Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2010, 18:55   #11
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: Wymiana Filtrow i Oleju

cóż. to żadna rewelacja bo większość zmienia co 10-15tys.. jak najbardziej dobry pomysł. jako motywację powiem że są ludzie jak ja co zmieniają co 10tys olej w aucie co ma 18 lat. być może dziwne, nie psuje się, może przypadek, może nie. jedno jest pewne - koszt wymiany oleju to nie jest dramat

__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2010, 19:21   #12
paweł84
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: Rybnik
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana Filtrow i Oleju

Witam mam pytanie jaki najlepszy olej do silnika do modelu ford mondeo mk3 2003r disel
paweł84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2010, 19:49   #13
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: Wymiana Filtrow i Oleju

Cytat:
Napisał paweł84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mam pytanie jaki najlepszy olej do silnika do modelu ford mondeo mk3 2003r disel
uuu
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2010, 12:42   #14
lotnik11
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus 3D
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 91
Domyślnie Odp: Wymiana Filtrow i Oleju

Cytat:
Napisał bruti_2005 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do Radwanic zapewne chodziło Ci o firmę Bodo----im to nie dałbym nawet płynu do spryskiwaczy dolać.Załatwili tam mojego kolegę na 2500zł i auta nie naprawili. Poza tym na tym forum już kilka osób też nacięło się na Bodo.
To nie chodzi o ten zakład. Też go znam i mam o nim dokładnie takie samo zdanie. Ten zakład jest jakieś 100m za "bodo" w prawo i dalej polną drogą w głąb wioski jakieś 300m i mamy tan zakład. Nazwy nie pamiętam ale mam telefon dal zainteresowanych. Na podwórku stał Mercedes CLK do wymiany sprzęgła i nissan. Facet zrobił mi szybki wykład na temat montażu kół jedno masowych jako zamienniki dwu masowych i twierdzi że już dużo takich założył w focusach. Ogólnie na mnie wrażenie zrobił dobre i zacznę chyba do niego jeździć.

Dal zainteresowawszy podaje numer: 71 3117754 Radwanice.
lotnik11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2010, 23:09   #15
gacolini
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCi 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wymiana Filtrow i Oleju

Cytat:
Napisał lotnik11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie chodzi o ten zakład. Też go znam i mam o nim dokładnie takie samo zdanie. Ten zakład jest jakieś 100m za "bodo" w prawo i dalej polną drogą w głąb wioski jakieś 300m i mamy tan zakład. Nazwy nie pamiętam ale mam telefon dal zainteresowanych. Na podwórku stał Mercedes CLK do wymiany sprzęgła i nissan. Facet zrobił mi szybki wykład na temat montażu kół jedno masowych jako zamienniki dwu masowych i twierdzi że już dużo takich założył w focusach. Ogólnie na mnie wrażenie zrobił dobre i zacznę chyba do niego jeździć.

Dal zainteresowawszy podaje numer: 71 3117754 Radwanice.
A robiłeś u niego sprzegło? Ja mam do wymiany u siebie dwumase i się właśnie zastanawiam czy nie założyć koła jednomasowego, może powiesz jak wyglądał ten wykład i jakie argumenty stawiał za tym, żeby wymienić na jednomasowe?
gacolini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2010, 13:34   #16
lotnik11
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus 3D
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 91
Domyślnie Odp: Wymiana Filtrow i Oleju

najlepiej sam pojedz i z nim porozmawiaj. Ja jestem już rok po wymianie dwu masy i podobno mam już takie luzy jak by zrobiło 100 tyś kilometrów a przejechałem ok 20 tyś. Sprzęgło i cały komplet 'LUK-a montaż u słynnego pana Tomka.
lotnik11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 20:43   #17
mrc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-12-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: szukam
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana Filtrow i Oleju

Cytat:
Napisał dyda6joe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie polecam tych miejsc bo tam nie wiedzą jak podłączyć kabli wysokiego napięcia. pewnie nie zgodziliby się na przyniesienie własnego oleju. ja o ile zrobię maglownicę to na olejek jadę do pana Tomka na nowodworską. tam też mój kolega jeździ focusem. cena wymiany oleju to 40zł. filtr 20zł. olej tak samo mam swój
Kolego nie wiem czemu wypowiadasz się na temat ASO Forda we Wrocławiu jak nie masz bladego pojęcia w jaki sposób one działają.

Co do własnego oleju możesz go przynieść, ja do samochodu służbowego leje u nich olej GM 5W30 i jeszcze ani razu nikt nie powiedział mi złego słowa. Tak samo jest w Germazie jak i Pol-Motorsie. Nigdy nie miałem problemu z jednym jak i z drugim serwisem. Zawsze miła fachowa obsługa zarówno na przeglądzie jak i podczas naprawy gwarancyjnej.

Zawsze po wykonaniu czynności serwisowych po kilku dniach dzwoni sekretarka z serwisu i pyta o to czy byłem zadowolony z wykonanej usługi.
Uważam że jest to bardzo sympatyczne bo jeżeli coś mnie boli to mogę jej to powiedzieć. Osobie która mnie obsługiwała wystawia się ocenę w skali od 1-5 to wszystko wpływa na system premiowy tych panów.

Złego słowa o ASO Forda we Wrocku powiedzieć nie mogę, co nie zmienia faktu że samochodu po gwarancji bym tam nie serwisował - redukcja kosztów.
mrc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2010, 07:32   #18
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: Wymiana Filtrow i Oleju

Cytat:
Kolego nie wiem czemu wypowiadasz się na temat ASO Forda we Wrocławiu jak nie masz bladego pojęcia w jaki sposób one działają.

Co do własnego oleju możesz go przynieść, ja do samochodu służbowego leje u nich olej GM 5W30 i jeszcze ani razu nikt nie powiedział mi złego słowa. Tak samo jest w Germazie jak i Pol-Motorsie. Nigdy nie miałem problemu z jednym jak i z drugim serwisem. Zawsze miła fachowa obsługa zarówno na przeglądzie jak i podczas naprawy gwarancyjnej.

Zawsze po wykonaniu czynności serwisowych po kilku dniach dzwoni sekretarka z serwisu i pyta o to czy byłem zadowolony z wykonanej usługi.
Uważam że jest to bardzo sympatyczne bo jeżeli coś mnie boli to mogę jej to powiedzieć. Osobie która mnie obsługiwała wystawia się ocenę w skali od 1-5 to wszystko wpływa na system premiowy tych panów.

Złego słowa o ASO Forda we Wrocku powiedzieć nie mogę, co nie zmienia faktu że samochodu po gwarancji bym tam nie serwisował - redukcja kosztów.
to oczywiste że nie mówimy o aucie na gwarancji bo straciłoby się ją gdyby u nich się nie robiło. jeżeli serwisujesz u nich na gwarancji to nic dziwnego że jesteś zadowolony. przyjedź z wymianą żarówki po gwarancji i wtedy napisz jakie wrażenia
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2010, 13:40   #19
drinks
ford::average
 
Avatar drinks
 
Imię: drinks
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 175
Domyślnie Odp: Wymiana Filtrow i Oleju

Cytat:
Kolego nie wiem czemu wypowiadasz się na temat ASO Forda we Wrocławiu jak nie masz bladego pojęcia w jaki sposób one działają.
Złego słowa o ASO Forda we Wrocku powiedzieć nie mogę, co nie zmienia faktu że samochodu po gwarancji bym tam nie serwisował - redukcja kosztów.
To że ty nie możesz powiedziec złego słowa nie znaczy, że inni też nie mogą. Przynajmniej w temacie Germazu, bo serwisuję u nich auta już kilka lat. Gdyby nie leasingi, gwarancje i fakt, że mam tu najbliżej no i to, że nauczyłem się, w jaki sposób z nimi rozmawiac i do kogo uderzać klął bym przy co drugiej wizycie.

Parę postów wyżej Jacek napisał, że ASO nie ma prawa odmówić wymiany przywiezionych przeze mnie oryginalnych części, nie wiem, czy to prawda, bo mnie powiedziano wyraźnie, że nie ma takiej możliwości.
__________________
one good cigar can change your day!
http://forum.cigaraficionado.com.pl/...936f4d2283.gif

Ostatnio edytowane przez drinks ; 18-12-2010 o 13:42
drinks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2010, 17:38   #20
mariuszmajewski
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: Mrozów
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi 155KM
Rocznik: 2006
Postów: 68
Domyślnie Odp: Wymiana Filtrow i Oleju

U mnie ASO (Germaz) stosował części, które sam przywiozłem, ale jak chcesz auto do Gwarancji 12 to już niestety mówią, że muszą być od nich z magazynu.
__________________
Mondeo Titanium X Hatchback Denso Navi, Phone, Voice Command, CB President
Bądź NIEBIESKI zarejestruj się.
mariuszmajewski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.