Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-06-2010, 08:56   #1
g3m1n1
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-10-2008
Skąd: Otmuchów
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: -już nie mam-
Postów: 52
Cool Przygotowanie auta przed wyjazdem wakacyjnym...

Witam

Niedługo jadę na urlop. Nic wielkiego, jakieś 1000 km w jedną stronę i pewnie drugie tyle (a może trochę więcej) w drugą.

Wiadomo, czasami z marszu jedzie się i 500 km, i człowiek się nie zastanawia, trzeba – to siadasz i jedziesz. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No ale tu mi się włączyło myślenie, będę na urlopie, a nuż coś się zepsuje, to zamiast wcinać watę cukrową, to będę szukał mechaników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Macie jakieś pomysły, co sprawdzić przed wyjazdem (oprócz ciśnienia w oponach), żeby spokojnie sobie jechać i nie martwić się, że coś się spierniczy. (cały rok się nie psuło, to teraz się pewnie też nie zepsuje).

pozdrawiam

g3m1n1 jest offline  
Stary 25-06-2010, 09:11   #2
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Przygotowanie auta przed wyjazdem wakacyjnym...

nie no nie rozwalaj mnie.na kursie na prawko nie nauczyli cię co trzeba posprawdzac w aucie????

olej,płyny,światła,cisnienie w oponach i czy zataqnkowac nie zapomniałeś.dodatkowo zajrzyj na tylna kanapę czy rodzinka jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline  
Stary 25-06-2010, 09:13   #3
Tjara
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Białystok/Szwecja
Model: Mondeo Ghia/Mondeo ST220/ Mondeo MKIV Wszystkie kombi
Silnik: 2,5 benzynka V6/3,0 220KM/ 2,5T
Rocznik: 2004/2007/2009
Postów: 175
Domyślnie Odp: Przygotowanie auta przed wyjazdem wakacyjnym...

Jeśli masz sprawne zawieszenie i opony i ciśnienie w nich to jedziesz. Masz silnik benzynowy, więc nie musisz się obawiać. Sprężynka ci się nie zaświeci. Pomyśl o lodówce

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 25-06-2010 o 12:15 Powód: tekst nic nie wnoszący do tematu.
Tjara jest offline  
Stary 25-06-2010, 09:14   #4
damian0016
ford::advanced
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Sandomierz
Model: mondeo
Silnik: 16V 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 358
Domyślnie Odp: Przygotowanie auta przed wyjazdem wakacyjnym...

oprócz ciśnienia wartało by jeszcze raz sprawdzić wyważenie kół, posprawdzać wszystkie płyny eksploatacyjne czy ich nie brakuje bądź nie ubywają, olej czy nie kapie zabrać komplet zapasowych żarówek jeśli się nie ma czy wszystkie światła działają najlepiej było by zrobić przegląd byś wtedy wszystko wiedział ale poco płacić dodatkowe pieniądze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
posprawdzaj to co robią na przeglądach i będziesz wiedział na czy stoisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
damian0016 jest offline  
Stary 25-06-2010, 09:53   #5
g3m1n1
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-10-2008
Skąd: Otmuchów
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: -już nie mam-
Postów: 52
Talking Odp: Przygotowanie auta przed wyjazdem wakacyjnym...

Cytat:
Napisał bruti_2005 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie no nie rozwalaj mnie.na kursie na prawko nie nauczyli cię co trzeba posprawdzac w aucie????

olej,płyny,światła,cisnienie w oponach i czy zataqnkowac nie zapomniałeś.dodatkowo zajrzyj na tylna kanapę czy rodzinka jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uczyli, uczyli... jakieś 15 lat temu...

a rodzinka raczej nie da o sobie zapomnieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Tjara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomyśl o lodówce, ale uważaj, bo ja za taki temat dostałem od moderatora ostrzeżenie.
No, to jest myśl, o lodówce nie pomyślałem. A przecież będzie gorąco, a przy naszych autostradach, to nie za dużo jest miejsc, gdzie można stanąć i odpocząć. (przykład A4 Wrocław - Katowice)

Jak dostanę ostrzeżenie, to się obrażę, skasuje nicka, zmienie forum itd.

A z drugiej strony, to forum po to jest żeby:
a) taki burak jak ja, mógł zasięgnąć opinii;
b) moderator miał gdzie się wykazać.

Cytat:
Napisał damian0016 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najlepiej było by zrobić przegląd byś wtedy wszystko wiedział ale poco płacić dodatkowe pieniądze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
posprawdzaj to co robią na przeglądach i będziesz wiedział na czy stoisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie na przyszły tydzień wysłali mi zaproszenie ze Stacji Kontroli. Mam nadzieję, że coś znajdą, to wymienię przed wyjazdem.
No i olej. Zwykle wymieniam co 10 tys. a akurat mam 8 tys, więc przed wyjazdem pasowało by zmienić. A tak przy okazji co ile się zmienia Castrol Edge przy jeździe kościelno-miejskiej ?

Po prostu nie chcę sobie zepsuć urlopu, takim drobiazgiem jak samochód.

Myślę, żeby wykupić dodatkowe ubezpieczenie na wypadek zepsucia pojazdu w drodze.

pozdrawiam i moderatora też. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
g3m1n1 jest offline  
Stary 25-06-2010, 11:01   #6
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Przygotowanie auta przed wyjazdem wakacyjnym...

Cytat:
Napisał g3m1n1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i olej. Zwykle wymieniam co 10 tys. a akurat mam 8 tys, więc przed wyjazdem pasowało by zmienić. A tak przy okazji co ile się zmienia Castrol Edge przy jeździe kościelno-miejskiej ?
Ja bym na twoim miejscu przed wyjazdem nie wymieniał, tylko sprawdził czy jego poziom jest w normie. Poza tym bardzo szybko wymieniasz olej (co 10 tyś km !! sic!) i kupujesz bardzo drogi... ale jak Cie stać... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Olej wymień jak wrócisz z wakacji, z tego co piszesz będzie akurat 10 tyskm.

PS. Ja mam silniczek TDCi z turbnką i olej wymieniam co 15 tys km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - wg. instrukcji co 20 tyś km...
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline  
Stary 25-06-2010, 11:27   #7
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Przygotowanie auta przed wyjazdem wakacyjnym...

Cytat:
Napisał g3m1n1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a przy naszych autostradach, to nie za dużo jest miejsc, gdzie można stanąć i odpocząć. (przykład A4 Wrocław - Katowice)
tu się mylisz i właśnie widac jak często jeździsz tą autostradą, bo parkingi masz co 20-30km i masz restauracje
Cytat:
Napisał g3m1n1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dostanę ostrzeżenie, to się obrażę, skasuje nicka, zmienie forum itd.

A z drugiej strony, to forum po to jest żeby:
a) taki burak jak ja, mógł zasięgnąć opinii;
b) moderator miał gdzie się wykazać.
Jakbyś użył szukajki czyli sam się wykazał to byś znalazł ten sam temat!

Jak wyjeżdżasz za granicę to dowiedz się co Twój ubezpieczyciel Ci zagwarantuje i zabierz tyle kamizelek odblaskowych ile osób będzie w aucie

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym na twoim miejscu przed wyjazdem nie wymieniał, tylko sprawdził czy jego poziom jest w normie. Poza tym bardzo szybko wymieniasz olej (co 10 tyś km !! sic!) i kupujesz bardzo drogi... ale jak Cie stać... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Olej wymień jak wrócisz z wakacji, z tego co piszesz będzie akurat 10 tyskm.

PS. Ja mam silniczek TDCi z turbnką i olej wymieniam co 15 tys km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - wg. instrukcji co 20 tyś km...
i tu masz odpowiedź w PB i ON są różnice w przebiegach odn wymiany oleju i dlatego kolega wymienia co 10tyś
maestro06 jest offline  
Stary 25-06-2010, 12:08   #8
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Przygotowanie auta przed wyjazdem wakacyjnym...

Cytat:
Napisał g3m1n1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Tjara
Pomyśl o lodówce, ale uważaj, bo ja za taki temat dostałem od moderatora ostrzeżenie.
Tjara otrzymał ostrzeżenie , nie dlatego , że założył temat , ale dlatego , że założył go 3 razy w niewłaściwym dziale. Prosiłem w temacie i na pw i nic.
Teraz otrzymał drugie ostrzeżenie za spam i bicie piany w temacie.

Cytat:
Napisał g3m1n1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dostanę ostrzeżenie, to się obrażę, skasuje nicka, zmienie forum itd.

A z drugiej strony, to forum po to jest żeby:
a) taki burak jak ja, mógł zasięgnąć opinii;
b) moderator miał gdzie się wykazać.
Jak będziesz postępował tak jak Tjara to również otrzymasz ostrzeżenie.

Ale póki co temat przenoszę do odpowiedniego działu.

Proszę nie komentować tego co napisałem.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline  
Stary 25-06-2010, 12:52   #9
g3m1n1
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-10-2008
Skąd: Otmuchów
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: -już nie mam-
Postów: 52
Smile Odp: Przygotowanie auta przed wyjazdem wakacyjnym...

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tu się mylisz i właśnie widac jak często jeździsz tą autostradą, bo parkingi masz co 20-30km i masz restauracje

Jakbyś użył szukajki czyli sam się wykazał to byś znalazł ten sam temat!

Jak wyjeżdżasz za granicę to dowiedz się co Twój ubezpieczyciel Ci zagwarantuje i zabierz tyle kamizelek odblaskowych ile osób będzie w aucie

i tu masz odpowiedź w PB i ON są różnice w przebiegach odn wymiany oleju i dlatego kolega wymienia co 10tyś
z Opola do Wrocławia - ostatnio jechałem, stoi nowy Orlen (chyba, a może Lostos ?) i z boku dopiero budują McDonalda. a jeszcze dalej w kierunku granicy, to momentami pobocza nawet nie ma, a i znaki, że zwierzęta się mogą pojawić. Parę parkingów jest, tak dokładnie te same, na których stawał autobus, jak jechałem na wycieczkę do DDRu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

z Opola do Katowic - no.. tu są przynajmniej MOPsy, ale stacja na Górze Świętej Anny się ostatnio budowała... i fakt, jest tam jeszcze coś po drodze, ogromne korki na budowanym węźle autostradowym.

No ale mogę się mylić. W tamtym roku miałem w Bielsku Białej teściową w szpitalu, więc przez 3 miesiące co niedzielę - zasuwałem z pod Opola na wizyty.

A w tym roku faktycznie, nie było mnie tam.


A i dzięki, za radę z tymi kamizelkami i sprawdzeniem ubezpieczenia.
g3m1n1 jest offline  
Stary 25-06-2010, 16:13   #10
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Przygotowanie auta przed wyjazdem wakacyjnym...

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i tu masz odpowiedź w PB i ON są różnice w przebiegach odn wymiany oleju i dlatego kolega wymienia co 10tyś
Ale wg. planu serwisowego (dla Mondeo Mk3) w benzyniakach i dieselach należy wymieniać olej co 20 tyś km, poza tym diesele mają turbinki o które jak wiadomo trzeba dodatkowo dbać, dlatego ja wymieniam olej częsciej, a w benzynkach (w MK3) ich nie ma, więc po co tak często?? Wiadomo że jak kolega chce to może trzymać się tego interwału co 10 tyś km, ale po 8 tyś km?? Wg mnie to już jest zbyteczna nadgorliwość, a jak twierdzi wielu "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu..." Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4

Ostatnio edytowane przez ethernal ; 25-06-2010 o 16:15
ethernal jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.