Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2009, 10:03   #11
cypisekdar
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Skąd: Darlowo
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 48
Domyślnie Re: Od mrozu nie domykają się drzwi

wieczorem zrobilem wszystko co mozna było aby dojechac rano na czas do pracy: WD-40 spryskalem zamki, przetarłem gumy wazeliną, nawet kłódkę od garażu przesmarowalem...i co mi z tego? po drodze TIR zablokował całą drogę i musiałem zamiast 40 km jechac 60 km.....echhh

cypisekdar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 11:08   #12
Pij
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: KALISZ
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Re: Od mrozu nie domykają się drzwi

Cytat:
Napisał cypisekdar
Witam, dziś rano najpierw przez 15 minut próbowałem bez skutku zamknąć drzwi od kierowcy a następnie juz z braku czasu, bo mialem do przejechania do pracy 40 km, przez 10 km jechałem z otwartymi drzwiami kierowcy dopóki w końcu pod wpływem ciepła z wnętrza, puścił mróz w zamku. Dodam,że centralny działał, mechanizm w drzwiach mimo że ręką go mokłem przestawiać nie chciał "nachodzić" na tę drugą część przy środkowym słupku (przepraszam za mało fachowe określenia) Macie jakieś pomysły na jutrzejszy mroźny poranek, żeby nie spotkało mnie to samo?

Zamykaj się od środka z centralnego :fcp29
Pij jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 16:10   #13
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Re: Od mrozu nie domykają się drzwi

Tej ostatniej rady nie sprawdzałem, ale może się uda. Przypadek o którym piszesz to zablokowanie dźwigni biegącej od zewnętrznej klamki w dół do zamka, jako że nie są połączone domykanie klamki zewnętrznej nic nie da. Trzeba nasmarować od środka u góry koło klamki zewnętznej, to co się tam obraca i sprężynkę. Dalej jest plasikowa spinka i dźwignia w dół do zamka. Jak dźwignia nie uniesie się, zamek zachowuje się tak, jakbyś czły czas trzymał otwrtą klamkę.
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 18:22   #14
arturo5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2008
Model: focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Re: Od mrozu nie domykają się drzwi

Podobny problem zauważyłem u mnie przy dużych mrozach, ale znalazłem ciekawą zależność. Jak jest duży mróz, i nagrzewamy wewnątrz auta na fula, żeby było ciepło, to po zostawieniu samochodu na parkingu, auto szybko się wychładza i powstaje duża ilość wilgoci, która zamarza w okolicach zamków, utrudniając ich otwarcie następnym razem. Rozwiązaniem tego problemu było stopniowe ochładzanie kabiny przed dojechaniem do domu. Po prostu minutę wcześniej uchylałem szyby i wnętrze auta ochładzało się. Problem ustąpił.
arturo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.