Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2009, 18:05   #1
anec
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-01-2009
Skąd: Białystok
Model: Mondeo i transit
Silnik: TDDI 115km i 2,5 td
Rocznik: 2001 i 1994
Postów: 52
Domyślnie dym spod korka oleju

Witam ponownie mam taki problem mianowicie jak odkręcę korek wlewu oleju to tam wydobywa się dym co to morzę oznaczać czy to jest problem dodam że mam silnik 2.0 tddi i tak samo jest jak wyciągnę miarkę od oleju tam tez leci dym kolega powiedział że to morze być odma co to znaczy oleju nie ubywa płynu chłodniczego tez nie

anec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2009, 18:13   #2
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: dym spod korka oleju

Silnik ma już pewnie ogromny przebieg i ma przedmuchy... Rozwiązanie - zrobić remont, przynajmniej mały, opierający się na wymianie pierścieni.
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2009, 18:16   #3
FOX2
ford::average
 
Avatar FOX2
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Toruń, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 125HP
Rocznik: 2003
Postów: 82
Domyślnie Odp: dym spod korka oleju

Cytat:
Napisał anec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie mam taki problem mianowicie jak odkręcę korek wlewu oleju to tam wydobywa się dym co to morzę oznaczać czy to jest problem dodam że mam silnik 2.0 tddi i tak samo jest jak wyciągnę miarkę od oleju tam tez leci dym kolega powiedział że to morze być odma co to znaczy oleju nie ubywa płynu chłodniczego tez nie
Całkiem nie dawno byłem na wymianie oleju, i gdy odkręcili wlew ujrzałem dymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Troszeczkę byłem zaniepokojony, ale mechanik uspokoił mnie, że to olej paruje i nie ma się czego obawiać. Tak ma byćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nakierowałem troszeczkę, czy to nie to?
__________________
"Whether you think you can or whether you think you can't, you're right." - Henry Ford
"Don't never let somebody tell you, you can't do something"
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed"
FOX2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2009, 18:25   #4
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: dym spod korka oleju

Cytat:
Napisał anec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie mam taki problem mianowicie jak odkręcę korek wlewu oleju to tam wydobywa się dym co to morzę oznaczać czy to jest problem dodam że mam silnik 2.0 tddi i tak samo jest jak wyciągnę miarkę od oleju tam tez leci dym kolega powiedział że to morze być odma co to znaczy oleju nie ubywa płynu chłodniczego tez nie
Uzupełnij profil.

Jak nie ubywa Ci oleju, ani płynu - szerokiej drogi.
Moze na 100% nie jest to prawidłowo,
ale po co sobie na siłe wyszukiwać problemy.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2009, 18:28   #5
bambelo
ford::advanced
 
Avatar bambelo
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2008
Skąd: SZCZECIN
Model: HONDA ACCORD + Mondeo mk3
Silnik: i-VTEC
Rocznik: 2005
Postów: 354
Domyślnie Odp: dym spod korka oleju

U mnie też jest dymek i jest to normalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. olej Forda E formuła
bambelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2009, 19:51   #6
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: dym spod korka oleju

Ja gdzieś słyszałem, choć nie wiem czy to prawda, że w DIESEL-u to normalka jest. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2009, 19:57   #7
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Odp: dym spod korka oleju

Cytat:
Napisał peterpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik ma już pewnie ogromny przebieg i ma przedmuchy... Rozwiązanie - zrobić remont, przynajmniej mały, opierający się na wymianie pierścieni.
Chłopie co ty za bzdury wypisujesz!.

Dym spod korka w diesel'u to normalna sprawa. W benzynie jest to powód do zmartwień ale nie w traktorku.
Oczywiście nie piszę o snopie dymu jak z lokomotywy, ale o dymku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Ważne jest żeby po odkręceniu korka silnik nie tracił obrotów i nie "dusił" się.
Silnik dymi bo w komorze korbowej jest nadciśnienie. Gdy korek jest zakręcony, nadciśnienie kierowane jest poprzez odmę do kolektora.Gdy korek jest odkręcony to gazy te (czytaj:nadciśnienie), zapylają tam gdzie mogą łatwiej się wydostać, czyli przez wielgaśną dziurę z której wyjęto korek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Ot i wszystko.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2009, 08:24   #8
radek1977
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI 177KM
Rocznik: 2008
Postów: 96
Domyślnie Odp: dym spod korka oleju

Witam
Dymek spod korka oleju czy spod bagnetu to w klekotach normalka.U mnie zauważyłem że jak miałem zaślepiony EGR to dymka nie było
__________________
pozdro
Radek
Galaxy mk3 ,Focus mk2
radek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2009, 11:58   #9
misiek990
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2008
Model: Mondeo MK III
Silnik: TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 82
Domyślnie Odp: dym spod korka oleju

kolego lej dobry olej i śmigaj dalej. dymek w benzynce to może byc problem.kolega ma racje.
swoją drogą to po co szukacie dziury w całym ???
misiek990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2009, 11:16   #10
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: dym spod korka oleju

Mam podobny problem, dziś oglądałem sobie silink i zauważyłem że dmucha z "bagnetu"(sprawdzałem ilość oleju) po odkręceniu korka wlewu wyleciała wielka chmura białego dymu. Tzn nie był on tak biały jak świeca dymna, ale nie był tez przezroczysty. Dodatkowo zacząłem zauważać malutkie kropki oleju na obudowie silnika. Gdy już dym wyleciał potem dymiło dużo mniej. Zapach był typowo olejowy, nie spaliny. Na korku nie ma żadnej białej mazi. Wydobywał się równiez charakterystyczny metalowy dźwięk takie cykanie...chodź to chyba normalne. Dodam że olej wymieniałem 2tys. km temu i zrobiłem równiez ceramizacje silnika.
Bać się? czy cieszyć się?
Załączam filmik aby lepiej ro zobrazować:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Niby ma nabite 170.000km na liczniku.
Chodź fakt że moja jazda oscyluje w zakresie 2500-3500 a czasem nawet 4000 obrotów, jednak nigdy na zimno nie katuje, oraz nigdy od razu nie wyłączam silnika tylko czekam pół albo minute i również nigdy nie dławię silnika tylko zawsze jadę na pełnym momencie obrotowym albo wyżej.
Dodam jeszcze że, po dodaniu gazu do 2500obrotów dymienie trochę ustaje charakterystyczny dźwięk też staje sie mniej słyszalny.
Przed chwilą zaliczyłem 3 mechaników:
1 Diagnoza: Pęknięta głowica, inaczej nie wiedzą co. Zalecają jeździć i poczekać aż coś walnie.
2 Diagnoza: Wina oleju, powinienem przejść na pół-syntetyk
3 Diagnoza która trwała minute:
"proszę dać na 2500 obrotów, wszystko dobrze, to że dymi na luzie i robi kłęby to normalne, również to że wyrzuca olej, jak nie bierze oleju to dobrze" No coś tam bierze ale to nie wiele.
Więc chyba sprawa rozwiązana?!

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 21-05-2009 o 13:20
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.