Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2012, 14:23   #11
etaks
ford::average
 
Avatar etaks
 
Zarejestrowany: 05-08-2008
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002/03
Postów: 143
Domyślnie Odp: nierówna praca silnika po wymianie wtrysków

Cytat:
były tam jakieś grudki, opiłki itp
Ja bym się w takim razie zaczął przygotowywać do regeneracji lub wymiany pompy i czyszczenia całego układu paliwowego. Na początek jednak możesz zlecić jej sprawdzenie. Nie wiem czy to może mieć bezpośredni wpływ na Twoje objawy ale na pewno w niedługim czasie opiłki z pompy załatwią Ci wtryskiwacze.


Ostatnio edytowane przez etaks ; 06-04-2012 o 15:41
etaks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2012, 11:36   #12
michalp
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: rzeszow
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Odp: nierówna praca silnika po wymianie wtrysków

Cytat:
Napisał etaks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym się w takim razie zaczął przygotowywać do regeneracji lub wymiany pompy i czyszczenia całego układu paliwowego. Na początek jednak możesz zlecić jej sprawdzenie. Nie wiem czy to może mieć bezpośredni wpływ na Twoje objawy ale na pewno w niedługim czasie opiłki z pompy załatwią Ci wtryskiwacze.
Opiłki załatwią Ci i pompę i wtryskiwacze. Jeżeli jeszcze nie załatwiły wtrysków (w co wątpię) to szybciutko pompę do regeneracji albo kupić dobrą używkę bo mam jednak pewne zastrzeżenia co do tych regenerowanych pomp. Mi wtryski padły tej zimy po 164k. km ... pochodziłyby pewnie dłużej gdyby nie te mrozy i zamarznięta ropa probująca się na chama przez nie przedrzeć ... no i stp który coś tam pozacierał ... kompleksowo zregenerowano, nadano kody, wymieniono filtr paliwa, przeczyszczono układ i autko śmiga lepiej niż wcześniej ... no ale 3700zł. nie moje :]
michalp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2012, 16:57   #13
fxgold
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Ruda Śląska
Model: mondeo mk3, fiesta mk7
Silnik: 2.0 tdci 115 KM, 1.4 98 KM
Rocznik: 12.2005, 2009
Postów: 160
Domyślnie Odp: nierówna praca silnika po wymianie wtrysków

kolego ja miałem ten sam problem. auto na luzie tak drgało, że plomby wylatywały
we filtrze paliwa znalazłem mnóstwo opiłków, zrobiłem regenerację wtrysków i pompy, czyszczenie wszystkiego i mam spokój. jedynie co to czasami mi szarpie do 2000 obr, ale to wiem że winny jest EGR i muszę go wymienić.
koszt wtrysków i pompy to 5900, ale ta kasa jest warta wydania, silnik pracuje równo na luzie i nie ma tych cholernych drgań
zrób wtryski, bo lejące moje załatwiły mi turbinę
__________________
"Dać Polsce Śląsk, to jak małpie dać zegarek" David Lloyd George, 1919
"(...) z punktu widzenia 80 lat możemy powiedzieć, że małpa zegarek zepsuła" Jerzy Gorzelik, 2001
fxgold jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2015, 21:24   #14
chemia
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 26-10-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo / Transit
Silnik: 2,0 TDDi (115) / 2,2TDCI (115)
Rocznik: 2002 / 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: nierówna praca silnika po wymianie wtrysków

witam kolegow. mam mondeo 2,0 tddi 115km. dwa miesoace temu autko sie zmulilo. od poczatku dymilo ale teraz zaczelo mocniej i do tego mega muuuuul. myslalem ze to turbo bo efekt byl taki ze w momencie zalaczania sie turbo przy ok 1800-2000obr gdzie normalnie zaczynal ciagnac to tylko szarpal jakby zalaczal i puszczal. zrobilem regeneracje wtryskow, przestal tak dymic ale dalej muuuuul. dalem do takich fordziarzy w bydgoszczy na sprawdzenie turbo i okazalo sie ze to egr. przeczyscili i chodzi ladnie. do tego juz zupelnie nie dymi ALE! pali po 10-11l w miescie. wczesniej palil 8-9max. wg. mnie cos dalej lekko stuka i nie wiem czy mozliwe jest ze spieprzyli te wtryski tak ze nie dymi ale wiecej pali? mogli je zle zaprogramowac czy jak? fordziarze mowili ze jak podpieli do kompa to wyszlo ze pompa jest jaknajbardziej ok. myslalem o wgraniu lepszej mapki wtryskow. mam klienta ktory sie tym zajmuje i podobno moze z niego bezpiecznie wyciagnac 145km 320nm (bomba ald czy to aby na oewno bezpieczne? - przebieg 240tkm). boje sie tylko ze spalanie pewnie i spadnie ale cos nadal bedzie spieprzone. ile Wam pala Wasze w miescie? moj teraz srednio chleje dobra dyche. jak zzeruje w miescie i jade jak dziadek to wyciskam min 7-8l/100. a! filtry wymienialem rok temu z pompka paliwa w baku
chemia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.