Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2009, 12:19   #1
Zybi78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-08-2008
Model: Kuga MK1
Silnik: 2.0 163km
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Zrywa docisk

Witam. mam taki problem. samochód odebrany od mechanika (zerwany docisk) wsiadam wieczorem auto ciężko odpala. po chwili odpala ze strasznym turkotem chwile chodzi i gasze go. po ponownym odpaleniu wszystko OK poza sprzęgłem BRAK. jestem załamany poniewarz boję się, że po wymianie znowu mi rozerwie. dodam, że wymianiałem już skrzynie uszkodzony był wybierak, skrzynia z drugim wysprzęglikiem, po zlożeniu ciężko wchodziły biegi to mechanik wyciągnął ogranicznik na pedale sprzęgła. niby mówił, że mocniej niż powinien nie wysprzęgli. czy ktoś miał taki przypadek?, czy uszkodzone koło dwumasowe może rozerwć docisk? niby jest dobre... ale...Dodam, że rozrywa docisk w środku nie na sloneczku.
Pozdrawiam.

i jeszcze jedno pytanko. Pod siedzeniem pasażera znalazłem dwa bezpieczniki, jeden był spalony, czy to jest może od poduszki? od jakiegoś czasu zapaliła mi się kontrolka od poduszki. po przekręceniu kluczyka zapala się za momęt gaśnie i znowu zapala.

i jeszcze jedno pytanko. Pod siedzeniem pasażera znalazłem dwa bezpieczniki, jeden był spalony, czy to jest może od poduszki? od jakiegoś czasu zapaliła mi się kontrolka od poduszki. po przekręceniu kluczyka zapala się za momęt gaśnie i znowu zapala.

i jeszcze jedno pytanko. Pod siedzeniem pasażera znalazłem dwa bezpieczniki, jeden był spalony, czy to jest może od poduszki? od jakiegoś czasu zapaliła mi się kontrolka od poduszki. po przekręceniu kluczyka zapala się za momęt gaśnie i znowu zapala.

panowie czy ktoś wymieniał koło dwumasowe na sztywne. ciekawy jestem jak to się zachowuje.


Ostatnio edytowane przez deku ; 16-07-2015 o 10:24 Powód: prefix, tytuł
Zybi78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2009, 17:17   #2
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Re: Galaxy zrywa docisk

Napisałes trzy takie same posty, po co ????
Możesz smiało wpakować zwykłe koło zamiast dwumasy, ale jak widzę to ty dalej masz problem ze skrzynią / to zapalanie /.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2009, 17:53   #3
Zybi78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-08-2008
Model: Kuga MK1
Silnik: 2.0 163km
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Re: Galaxy zrywa docisk

jakie zapalanie?
Zybi78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2009, 19:30   #4
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Re: Galaxy zrywa docisk

Cytat:
Napisał Zybi78
jakie zapalanie?
Czy ty nie wiesz co sam piszesz???
Cytat:
.....auto ciężko odpala. po chwili odpala ze strasznym turkotem chwile chodzi i gasze go. po ponownym odpaleniu wszystko OK............wymianiałem już skrzynie uszkodzony był wybierak, skrzynia z drugim wysprzęglikiem, po zlożeniu ciężko wchodziły biegi to ......
Nie usunąłeś też dublujących postów.........i co z tobą robić?
Masz jakiś problem, musisz sobie jednak sam pomóc w swojej niekonsekwencji!!!
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2009, 19:41   #5
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: Galaxy zrywa docisk

a jak dla mnie, skoro wymieniles raz kompletne sprzeglo i zrobiles (mechanik zrobil) to dobrze, to pozostaja dwie mozliwosci, krzywy walek skrzyni albo krzywe kolo zamachowe, walek mozna sprwdzic po wyjeciu skrzyni krecac polosia, kolo zamachowe (dwumasowe) no to siezko sprawdzic, ja bym tez obejrzal dobrze walek skrzyni czy nie ma jakis progow na wieloklinie ktore mogly by ograniczac osiowy ruch tarczy sprzegla.
a poza tym podobny temat byl tu calkiem niedawno, moze warto poszukac autora i sprobowac sie z nim skontaktowac
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2009, 20:02   #6
Zybi78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-08-2008
Model: Kuga MK1
Silnik: 2.0 163km
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Re: Galaxy zrywa docisk

zamieściłem 3 posty bo mi się kom wieszał i przypadkowo dodawał kolejne, jak bym wiedział jak usunąć to bym to zrobił, przecież nie wszyscy są takimi debeściakami jak kolega Stefano. :fcp8
Zybi78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2009, 20:24   #7
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: Galaxy zrywa docisk

teraz juz sie nie da usunac a kolega Stefano nie wiedzial zapewne, ze jak napisze cos pod Twoimi postami, to zablokuje Ci automatcznie ta mozliwiasc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale spoko, to nie dzikie forum wiec napewno nikt Cie wieszac za pomylki nie bedzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pisz lepiej co ze sprzeglem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2009, 10:42   #8
Zybi78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-08-2008
Model: Kuga MK1
Silnik: 2.0 163km
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Re: Galaxy zrywa docisk

jestem we wtorek umówiny u innego mechanika i będziemy wyjmować skrzynię. mam zamiar założyć sztywne koło valeo, nie wiem jak to będzie chodziło, ale myśle, że przecież nie robi tego pan Zdzisio w piwnicy, tylko firma z tradycjami. jak wymienię to dam znać czy to zdało egzamin. tylko proszę o jakieś sugestje w sprawie poduszki i bezpieczników pod siedzeniek pasażera.
Pozdrawiam.
Zybi78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2009, 17:16   #9
dkdaniel
ford::average
 
Avatar dkdaniel
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Olsztyn
Model: vw sharan
Silnik: 1,9 tdi AFN
Rocznik: 1998
Postów: 128
Domyślnie Re: Galaxy zrywa docisk

ta kontrolka od poduszki to moze byc najpredzej zerwana tasma przy kierownicy - mialem to samo w passacie. a bezpieczniki to niestety bladego pojecia nie mam...
__________________
Galaxy - autko marzeń !!!
http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=dkdaniel
dkdaniel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2009, 06:02   #10
Zybi78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-08-2008
Model: Kuga MK1
Silnik: 2.0 163km
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Re: Galaxy zrywa docisk

wczoraj wymieniłem na sztywne koło. na razie nie odczuwam jakieś zwiększone drgania. Jest na razie OK.
Zybi78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.