Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2013, 19:30   #1
dragon666666
ford::average
 
Imię: Fred
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus, S-Max
Silnik: 1.6 TDCi, 2.0 TDCi
Rocznik: 2005,2011
Postów: 97
Domyślnie automatyczne światła nie działają

Witam, mam problem z automatycznymi światłami. Do tej pory wszystko było ok. Dzisiaj mechanik odłączył na 2 godz. akumulator ponieważ wymieniał mi pedał sprzęgła. Po ponownym podłączeniu automat do swiateł przestał działac. Przekaznik nie klika po odpaleniu auta ale dopiero po recznym włączeniu swiatel. Czy mozliwe jest ze cos sie rozkodowało?? Trzeba cos zaprogramowac??

dragon666666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 12:29   #2
dragon666666
ford::average
 
Imię: Fred
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus, S-Max
Silnik: 1.6 TDCi, 2.0 TDCi
Rocznik: 2005,2011
Postów: 97
Domyślnie Odp: automatyczne światła nie działają

... dzisiaj zauważyłem ze podczas wyłączonego zaplonu, pociagniecie przelacznika zmiany swiatel na drogowe, powoduje wlaczenie swiatel mijania. Po przekreceniu kluczyka swiatla gasna i trzeba wlaczyc je tradycyjnie.
dragon666666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 19:28   #3
dragon666666
ford::average
 
Imię: Fred
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus, S-Max
Silnik: 1.6 TDCi, 2.0 TDCi
Rocznik: 2005,2011
Postów: 97
Domyślnie Odp: automatyczne światła nie działają

ktos, cos cokolwiek??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w skrzynce bezpieczników nie mam zadnego dodatkowego przekaźnika wiec wydaje mi sie ze jest to kwestia programowa
dragon666666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 20:40   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: automatyczne światła nie działają

Cytat:
Napisał dragon666666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... dzisiaj zauważyłem ze podczas wyłączonego zaplonu, pociagniecie przelacznika zmiany swiatel na drogowe, powoduje wlaczenie swiatel mijania. ....
143.576-ty użytkownik FF2 / C-maxa / Kugi, który nie wie, że jego samochód wyposażony jest w system "coming home"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po dojechaniu gdzie trzeba w opisany sposób włącza się światła w celu oświetlenia sobie drogi do domu! Po mniej więcej 1-2 minutach światła same zgasną.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 21:03   #5
dragon666666
ford::average
 
Imię: Fred
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus, S-Max
Silnik: 1.6 TDCi, 2.0 TDCi
Rocznik: 2005,2011
Postów: 97
Domyślnie Odp: automatyczne światła nie działają

przyznam, nie wiedziałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a wiesz moze cos na temat automatu do swiatel??? Mozliwe jest ze cos sie samo skasowalo po odlaczeniu aku na 2-3 godz??
dragon666666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 23:08   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: automatyczne światła nie działają

Trzeba się podłączyć kompem i zobaczyć jaki jest błąd (może być ELM327 z ELMconfig).
Może po prostu padł czujnik zmierzchu/deszczu. Czy wycieraczki automatyczne działają?
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2013, 10:02   #7
dragon666666
ford::average
 
Imię: Fred
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus, S-Max
Silnik: 1.6 TDCi, 2.0 TDCi
Rocznik: 2005,2011
Postów: 97
Domyślnie Odp: automatyczne światła nie działają

Z tego co udalo mi sie zorientowac nie mam funkcji auto na przełączniku swiateł, wycieraczki tez nie działaly automatycznie. U mnie swiatła włączały sie automatycznie po wlaczeniu zaplonu, na zasadzie impulsu z alternatora. Działąly zarówno swiatla przednie mijania jak i tylnie tak samo podswietlala sie deska i na niej lampka sygnalizujaca swiatla. Patrzyłem w bezpieczniki i nie mam wpietej takiej instalacji co mozna wyszukac w necie na zasadzie przekaznika oraz przelozenia bezpieczników. Reasumujac wydaje mi sie ze to musi byc kwestia programowa ale nie udalo mi sie poszukac takiego watku na necie.
dragon666666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2013, 10:12   #8
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: automatyczne światła nie działają

Kolego, chyba poplątało się tutaj parę funkcji: automatycznych świateł włączanych czujnikiem zmierzchu, funkcji "comming home", włączania świateł po wzroście napięcia z alternatora (czyli zapalenia silnika) i ewentualnie zapalania świateł wraz z przekręceniem kluczyka. Napisz wyraźnie co miałeś, bardzo to ułatwi rozważania.

A przy okazji Panie Tadeuszu, z mojego frontu walki. Po wymianie GEM-a zauważyłem, że nie ma regulacji czasowej wycieraczek. Jest stały interwał ok. 10 sek. (i tradycyjnie błąd komunikacji z czujnikiem). Czy ten objaw świadczy o uszkodzeniu czujnika, GEM-a czy czegoś jeszcze...
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2013, 10:39   #9
dragon666666
ford::average
 
Imię: Fred
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus, S-Max
Silnik: 1.6 TDCi, 2.0 TDCi
Rocznik: 2005,2011
Postów: 97
Domyślnie Odp: automatyczne światła nie działają

zostawmy fukcje comming home. Dowiedziałęm sie ze taka istnieje. Chodzi mi o to ze swiatła włączały sie od razu po zapaleniu auta a nie mam autooatycznich wycieraczek i nie mam włącznika swiateł z pozcja auto( przez co sadze ze czujnika zmierzchu nie ma). Swiatła jeszcze w piatek rano aktywowały sie właczeniem zaplonu (zarówno przednie jak i tynle swiatła) no i analogicznie tak sie wyłączały. W tej chwili przekrecenie kluczyka nie aktywuje swiateł, stało sie tak po 2-3 godz. wyciagnieciu akumulatora przez mechanika, stad moje pytanie czy mozliwe jest ze cos sie "rozkodowało"?? Nie znalazłem podobnego watku a na necie istnieją rozwiazania z dokładanym przekaznikiem którego u mnie nie bylo a automatyczne swiatła działały.
dragon666666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2013, 18:42   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: automatyczne światła nie działają

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...że nie ma regulacji czasowej wycieraczek. Jest stały interwał ok. 10 sek. (i tradycyjnie błąd komunikacji z czujnikiem)...
Moim zdaniem padnięty czujnik zmierzchu/deszczu. Trzeba też dobrze zmierzyć rezystancję wiązki czujnik-GEM (obejrzeć starannie obie wtyczki czy coś tam się nie oberwało-obluzowało).

Cytat:
Napisał dragon666666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Chodzi mi o to ze swiatła włączały sie od razu po zapaleniu auta....
To są światła "skandynawskie" a nie automatyczne - Kolega wprowadził niezłe zamieszanie swoim opisem... Ta funkcja nie wymaga programowania ani czujnika - realizowana jest przez dwa bezpieczniki: F45 i F71. Tak więc: albo elektryk wyjął te bezpieczniki albo się spaliły...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 07-04-2013 o 18:48
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.