Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2016, 13:00   #1
Oskar1566
ford::amateur
 
Imię: Oskar
Zarejestrowany: 14-07-2016
Model: Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Dziwne obroty

Witam. Jestem nowym uzytkownikiem ale do tej pory ograniczalem sie tylko do szukania informacji na forum bez zbednego udzielania sie na forum. Posiadam focusa mk1 z silnikiem 1.6 w lpg. Moj problem dotyczy obrotow na zimnym silniku tzn. Zaraz po odpaleniu silnik nie potrafi lapac obrotow i albo zgasnie i trzeba odpalac jeszcze raz z przygazowka zeby zlapal obroty i tak potrzymac chwile lub bedzie nim strasznie szarpalo bo chce zgasnac. W dodatku jak chce nim jechac odrazu po odpaleniu auto tjb. Nie reaguje na wcisniecie pedalu gazu tak jak by lapal lewe powietrze albo zareaguje "kangurkiem". Auto po rozgrzaniu nie glubi obrotow czy to na lpg czy benzynie.
Krokowiec czyscilem i wyglada na dobry a napewno dziala bo sprawdzielm go pod napieciem i widac reakcje, dolot napewno tez strzelny bo nie widze zadnego pekniecia, czyscielm nawet odpowietrzenie skrzyni korbowej bo myslalem ze tam lapie lewe powietrze ale po wytrzyszczeniu i znontowaniu nic nie pomoglo. Tylko nasowwa sie pytanie czy ta czesc co wchodzi do skrzyni ma byc luzna czy powinna na sztywno wchodzic???? Prosze o jakies porady i o pomoc w rozwiazaniu problemu bo juz mam dosc odpalania auta po pare razy po dluzszym postoju. Pozdrawiam oskar
Prosze o pomoc

Oskar1566 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2016, 18:19   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne obroty

Taka informacja, to za mało. Aby coś doradzić, napisz jaki ma przebieg, czy pali olej czy nie, jakie zużycie paliwa, kiedy wymieniałeś świece i kable, czy sprawdzałeś cewkę i jakie jest ciśnienie w cylindrach , czy jest klimatyzacja.
A krokowiec, aby sprawdzić czy działa, to nie wystarczy podłączyć pod prąd, i zobaczyć czy się zaworek rusza.
Ale on odpowiada tylko za utrzymanie wolnych obrotów.
Sprawdza się podłączając miernik do tych dwóch kabelków wtyczki krokowca, tak aby jednocześnie wtyczka była podłączona do niego, uruchamiasz silnik, i patrzysz na wskażnik multimetru, jaki prąd pokazuje, i jak się zmienia przy dodawaniu gazu.
Jak to opiszesz, to dalej można coś działać.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2016, 15:55   #3
Oskar1566
ford::amateur
 
Imię: Oskar
Zarejestrowany: 14-07-2016
Model: Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dziwne obroty

A wiec tak:
przebieg to 245 tys wedlug licznika co na 18 letnie auto wydaje mi sie malo...
Kable, swiece, cewka byly wymieniane jakis miesiac temu na nowe.
Oleju nie zauwazylem zeby spalal. Auto z klimatyzacja, co do cisnienia na cylindrach nie mierzylem niestety nie mam jak a do mechanika nie bardzo mam czas podjechac ze wzgledu na prace i dojazdy autem do niej...
Auto na gazie chodzi ladnie i plynnie nie ma duzych spadkow obrotow a na benzynie jest calkiem odwrotnie duze wachania obrotow i szarpanie autem. Moze to co napisalem pozwoli komus choc t

Bump: A wiec tak:
przebieg to 245 tys wedlug licznika co na 18 letnie auto wydaje mi sie malo...
Kable, swiece, cewka byly wymieniane jakis miesiac temu na nowe.
Oleju nie zauwazylem zeby spalal. Auto z klimatyzacja, co do cisnienia na cylindrach nie mierzylem niestety nie mam jak a do mechanika nie bardzo mam czas podjechac ze wzgledu na prace i dojazdy autem do niej...
Auto na gazie chodzi ladnie i plynnie nie ma duzych spadkow obrotow a na benzynie jest calkiem odwrotnie duze wachania obrotow i szarpanie autem. Moze to co napisalem pozwoli komus choc troche pomoc zdiagnozowac moj problem
Oskar1566 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2016, 18:54   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne obroty

Wymień pompę paliwa, co jest w zbiorniku,Koszt do 100 zl, nie więcej.
Po wymianie auto będzie jechać jak nowe.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2016, 22:24   #5
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Dziwne obroty

A może wystarczy sam filtr paliwa wymienić, może być już zarąbany.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2016, 09:07   #6
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Odp: Dziwne obroty

Odepnij klemę na kilka godzin i zobacz, czy jest jakaś różnica, na forum gdzieś jest mój długi temat męki z tym problem z dwoma innymi użytkownikami. U mnie jak i u jednego z nich winna była sonda, oraz potrzeba regulacji gazu.
Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2016, 17:47   #7
Oskar1566
ford::amateur
 
Imię: Oskar
Zarejestrowany: 14-07-2016
Model: Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dziwne obroty

Kolego Haden czy mógłbyś podesłać link do tego Twojego postu?
Jutro zmienię filtr paliwa w pierwszej kolejność i zobaczę co wyjdzie z tego.
Oskar1566 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2016, 01:17   #8
Zen-Kar
ford::beginner
 
Imię: Jerry
Zarejestrowany: 02-08-2015
Skąd: Londyn
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2001
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dziwne obroty

Sam tego nie ogarniesz, to ze na gazie chodzi OK nie znaczy ze nie rozjechaly sie mapy od benzyny.
Trzeba podlaczyc sie kompem i sprawdzic czy przypadkiem na benzynie nie dostaje gazu, dosc czesty przypadek i wtedy swiruje.
Auto nie nowe a nie piszesz ile juz na instalacji gazowej nalatane.
Zen-Kar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2016, 07:11   #9
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Odp: Dziwne obroty

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2016, 18:41   #10
Oskar1566
ford::amateur
 
Imię: Oskar
Zarejestrowany: 14-07-2016
Model: Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dziwne obroty

Panowie dziś zajrzałem pod maskę trochę dokładniej i zaciekawiło mnie dziwne sycenie przy dodawaniu gazu,(którego wcześniej raczej nie było albo nie było to słyszalne) tjb. Przepustnica lub odpowietrzanie skrzyni korbowej. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ na mój problem ale ci co przeszli z tymi autami więcej niech ocenia. Dodaje link do filmiku który nagrałem może nie jest to super jakość ale słychać to sycenie... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Oskar1566 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.