silniki jak ten który miałeś.
Weź tylko pod uwagę, że czas płynie i wybierając taki model kupujesz auto 10-cio letnie lub starsze. Wiec o awaryjności trudno mówić - decydować tu będzie... historia auta.

Co do wnętrza - nie porównuj Transita Mk6 z nowszymi konkurentami, chociaż i tu porównanie np z T5 - na korzyść VW - jest wątpliwe, chociażby ze względu na szerokość auta. Transit jest szerszy i swobodę we wnętrzu wyraźnie się czuje.
Porównaj tamte auta z modelem Mk7, produkowanym od 2006 roku.

Co do tzw. przyjemności z jazdy - to myślę, że Transit nie ma konkurencji, choć np T5 na pewno jest szybszy (z podobnym silnikiem) i ma bardziej komfortowe zawieszenie, zwłaszcza tyłu (nazwijmy to: bardziej "osobowe"). Ale cóż z tego, skoro T5 w porównaniu do Transita - jeżeli chodzi o prowadzenie - to... cegła.
A o ładowności to już w ogóle nie ma co mówić.
Tak przy okazji: nie znam wygodniejszego fotela kierowcy od tego w Transicie - ale spotykałem się też z opiniami krytycznymi. Może to zależy od postury człowieka - ja jestem dosyć wysoki i ciężki...

Jeżeli zależy ci na bardziej "cywilnym" charakterze auta, pomyśl może wersji Tourneo - ma oczywiście wyjmowane tylne rzędy siedzeń (ładowność wtedy 1300 kg, bo jeden rząd siedzeń to 100 kg), ale też najczęściej pełne wyposażenie jak w osobowym aucie, z podwójna klimą, welurowymi siedzeniami, alu felgami, elektrycznymi szybami, lusterkami, podwójnie ryglowanym centralnym zamkiem, czasem nawet z postojowym Eberspacherem. Ja takimi Transitami jeżdżę na co dzień od 1988 roku - także jak osobowym, a nie tylko firmowym. Nie mam osobowego auta. I nie żałuję...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-03-2015 o 10:25
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 07:46   #685
chemia
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 26-10-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo / Transit
Silnik: 2,0 TDDi (115) / 2,2TDCI (115)
Rocznik: 2002 / 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Wiem że transit jest wygodny ale chodzi mi też o prestiż. Jak pojade na spotkanie i wysiąde z transita to będę wyglądał jak bym wysiadł z ciężarówki, wysiadając z vito wydaje mi się że wygląda się bardziej jak panicho. Sam latałem takim transitem po całej polsce czasem po 400-500km trasy i zawsze chwaliłem że jest wygodny ale zastanawiam się czy nie kupić już czegoś nowszego. Boje się jednak o awaryjność tego co będzie ładniejsze i szukam kompromisu. Boje się też że jak wrzucę dwie palety po 500-700kg do środka to taki vito czy t5 zacznie się prowadzić jak pijany a wiem że transit jeszcze jako tako jedzie z takim obciążeniem. Transita jestem najbardziej pewny dlatego że wiem że to jest już bus a nie dostawczy vanik. Pytanie czy wersja t280 nie ma slabszego zawieszenia od np. t330? Szerokość jest nie dużo większa transita od t5 i vito, ok 7cm zaledwie z tego co wyczytałem, wysokość- przy vito jest różnica bo ma tyl napęd i stąd wyżej podłoga, t5 1,9 ma naped na przod wiec tu tez juz jest wyzej. Myślę jeszcze o Scudo bo ma opinie bardzo ekonomicznego. ogolnie jak patrze to wydaje mi sie jakby transit byl wiekszy mimo wszystko od tych pozostalych a nie chce sie wpakowac w cos za malego

Bump: ooo... znalazlem cos ciekawego. Pytanie czy ktos mial taki motor (bo jakis slaby) i czy warto taki brac? slyszalem troche zlych opinii o 2,2 tzn PUMA który nie wytrzymuje dużych obciążeń, wypalają się tłoki, pękają jakieś elementy itd... http://otomoto.pl/ford-transit-T4867980.html
chemia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 10:14   #686
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał chemia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: ooo... znalazlem cos ciekawego. Pytanie czy ktos mial taki motor (bo jakis slaby) i czy warto taki brac? slyszalem troche zlych opinii o 2,2 tzn PUMA który nie wytrzymuje dużych obciążeń, wypalają się tłoki, pękają jakieś elementy itd...
wiesz że gdzieś dzwon dzwoni tylko nie wiesz w którym kościele, a tak na poważnie to jak chcesz prestiż to kup Transita Customa są z i niskie i z wysokim dachem, co do tłoków w 2.2 jest to prawdą lecz już tą wadę poprawiono przez zmianę oprogramowania silnika
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 10:31   #687
AgaZet
ford::amateur
 
Imię: Agnieszka
Zarejestrowany: 25-04-2010
Model: ford s-max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Witam wszystkich, ja mam upatrzone cos takiego i zastanawiam się dlaczego tak długo stoi i nikt go nie kupuje? Co z nim nie tak, przebieg niski, ale może to było auto prywatne, wykupiłam sprawdzenie numeru VIN i nic sie w zasadzie nie dowiedziałam nowego, oprócz tego co jest w ogłoszeniu, co wy o tym ogłoszeniu myślicie?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
AgaZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 13:56   #688
chemia
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 26-10-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo / Transit
Silnik: 2,0 TDDi (115) / 2,2TDCI (115)
Rocznik: 2002 / 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

srs ale czy to prawda ze awaryjne byly te bardziej podkrecone silniki? slyszalem ze wersjie 140konne tak mialy. Pomyslalem ze moze skoro ten ma zaledwie 90 to nie bedzie takich obaw. Pytanie czy moge sobie podjechac do serwisu zeby zaktualizowali oprogramowanie i ile to kosztuje? Pytanie czy nie jest on za tani? to jest cena brutto. gadalem ze sprzedawca. firma transportowa ktora wysprzedaje stare auta. Za taka cene w nowej budzie to fajny rarytas chyba co nie? Podobno wszystko z silnikiem gra, do zrobienia hamulce i jakies tam pierdoly.
chemia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 15:35   #689
zibi410
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: Katowice
Model: FT 300
Silnik: 2.0 TDI 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Drzwi przesuwne mają inny odcień ale to można zmierzyć.
Przy 8 pasażerach za mały bagażnik. Co najmniej powinien być raz długi.
Mam też 9 średniaka i czasami brakuje długości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. No ale to zależy do czego szukasz autka.
Generalnie to że auto szuka długo kupującego to na plus. Zawsze można ubić więcej z ceny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ja mojego obserwowałem przez pół roku.
Generalnie jak ci się nie pali to sprawdź autko na spokojnie. To zawsze procentuje.

Ostatnio edytowane przez zibi410 ; 20-03-2015 o 15:38
zibi410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 16:08   #690
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał chemia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie czy nie jest on za tani?
Jesli to jest ten z linka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to chyba ma uszkodzone drzwi kierowcy i to tak, ze uszkodzony jest tylny słupek i wlewu paliwa nie można zamknąć. To nie jest problem ze zrobieniem, ale chyba stąd ta niższa cena. Są inne drobne uszkodzenia (np tylne drzwi).
Awaryjność silników 2,2 Puma o większych mocach wynika przede wszystkim (moim zdaniem) z wielogodzinnego ganiania na maksa tego auta po trasach przez młodych, niedoświadczonych chłopaków. Czy widziałeś młodego dwudziestolatka jeżdżącego dużym TIR-em w trasy? - Ja nie. Tam jeżdżą stare doświadczone repy. Natomiast dostawczaki katują młode chłopaki - najczęściej nie będący ich właścicielami. Zobacz na youtubie filmiki jak chwalą się, że jego Transit osiąga 180 lub 190 km/godz. Widziałem filmik, gdzie Transit 3,2l 200KM (też Puma) leci ponad 200 km/godz.
To nie jest auto do przypieprzania - to jest w założeniu auto komercyjne, mające zarabiać pieniądze... Transity tdci kolegi z Forum jeżdżące z Polski do Monachium z ogranicznikiem prędkości do 120 km/godz robiły po 1 mln km (jeden milion km).
Cytat:
Napisał chemia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak pojade na spotkanie i wysiąde z transita to będę wyglądał jak bym wysiadł z ciężarówki, wysiadając z vito wydaje mi się że wygląda się bardziej jak panicho.
Hm... to może podjedź takim blaszakiem:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
Napisał AgaZet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co wy o tym ogłoszeniu myślicie?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To jest trochę... dziwoląg. Ja pierwszy raz widzę 9-cio osobowego Transita H1L1 z tylnymi drzwiami bez szyb. O co tu chodzi?... Zawsze są ogrzewane szyby plus wycieraczki i spryskiwacze...
Więc sprawdzam szczegóły (to każdy może zrobić w internecie bezpłatnie) - i wychodzi na to, że to był fabrycznie blaszak z przegrodą i został przebudowany na osobowy... W dodatku jest to model 330S - o podwyższonej ładowności, czyli... twardy. Na pusto zero komfortu, dopiero w pełni załadowany jako tako...

Poza tym - moim zdaniem lakierowane były przesuwne drzwi.
Nie wiadomo czy klima jest na przód i tył i czy tylko na przód. Nagrzewnica tylna jest, ale nie wiadomo czy z klimą.
Jest nieźle wyposażony, ale to nie jest welurowa tapicerka - jak napisano. To jest standardowa, najtańsza tapicerka, welur jest w Tourneo.

Ale generalnie - to nie jest oryginalny bus.
Ja bym unikał tego dziwoląga. To coś w rodzaju samoróbki, choć - przyznaję - niezłej.
I nie jest tani.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 20-03-2015 o 16:22
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.