Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-07-2013, 21:31   #1
murzyn6666
ford::average
 
Avatar murzyn6666
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: Bryńsk
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 149hp
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie uszkodzone łożysko przegubu lewego w skrzyni

jak w temacie, padło mi łożysko w skrzyni biegów, te po którym ślizga się przegub wewnętrzny lewy. przy wymianie sprężyn zauważyłem, że przegub lata we wszystkie strony, zdemontowałem go i okazało się łożysko jest kompletnie zatarte. miał ktoś taki przypadek, bo nic takiego nie znalazłem. dużo roboty jest z rozbebeszeniem skrzyni? bo wyjęcie trochę czasu mi zajęło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i jak ktoś wie jakie tam łożyska siedzą to prosiłbym o info.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdj?cie-0105.jpg (24.2 KB, 86 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdj?cie-0104.jpg (65.8 KB, 84 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdj?cie-0103.jpg (88.3 KB, 82 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdj?cie-0101.jpg (61.3 KB, 72 wyświetleń)

__________________

Ostatnio edytowane przez murzyn6666 ; 21-07-2013 o 21:58
murzyn6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2013, 14:43   #2
murzyn6666
ford::average
 
Avatar murzyn6666
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: Bryńsk
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 149hp
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie Odp: uszkodzone łożysko przegubu lewego w skrzyni

widzę brak odzewu, temat nieznany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dziś postaram się rozebrać tą skrzynię, zrobię parę fotek jak to wygląda, może komuś się kiedyś przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w międzyczasie dowiedziałem się jakie są koszty. łożysko z aso 150 zł sztukę ( ja wymienię 2 profilaktycznie) i uszczelniacze po 55 zł/ sztuka. ceny chore, także będę szukał po rozmiarze zamienników.
__________________
murzyn6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2013, 15:51   #3
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: uszkodzone łożysko przegubu lewego w skrzyni

jeżeli takie duże koszty to poszukaj używanej skrzyni biegów, powinieneś za 300zł gdzieś wyrwać używkę

tak na szybko znalezione dla przykładu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez dbdrag ; 22-07-2013 o 15:54
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2013, 16:52   #4
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: uszkodzone łożysko przegubu lewego w skrzyni

Nie chcę Cie jakoś straszyć, ale może zanim zainwestujesz w łożyska i uszczelniacze, to zerknij na układ różnicowy. Czy luz na tych łożyskach nie spowodował innych spustoszeń (znany problem w Vectrach B, tam zęby wylatały z koła koronowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2013, 18:26   #5
murzyn6666
ford::average
 
Avatar murzyn6666
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: Bryńsk
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 149hp
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie Odp: uszkodzone łożysko przegubu lewego w skrzyni

już skrzynka rozebrana. no i wyszła lipa. łożyska są niestety w porządku. okazało się różnicówka w tym miejscu w którym wchodzi do niej przegub, jest "wydarta" tak jakby przegub się w niej zatarł. ogólnie to nie za wesoło, łożyska wyszłyby taniej na pewno. i teraz zostały mi dwie opcje do wyboru. albo używka skrzynia jak polecał kolega dbdrag, albo dać do wytulejowania swoją uszkodzoną różnicówkę(mam 10 km od siebie dobrych fachowców od takich cudów). jest wprawdzie trzecia opcja, czyli nowa różnicówka z aso, ale raczej koszty będą wysokie;] także odpada. szkoda kasy.
patrząc na to wszystko, trochę mnie dziwi jakim cudem coś takiego mogło się stać. jeżdżę normalnie( bez palenia gumy) no i każdy inny tryb w skrzyni wygląda jak nowy. olej w skrzyni był równo ze stanem, no i całkiem ładnie wyglądał.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
jednak zamówiłem używkę skrzynie koszt 300pln. z angola. prawdopodobnie wyjmę z niej tylko mechanizm różnicowy, bo wiem, że moja chodzi dobrze, a z używkami nie wiadomo. pytanie następne, jaki olej wlać do skrzyni? zalecany jest chyba 75w90, a tak się składa, że mam w garażu olej hypiodalny 75w140, gęstość ma praktycznie tą samą, ale 2krotnie większą lepkość. co o tym myślicie?
__________________

Ostatnio edytowane przez murzyn6666 ; 23-07-2013 o 10:58
murzyn6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.