Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2021, 11:14   #31
Ebon
ford::average
 
Avatar Ebon
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-01-2017
Skąd: BB
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM Powershift
Rocznik: 2015
Postów: 69
Domyślnie Odp: Hak wysuwany - montaż

Duża wtyczka faktycznie jest zaślepiona - i tutaj jak widzę po kablach idzie zasilanie. Natomiast do małej wtyczki jest już coś wpięte (kabel brązowy i jasnozielony) - co to może być? bo z tego co widziałem to żeby użyć wiazki westfalii to muszę mieć dwie wtyczki wolne do wpięcia
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wtyczka3.jpg (13.4 KB, 94 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg wtyczka4.jpg (9.6 KB, 83 wyświetleń)

Ebon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2021, 07:08   #32
kiniu
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-10-2008
Model: S-Max Vignale AWD
Silnik: 2,0TDCI 190km
Rocznik: 2017
Postów: 18
Domyślnie Odp: Hak wysuwany - montaż

Cytat:
Napisał Ebon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Duża wtyczka faktycznie jest zaślepiona - i tutaj jak widzę po kablach idzie zasilanie. Natomiast do małej wtyczki jest już coś wpięte (kabel brązowy i jasnozielony) - co to może być? bo z tego co widziałem to żeby użyć wiazki westfalii to muszę mieć dwie wtyczki wolne do wpięcia
No też jestem ciekawy co z ta małą wtyczką bo zaczynam ogarniać temat gdyż planuje założyć hak do Vignale.

Mierzi mnie tylko konieczność podcinania zderzaka. Bo rozumiem, że podcinać będę musiał niezależnie czy założę hak wypinany pionowo czy stały (odkręcany)?
kiniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2021, 22:02   #33
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Hak wysuwany - montaż

Cytat:
Napisał kiniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mierzi mnie tylko konieczność podcinania zderzaka. Bo rozumiem, że podcinać będę musiał niezależnie czy założę hak wypinany pionowo czy stały (odkręcany)?
Tylko elektryk nie wymaga wycinania.
Jam mam w Vignale wypinanego Towtrusta, z niewielkim (niewidocznym) wycięciem. Nie przeszkadza ono w działaniu anteny do otwierania klapy gestem.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2023, 23:04   #34
jtdci
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2017
Model: mondeo mk4, s-max mk2
Silnik: tdci
Rocznik: 2017
Postów: 19
Domyślnie Odp: Montaż Hak wysuwanego

Planuję dołożenie haka, z tego co się zorientowałem zarówno dedykowana wiązka westfalii do haka wypinanego ‎307499300113, jak i oryginalna wiązka forda 2004277 nie posiadają przyłącza do zasilania przyczepy (piny 9,10,11). Wiązka westfalii jest o tyle dobra, że wyprowadza wszystkie przewody ze złącza przyczepy do nadwozia natomiast trzeba we własnym zakresie doprowadzić zasilanie stałe i po stacyjce do kostki, która w westfalii jest zostawiona. Pytanie skąd można je wziąć? Czy trzeba ciągnąć bezpośrednio z aku czy może z tyłu są gdzieś wyprowadzone? Pytanie do czego służy ta mniejsza kostka na lewym nadkolu - może właśnie tam jest to zasilanie?

Druga kwestia, czy dokładając hak korzystając z w/w wiązek (bez zasilania przyczepy) taka instalacja przejdzie przegląd dopuszczający hak - czy na badaniu nie będzie problemu z tym, że złącze jest 13 pinowe a nie ma zasilania przyczepy?

Czy coś zmieniło odnośnie dostępności w PL haka Tow Trust?
jtdci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2023, 18:45   #35
rafalek.krupinski
ford::beginner
 
Avatar rafalek.krupinski
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-11-2019
Model: Ford S-MAX MK2
Silnik: 2.0L Duratorq (110kW/150PS)
Rocznik: 08/2016
Postów: 42
Domyślnie Odp: Montaż Hak wysuwanego

Mówisz o haku elektrycznym wysuwanym? Dokładałem oryginalny, jestem w DE nie było, żadnych problemów z przeglądem.
__________________
Ford S-Max MK2 Modyfikacje: ACC -> PreColision -> HUD -> HAK elektryczny-> Heated Steering Wheel -> RearCAM -> BLIS -> CTA -> Inverter 230V -> TCU -> FrontCAM -> IPMB.
rafalek.krupinski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2023, 20:47   #36
jtdci
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2017
Model: mondeo mk4, s-max mk2
Silnik: tdci
Rocznik: 2017
Postów: 19
Domyślnie Odp: Montaż Hak wysuwanego

Nie, mówię o haku dokładanym np. westfali. Z tego co widziałem wiązka jaką można do takiego haka kupić w ASO forda lub od westfali nie ma w standardzie podłączonych pinów od zasilania przyczepy. W westfali są specjalne wiązki rozszerzające tą wiązkę standardową a oryginalna forda nie ma zupełnie tych pinów.

edit:
Czy ktoś dysponuje schematem elektrycznym haka (może być dla haka elektrycznego)? Wciąż zastanawiam się, skąd pobierane jest zasilanie na piny 9 i 10. Wygląda na to, że przy haku wysuwanym elektrycznie ford jakoś rozwiązał zasilanie przyczepy natomiast dla haka dokładanego brak jest obsadzonych pinów 9 i 10. Czy ktoś może wie do czego jest mała kostka na lewym nadkolu obok kostki wiązki haka?

Ostatnio edytowane przez jtdci ; 31-03-2023 o 22:10
jtdci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2023, 08:59   #37
Marys1989
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 06-06-2022
Skąd: Bytom
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 3
Domyślnie Odp: Montaż Hak wysuwanego

Cześć, przerabiam właśnie temat kompletowania haka elektrycznego do S-Max.
Czy ktoś się orientuję czy można dokupić uszy montażowe belki oryginalnego haka elektrycznego? Uszy wyglądają łudząco podobnie bo uszu haka wypinanego Westfalia.
Mam numery katalogowe ale, to nie są numery z forda.
Mam na myśli te konkretne elementy ( załączniki )
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20230414_092927.jpg (87.8 KB, 41 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_2023-04-13-13-35-36-36_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg (106.0 KB, 34 wyświetleń)
Marys1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2023, 10:14   #38
rafalek.krupinski
ford::beginner
 
Avatar rafalek.krupinski
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-11-2019
Model: Ford S-MAX MK2
Silnik: 2.0L Duratorq (110kW/150PS)
Rocznik: 08/2016
Postów: 42
Domyślnie Odp: Montaż Hak wysuwanego

Cytat:
Napisał jtdci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś dysponuje schematem elektrycznym haka (może być dla haka elektrycznego)? Wciąż zastanawiam się, skąd pobierane jest zasilanie na piny 9 i 10. Wygląda na to, że przy haku wysuwanym elektrycznie ford jakoś rozwiązał zasilanie przyczepy natomiast dla haka dokładanego brak jest obsadzonych pinów 9 i 10. Czy ktoś może wie do czego jest mała kostka na lewym nadkolu obok kostki wiązki haka?
Witaj, proszę o to schematy do modułu przyczepy i modułu haka oraz gniazda przyczepy.

Musisz pamiętać, że oryginalne rozwiązanie posiada dwa moduły, jeden odpowiedzialny za wysuwania haka, a drugi za całą obsługę gniazda przyczepy.

Moduł przyczepy: DG9T-19H378-DH
Moduł haka: DS7J-14F546-AD
Wiązka elektryczna: EM2J-15A417

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał Marys1989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam numery katalogowe ale, to nie są numery z forda.
Te gotowe uchwyty wraz z hakiem kupiłem na, [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jest tam też numer kontaktowy do sprzedawcy, może warto się zapytać, bo jak opis sugeruje, zostało zdemontowane z auta, a uchwyty dostałem nowe.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu 2023-04-14 102531.jpg (94.0 KB, 16 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu 2023-04-14 102337.jpg (92.6 KB, 15 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu 2023-04-14 110139.jpg (95.3 KB, 15 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu 2023-04-14 105832.jpg (76.5 KB, 16 wyświetleń)
__________________
Ford S-Max MK2 Modyfikacje: ACC -> PreColision -> HUD -> HAK elektryczny-> Heated Steering Wheel -> RearCAM -> BLIS -> CTA -> Inverter 230V -> TCU -> FrontCAM -> IPMB.

Ostatnio edytowane przez rafalek.krupinski ; 14-04-2023 o 10:52
rafalek.krupinski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2023, 12:29   #39
Marys1989
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 06-06-2022
Skąd: Bytom
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 3
Domyślnie Odp: Montaż Hak wysuwanego

Dzieki, juz kupilem od innego sprzedawcy razem z uchwytami i widać, też że są nowe z srubami itd. Czyli na pewno da się kupić, próbowałem u producenta belki ( westfalia ) ale ze względów bezpieczenstwa nic nie chcą sprzedać osobno.

Jeszcze tylko ogarnę kodowanie i mogę montować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na chwilę obecną koszt to jakieś 2950zł.
moduł przyczepy 444zł, wiązka montażowa z guzikiem 640zł, moduł haka z niemiec 340zł + hak z mocowaniami 1500.

Ostatnio edytowane przez Marys1989 ; 28-04-2023 o 12:41
Marys1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.