Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2009, 00:01   #1
krzych
ford::expert
 
Avatar krzych
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 1.8 125KM TDCi Titanium
Rocznik: 2006
Postów: 3,315
Question Wskaźnik temperatury - dziwne działanie

W ostatnie mrozy zauważyłem dziwne działanie wskaźnika temperatury płynu chłodzącego.
Auto stoi w garażu więc temperatura w jakiej go uruchamiałem była pewnie 3-5 stopni. Po uruchomieniu jazda w korku, przez 8-12 km i wskazówka ani drgnie, ciągle na 60st. Potem kawałek szybszej jazdy jakieś 5km i autko się rozgrzewa i mamy prawidłową temperaturę (wskazówka prawie pionowo, z lewej strony podziałki), następnie znów koreczek i temperatura zaczyna mi opadać do pierwszej kreski za 60st. Kawałek szybszej jazdy i znów zaczyna wzrastać do normalnego wskazania.
Teraz pytanie do Was - czy też coś takiego u Was się dzieje, czy to normalne zachowanie tych silników, czyżby studziły się na wolnych obrotach, czy to nie szkodzi silnikowi, bo w końcu mamy niedogrzany motorek?
Podczas normalnej jazdy wszystko wygląda ok, natomiast problemem jest jazda w korkach i długie rozgrzewanie się auta. Może trzeba chłodnicę przysłaniać jak to się robiło za czasów Fiata czy Poloneza?

__________________
Pozdrawiam
Krzych



[Regulamin Forum] [FAQ] [Zasady ogłoszeń] [Dział Komunikaty]
krzych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2009, 10:30   #2
andree74
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Skawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 154
Domyślnie Odp: Wskaźnik temperatury - dziwne działanie

Ja mialem podobna sytuacje. Z tym ze u mnie wygladalo to tak: po trasie przyjechalem pod dom (mrozy w ten czas w okolicach -15 stopni byly) nie gasze silnika temperatura na panelu klimatyzacji ustawiona na 23 stopnie i zaczynam rozpakowywanie bagaznika...jakie bylo moje zdziwienie gdy po paru minutach rozpakowywania auta wsiadam za kierownice a tutaj temperatura sporo nizsza) Zaczalem sie zastanawiac i obserwowac zachowanie tego wskaznika. Mowiac w skrocie:
1. Silnik nagrzewa sie u mnie po przejechaniu jakis 5 - 7 km (przy czym polowe tego odcinka mam z gory)
2.Jesli wlacze funkcje dogrzewania silnik nagrzewa sie nieco szybciej ale nieznacznie szybciej.
3. Jesli od razu wlacze ogrzewanie na max. osiagniecie tempreatury optymalnej na wskazniku trwa troszke dluzej .
4. Jesli po osiagnieciu optymalnej temperatury wylacze funkcje dogrzewania i trafi mi sie jakis wiekszy korek to przy wlaczonym ogrzewaniu np. na 23 stopnie czasem temperatura spada (oczywiscie zaraz po tym jak sie zaczyna jechac normalnie, to jest ok)
Zainteresowany tematem zaczalem szukac na naszym forum : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
znalazlem bratnie dusze ktore zaobserwowaly podobne "zjawiska" w swoich samochodach. Niektorzy z wypowiadajacych sie nawet wymieniali termostaty po wymianie ktorych nic sie nie zmienilo....co mnie utwierdzilo w przekonaniu ze nie ma potrzeby szukac usterki.

ps.
...wlasnie dotarlo do mnie ze kolega ma silnik 1.8 , a tam o ile sobie dobrze przypominam nie ma dogrzewania silnika w standardzie.

Ostatnio edytowane przez andree74 ; 30-12-2009 o 10:35
andree74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2009, 11:30   #3
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Wskaźnik temperatury - dziwne działanie

2.Jesli wlacze funkcje dogrzewania silnik nagrzewa sie nieco szybciej ale nieznacznie szybciej.

A jak się to włącza?
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2009, 12:16   #4
andree74
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Skawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 154
Domyślnie Odp: Wskaźnik temperatury - dziwne działanie

Cytat:
Napisał wit007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2.Jesli wlacze funkcje dogrzewania silnik nagrzewa sie nieco szybciej ale nieznacznie szybciej.

A jak się to włącza?
Poszukaj w menu/ konfiguracje (jesli dobrze pamietam) opcja /"dogrzewanie"....Jak sobie przypominam folder s-maxa to tam byla informacja ze dogrzewanie silnika jest w kazdym 2.0 TDCi ....ja mam oprocz tego ogrzewanie postojowe (spalinowe) ale wlacza sie go w innym miejscu menu, dogrzewania zas nie da sie uaktywnic kiedy silnik nie pracuje.Wtedy funkcja na wyswietlaczu jest wyswietlana rozmyta czcionka.
andree74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2009, 12:19   #5
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Wskaźnik temperatury - dziwne działanie

Chyba nie mam nic takiego w menu, ale sprawdzę - dzięki.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2009, 12:39   #6
andree74
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Skawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 154
Domyślnie Odp: Wskaźnik temperatury - dziwne działanie

dodam ze nie dysponuje kolorowym wysietlaczem w swoim samochodze wiec u kolegi moze byc troszke inaczej. ....ja to przelaczam juz intuicyjnie...po prostu jak poloze reke na kierownicy to jakos tak intuicyjnie to sie dzieje dlatego nie pamietam doslownie nazw funkcji. Druga sprawa to kolega ma mlodszy model wiec moze byc to rozwiazane inaczej (moze automatycznie sie wlacza)
andree74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2009, 23:14   #7
krzych
ford::expert
 
Avatar krzych
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 1.8 125KM TDCi Titanium
Rocznik: 2006
Postów: 3,315
Domyślnie Odp: Wskaźnik temperatury - dziwne działanie

No to mamy wszystko jasne - ten typ tak ma.
A czy ktoś z Was przysłaniał trochę chłodnicę?
__________________
Pozdrawiam
Krzych



[Regulamin Forum] [FAQ] [Zasady ogłoszeń] [Dział Komunikaty]
krzych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2009, 13:00   #8
andree74
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Skawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 154
Domyślnie Odp: Wskaźnik temperatury - dziwne działanie

Cytat:
Napisał wit007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2.Jesli wlacze funkcje dogrzewania silnik nagrzewa sie nieco szybciej ale nieznacznie szybciej.

A jak się to włącza?
....u mnie wlacza sie tak jak na zalaczonych obrazkach:Menu glowne/konfigur./grzej pomoc




krzych: ...ja probowalem zaslaniac ten gorny wlot (tam gdzie jest znaczek forda) i znacznej roznicy (jesli chodzi o szybkosc nagrzewania) nie zaobserwowalem.Co do wahan temepratury ( z zalozona oslona) to tego nie sprawdzalem bo nie mialem przyjemnosci w korkach stac wowczas. Po przejechaniu zas okolo 50 km. z ta oslona, pierwszy raz udalo mi sie uslyszec jak dziala wentylator chlodnicy w zimie....potem oslone zdemontowalem i jak na razie jezdze bez niej.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC01387.jpg (84.5 KB, 52 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC01388.jpg (84.1 KB, 47 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC01389.jpg (83.9 KB, 46 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez andree74 ; 31-12-2009 o 13:06
andree74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2009, 16:00   #9
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Wskaźnik temperatury - dziwne działanie

Cytat:
Napisał andree74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....u mnie wlacza sie tak jak na zalaczonych obrazkach:Menu glowne/konfigur./grzej pomoc...
Masz dodatkową nagrzewnice dostępną jako opcja wyposażenia.
U mnie niestety brak takiego bajeru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do osłony chłodnicy też bym z chęcią coś założył,bo przy mrozach silnik się dość długo nagrzewa...powiedziałbym nawet zbyt długo.
__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2010, 15:42   #10
andree74
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Skawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 154
Domyślnie Odp: Wskaźnik temperatury - dziwne działanie

Napisal Lop77:Co do osłony chłodnicy też bym z chęcią coś założył,bo przy mrozach silnik się dość długo nagrzewa...powiedziałbym nawet zbyt długo.[/QUOTE]

Dla chcacego nie ma nic trudnego...podsylam patent na szybka oslonke do montazu jak i takze do wykoniania...moze nie jest to takie piekne ale zawsze lepsiejsze od np. kawalka kartonu :678:
Na zdjeciu widac tez jak to jest montowane na kratce wlotu. Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC01401.jpg (81.0 KB, 55 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC01393.jpg (82.0 KB, 48 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC01397.jpg (85.0 KB, 45 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez andree74 ; 01-01-2010 o 19:24
andree74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.