Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2015, 12:04   #731
Slaw1979
 
Postów: n/a
Domyślnie Ford Transit auto warte zastanowienia?

Witam wszystkich, jestem nowy na waszym forum,
ale mam prosbe czy moglby mi ktos objasnic symbole 85 T300 ford transit?
Zastanawiam sie nad kupnem takiego fordzika,
ale potrzebuje troche wiedzy na temat silnika i innych podzespolow,
typowych usterek itp.
czy warto czy nie ten akurat model brac pod uwage?
Dodam ze akurat jestem w Niemczech i auto jest od pierwszego wlasciciela z przebiegiem 120tys km. dzieki za pomoc


Ostatnio edytowane przez Slaw1979 ; 31-05-2015 o 15:48
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2015, 12:55   #732
chemia
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 26-10-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo / Transit
Silnik: 2,0 TDDi (115) / 2,2TDCI (115)
Rocznik: 2002 / 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Dzieki kolego. Czytalem o 2,0 i doszedlem do tego ze nie bylo nigdy transitow 2,0 na denso wiec sobie od razu odpuszczam go. Gadalem z gosciem od tego nowszego i na olx jest blad. Jednak to jest 2,2 i niby 138koni. Napisze zeby vin podeslal choc pracowal fajnie. Ladnie i rowno, milo gwizdal i jedyne co to przy wlrecaniu na obroty bylo slychac delikatny basowy poglos ale ten 125 mial identycznie wiec chyba to standard. Moj byly 85 t300 tddi tak chyba nie mial stad zwrocilem na to uwage jakby gdzies na wudechu cos bylo i tyle. Czy to jest mozliwe ze ten transit mial taki kolor fabrycznie? Nie musze sie bac o to ze ktos go poskladal lub robil? To niby jest polak. Mozna sprawdzic gdzies po serwisie lub salonie po vinie jaki on wyszedl z fabryki? Ma tylna fabryczna lawke i przedni fabryczny zestaw siedzen tez jest, ma kratke( nie oryginalna grodz) ale jest zarejestrowany niby na 3osoby. Mam kolege ze wtyczka do podpinania do komputera. Czy po podpieciu takiego zestawu dowiem sie o sprawnosci ukladu wtryskowego?
chemia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2015, 14:05   #733
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Ford Transit 85 T300 rok 2002

To znaczy, że silnik ma 85KM i DMC samochodu wynosi ok. 3000 kg.
Silniki 85KM to były w tych rocznikach silniki 2,0 tddi (na rotacyjnej pompie Boscha), czyli samochód ma przedni napęd (tylny napęd to silniki 2,4 i inne moce).

Do jazdy miejskiej moc jest wystarczająca, do jazdy w trasy przydałaby się większa...
Zajrzyj do wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], tam masz kopalnię wiedzy o kupnie Transita.

Popraw tytuł wątku, bo poleci do zsypu...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2015, 14:10   #734
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Zależy jaki tester ma kolega, generalnie można sczytać błędy i sporo dowiedzieć się o układzie wtryskowym, ale najlepiej byłoby podłączyć oryginalny fordowski tester IDS.

Po VIN-ie sprawdzisz jaki miał oryginalny kolor.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2015, 17:08   #735
Slaw1979
 
Postów: n/a
Thumbs up Odp: Ford Transit auto warte zastanowienia?

Wielkie dzieki za odpowiedz i odnosnik, kopalnia wiedzy.
A co do tego forda nad ktorym sie zastanawiam to i przebieg i to ze pierwszy wlasciciel i to ze glownie do miasta potrzebuje, raz w tyg trasa 150km, to mysle ze da rade. Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2015, 21:59   #736
chemia
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 26-10-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo / Transit
Silnik: 2,0 TDDi (115) / 2,2TDCI (115)
Rocznik: 2002 / 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Slaw1979 85 to chyba najlepszy silnik jaki zrobil ford do transita. Fakt że ma małą moc i jeśli chcesz wozic ciezary to nie jest to najlepszy pomysl bo bedzie chlal duzo i dostanie po dupie ale tak do wozenie do tony lub jako pojazd na budowę (narzędzia i ew. materiał czsem) to jest bardzo dobry. sam jezdzilem takim l3,h2 pare lat i mimo orania go do wysokich predkosci nie udalo mi sie go skrzywdzic. jedyne co to sa awaryjne ciegna na skrzyni biegów i moze ci wyskakiwac drugi bieg ale to nie skrzynia. zdarzaja sie tez 100-konne wersje 2,0 które maja juz bardzo fajnego kopa ale i tak uwazam ze 2,0 jest lepszy od 2,4 bo nie masz wału, podpór wału, krzyżaków i innych elementów które mogą się psuć w tylnonapędowcach ( podpory wału, itd non stop nam w takich siadały). Tak to standardowymi awariami i w 2,0 i w 2,4 był wysprzęglik. spośród wszystkich trzech w każdym jednym go robiliśmy

Wracając do mojego tematu mam vin tego niebieskiego cudaka: WFOXXXTTFX9M77729.

Powiedzcie mi szczerze bo może ktoś z Was ma większą wiedzę na temat nowszych busów bo moja wiedza kończy się na transitach mk6. Stoje przed wyborem właśnie takiego transita a ducato III 2007 z silnikiem 2,3 (120) l3,h2 . Ogólnie zawsze jezdziłem transitami i mam do nich sentyment ale boje sie 2,2. Czy ktoś jest w stanie porównać awaryjność takiego transita z takim ducato? co lepiej wziąć? transit ma wiekszy wypas ale bajery bajerami bus ma przede wszystkim zarabiac i jezdzic. Nie chodzi mi tu już o wielkość długość itd bo ja i tak będę woził max 2 paletki plus regał z kosmetykami i gabaryty nie grają roli a raczej wygodna jazda, spalanie i niezawodność. Pozdrawiam
chemia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2015, 08:49   #737
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał chemia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wracając do mojego tematu mam vin tego niebieskiego cudaka: WFOXXXTTFX9M77729
Nr VIN jest WF0(zero), a nie WFO


Kod:
Transit 2006-, 2.2L Duratorq TDCi (115PS) - Puma, Blue Ambition Metalik
 
Numer VIN: 	  WF0XXXTTFX9M77729
Numer homologacji (TAN): 	  E1*2007/46*0248 / E1*2007/46*0264
Główne funkcje
Data produkcji: 	  18.03.2009
Model pojazdu: 	  Transit 2006-
Rodzaj kabiny: 	  Furgon Do Paczek
Seria: 	  300L Series
Silnik: 	  2.2L Duratorq TDCi (115PS) - Puma
Przekładnia: 	  6-bieg. przekł. ręczn. - VMT6
Napęd: 	  LHD FWD
Przełożenie przekładni głównej: 	  4.36/3.05
Norma emisji spalin: 	  Etap IV ograniczania emisji
Klimatyzacja: 	  Układ Klimatyz. Ze Sterow. Ręcznym
Obszar: 	  (+)"PL"
Lakier: 	  Blue Ambition Metalik
Kolor wnętrza: 	  Lichen
Materiał we wnętrzu: 	  Tomy (B-C)
[Kliknij, aby zmniejszyć]

Mniej ważne funkcje

     Ze srednim dachem
     Z Tylnymi Fartuchami Przeciwbłotnym
     Wysokoœć wysokich drzwi
     Bez filtru czšstek stałych Diesel
     Przegroda pełna/stałe okno szklane
     Wyprod. w Otosan (Turcja)
     Bez wielofun.pak.do celów marketin.
     Bez aplik./naklej. SVO
     Z grupš wyposaż. ster. elektr.
     Poziom marketingowy 4
     With Visibility Pack Low
     Ze wszyst.szyb.lekko przyciemn.
     Z nieotw. prawym oknem 2.rzedu
     Z nieotw. lewym oknem 2.rzedu
     Ze stałym oknem tylnym
     Z Ogrzewanš Szybš Przedniš
     Z Ogrzewanš Szybš Tylnš
     Z płytš tylnego wykończ. kpl. MDF
     Z gumowa wykladzina podlogi
     Z czesciowa podsufitka profilowana
     Bez schowka na mapy w drzwiach
     Z pętlš cięgna przedziału ładunkow.
     Z ksztaltkami nadwozia
     Wykładzina drzwi pasażera poziom 2
     Z waskimi ksztaltkami nadwozia
     Luster.z duza czasza/krót.ramien.
     Ze stałym podłokietn.siedz. kier.
     Ze stałymi podłokietnikami pas.
     Bez oslony fotela pasazera
     Bez pak. siedzeń/pod.pow.
     Bez 6. rzędu siedzeń
     Bez reg. temp. siedz. kierowcy
     Bez reg. temp. siedz. pasażera
     Bez tylnego .II rzedu siedzen
     Bez 3-go rzedu tylnych siedzen
     Bez tylnych siedzeń w 4. rzędzie
     Less Fifth Row Seating
     Z 6pozyc. regulat.fotela kierowcy
     Z reczn.4-kier.reg. siedz.pas.
     Bez podłokietników tylnych siedzeń
     Less Rear Seat Packs
     Z Blokadš Drzwi
     Zdalne otwier. drzwi - 2 nadajniki
     Z poł. tyln. wyc./sprysk.
     Zderzak przedni lakier w kolor nadw
     Bez pasów tylnych siedzeń
     Z pełnymi kołpakami
     Układ ABS na wszystkie koła
     Układ stabilizacji toru jazdy (ESP)
     Standardowe siedzenie przednie
     Bez Tyln. Podłog. Sterow. Klimatyz.
     Kier.skórz.-pod.pow.+uk.kontr.pręd.
     Bez ogrzew. przedzialu tylnego
     Z prędkoœciom. km/h
     Z komput. pokład.
     Wyp.podst.CD + Radio AM/FM
     Pakiet wyposażenia systemu ICE 5
     Bez Zestawu Do Telefonu
     Bez modułów uruchamianych głosem
     Ze Œwiatłami Do Jazdy Dziennej
     Z Przednimi Lampami Przeciwmgieln.
     Z Dodatkowym Œwiatłem Stop
---------------------------------------

Fiatowskie diesle uchodzą za bardzo dobre silniki, ale samochód jako całość nie umywa się do Forda...
Cytat:
Napisał chemia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie zawsze jezdziłem transitami i mam do nich sentyment ale boje sie 2,2. Czy ktoś jest w stanie porównać awaryjność takiego transita z takim ducato?
Awaryjny był EGR, mocno katowane w długich trasach, te o większej mocy, narażone były na awarię tłoków. Ale to przecież też nie reguła...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 02-06-2015 o 12:54
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2015, 11:36   #738
chemia
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 26-10-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo / Transit
Silnik: 2,0 TDDi (115) / 2,2TDCI (115)
Rocznik: 2002 / 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Dzieki kolego . Wyglada na tobzebto caly on. Pytanie czy ktos ma transita ktory ma ponad 400tys. Km nalatane w tym silniku. Czy znacie przebiegi wieksze bezawaryjne z tym motorem? Zalozmy ze tu wlasciciel nie sciemnia bo 400tys to realny przebieg dla 6latka . Czy z takim przebiegiem warto w niego wchodzic czy lepiej bylo by dolozyc 5-10tys i wziac mlodszego znnp 250tys km?
chemia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2015, 14:31   #739
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Transit [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] został kupiony, sprzedający normalny gość puścił na sprzęgło, klocki i przegląd na diagnostyce.
Dzięki wszystkim za pomoc, choć drażni mnie automatyczne zamykanie/ryglowanie drzwi po ruszeniu. Da się to wyłączyć bez wizyty w ASO?

Bump:
Cytat:
Napisał chemia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedzcie mi szczerze bo może ktoś z Was ma większą wiedzę na temat nowszych busów bo moja wiedza kończy się na transitach mk6. Stoje przed wyborem właśnie takiego transita a ducato III 2007 z silnikiem 2,3 (120) l3,h2 . Ogólnie zawsze jezdziłem transitami i mam do nich sentyment ale boje sie 2,2. Czy ktoś jest w stanie porównać awaryjność takiego transita z takim ducato? co lepiej wziąć? transit ma wiekszy wypas ale bajery bajerami bus ma przede wszystkim zarabiac i jezdzic. Nie chodzi mi tu już o wielkość długość itd bo ja i tak będę woził max 2 paletki plus regał z kosmetykami i gabaryty nie grają roli a raczej wygodna jazda, spalanie i niezawodność. Pozdrawiam
Użytkuję obydwa samochody z silnikami o które pytasz i jestem bardzo zadowolony. Fiat przebieg 360kkm., Ford 240kkm. Mam obydwa od nowości i Fiat miał na gwarancji problemy z zamkami drzwi, pękającymi zawiasami i skrzynią biegów, choć tu nie wykluczam swojego udziału, bo miałem kolizję i dostałem w prawe koło i niedługo po na prawie blacharskiej ją naprawiałem. Co do Transita, mam stały problem z klockami tylnymi, bo dziwnym trafem bardziej wyciera się ten bez czujnika. Mechanik twierdzi, że taki jego urok :-)
Generalnie do silników nie mam żadnych zastrzeżeń, wiadomo we Fiacie jest pasek rozrządu i tego trzeba pilnować. Jeśli pytasz o wygodę ja osobiście wolę Fiata, moim zdaniem kabina jest wygodniejsza i większa. Ale to subiektywne spostrzeżenie bo jestem dość... duży Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2015, 16:14   #740
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
drażni mnie automatyczne zamykanie/ryglowanie drzwi po ruszeniu. Da się to wyłączyć bez wizyty w ASO?
Potrzebny jest IDS. Ale mają go nie tylko ASO...
Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moim zdaniem kabina jest wygodniejsza i większa.
Bo to po prostu jest większy samochód. Wsiądź może do nowego Transita Mk8...

Cytat:
Napisał chemia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie czy ktos ma transita ktory ma ponad 400tys. Km nalatane w tym silniku. Czy znacie przebiegi wieksze bezawaryjne z tym motorem?
Co rozumiesz pod pojęciem bezawaryjne? Jeżeli rozumiesz to jako brak remontu głównego - to znam przypadki przebiegu 1 mln km.
Ale np mój silnik (poprzednik - 2,0 tdci) eksplodował po 240 kkm...

Tak szczerze mówiąc - ja bym się poważnie zastanawiał nad kupnem auta po przebiegu ponad 400 kkm - i to wcale nie tylko ze względu na silnik. Bo dobry słupek silnika (używka) plus przełożenie to koszt rzędu 4000- 4500 zł. Ale chodzi o to, aby nie grzebać stale w innych wyeksploatowanych zespołach - sprzęgło, skrzynia, półosie, wahacze, łożyska kół, układ hamulcowy, klima, elektryka itd. itd. Auto ma za sobą 9 lat eksploatacji w naszym "słonym" klimacie - to jest największe zło...
Na plus sprzedającego zaliczyłbym fakt, że nie skręcił licznika na chama...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 04-06-2015 o 16:30
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.