Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2008, 21:45   #1
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie [MK3] problem z kontrolką ABS

Ostatnio zapaliła mi się kontrolka ABS. Posprawdzałem czujniki, są ok. Ale zauważyłem, że tłoczek na jednym zacisku hamulcowym zaczyna lać. Uzupełniłem płyn hamulcowy. Tłoczek naprawie jak najszybciej. Kontrolka gaśnie normalnie po kilku sekundach (pozycja II kluczyka), ale zapala się podczas rozruchu silnika (pozycja III kluczyka) i zaraz znowu gaśnie. Nie mogę skojarzyć czy tak było wcześniej. Jak jest u was? Czy to jest normalnie :fcp9

__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2008, 22:14   #2
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: [MK3] problem z kontrolką ABS

sprawdzic akumulator, poszukac na forum - byl taki watek poruszany.
generalnie slaby/niedoladowany akumulator moze powodowac zapalanie sie kontrolki abs po starcie (sam mialem)
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2008, 12:29   #3
jakob61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-09-2008
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo combi /ghia/
Silnik: 1.8 TD endura
Rocznik: 1998
Postów: 290
Domyślnie Re: [MK3] problem z kontrolką ABS

Witam u mnie dzieje się podobnie , mam już stary akumulator i przy dłuższym kręceniu odzywa sie ta kontrolka .
jakob61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2008, 12:37   #4
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Re: [MK3] problem z kontrolką ABS

Lukas22, ja mam to samo u siebie zapala się ABS i ESP
nigdy mi to nie przeszkadzało. ale faktycznie aku mam słabe (tzn mało pojemne bo w V6 mam 38AH - osdtatnio to zobaczyłem zresztą)
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2008, 12:56   #5
mikuś
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Mosina
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 157
Domyślnie Re: [MK3] problem z kontrolką ABS

To normalne, rozrusznik powoduje bardzo duży spadek napięcia akumulatora i dlatego zapalają się kontrolki abs i esp. Dzieje się tak dlatego aby elektronika tych układów nie uległa uszkadzeniu, kiedy alternator zaczyna ładować i napięcie wzrasta powyżej 12V kontrolki gasną. Jeżeli po przekręceniu kluczyka po chwili gasną kontrolki ABS i ESP to akumulator ma przeszło 12V, przy mniejszym nap. będą się palić cały czas.
mikuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2008, 16:51   #6
eS.
ford::beginner
 
Imię: luk
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: Lubin
Model: mk3 2.0 tddi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 45
Domyślnie Re: [MK3] problem z kontrolką ABS

Mam to samo co kolega nade mną. W pozycji 1 wszystko się zapala i gaśnie, nastepnie przy rozruchu abs sie wlacza na 2-3 sekundy i gasnie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
eS. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2008, 17:52   #7
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: [MK3] problem z kontrolką ABS

Tez tak miałem i to zlewałem do dzisiaj kiedy mi komplenie siadło podczas jazdy, najpierw wycieraczki chodziły jak żólwie, spryskiwacz lał tylko do połowy szyby, nastepnie zgasły zegary, i liczniki sie wyzorowały, potem radio, wentylator, migacze, swiatła stopu a na koniec abs i światła, aż dojechałem do domu i jak zgasiłem tak teraz żadna nawet kontrolka się nie zaświeci po przekręceniu kluczyka.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2008, 11:15   #8
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: [MK3] problem z kontrolką ABS

Cytat:
Napisał kreeecik
Tez tak miałem i to zlewałem do dzisiaj kiedy mi komplenie siadło podczas jazdy, najpierw wycieraczki chodziły jak żólwie, spryskiwacz lał tylko do połowy szyby, nastepnie zgasły zegary, i liczniki sie wyzorowały, potem radio, wentylator, migacze, swiatła stopu a na koniec abs i światła, aż dojechałem do domu i jak zgasiłem tak teraz żadna nawet kontrolka się nie zaświeci po przekręceniu kluczyka.
no tak - ale objaw zuzytego/ nie wpelni naladowanego akumulatora moze swiadczyc o awarii w ukladzie ladowania - stad zapewne u ciebie takie stany agonalne...
pamietam kiedys szwagierce rozlecial sie alternator (w pasku TDI) jechalismy na samym akku do warsztatu - dojechalismy tylko do polowy - na poczatku wszystko bylo w porzadku, oczywiscie klima, wentylacja radio wylaczone, ale nagle zapalila sie kontrolka absu potem pozostale i auto zdechlo...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.