Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2010, 22:59   #1
kaktus
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-02-2009
Skąd: Bielsko-Biała
Model: mondeo MK2
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 1998
Postów: 82
Domyślnie zerwany rozrząd

witam, taki problem odpalam samochód po około 5 km mondek umarł ( zgasł a potem już na luzie i zgaszonym silniku dojechałem na pobocze ), popatrzyłem pod maskę czy wszystko jest no i było a już miałem dość przejeść z pompom lucasa ( brak odpalenia itp ) więc powiedziałem, żonie znów pompa walła - bo taki był objaw tj prąd na świeczki, paliwo w przewodach, rozrusznik kręci silnik skacze a tu nic czyli wszystko do kupy wynik = padła pompa. Potem auto na hol pod dom a że było już ciemno to poszedłem do domu. Rano po otwarciu maski zobaczyłem, że nie ma paska rozrządu na pompie lucasa ( jest potargany ) od wspomagania jest spadnięty. Główny rozrząd moim zdaniem jest na swoim miejscu. Dodam, że rozrząd był robiony 30000tyś temu i nie wiem co się stało... i takie moje pytanie co mogło uszkodzić się kiedy spadł ten pasek od pompy wtryskowej???

kaktus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2010, 23:16   #2
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: zerwany rozrząd

Kolego, mogło sporo, aby określić co, trzeba zrzucić głowicę.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2010, 23:21   #3
kaktus
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-02-2009
Skąd: Bielsko-Biała
Model: mondeo MK2
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 1998
Postów: 82
Domyślnie Odp: zerwany rozrząd

ok... ale co ma wspólnego ten pasek od pompy lucasa...??główny rozrząd jest cały...
kaktus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2010, 12:06   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,076
Domyślnie Odp: zerwany rozrząd

Jeżeli pasek rozrządu jest cały, to trzeba sprawdzić pompę, czy przypadkiem nie zablokowała się, założyć pasek, ustawić i sprawdzić silnik. Głowicy nie trzeba zdejmować.
Mam wrażenie, że by założyć pasek napędzający pompę, to trzeba zdjąć pasek rozrządu.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2010, 16:11   #5
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: zerwany rozrząd

Cytat:
Napisał kaktus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ok... ale co ma wspólnego ten pasek od pompy lucasa...??główny rozrząd jest cały...
Jasne, nie doczytałem, przepraszam. W każdym razie i tak dwa paski do wymiany, osobiście na rolkach też bym nie oszczędzał. Przede wszystkim jednak, sprawdzić należy przyczynę zerwania paska, bo ten od pompy, to raczej sam z siebie pęknąć nie powinien.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2010, 21:23   #6
kaktus
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-02-2009
Skąd: Bielsko-Biała
Model: mondeo MK2
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 1998
Postów: 82
Domyślnie Odp: zerwany rozrząd

nie wiem czemu się zerwał, ale to koło od pompy jest tak dziwnie przekrzywione i może to było powodem że to koło zmieniło położenie i pasek się sukcesywnie się przecierał... To że oba paski do wymiany to pewne bo na tym nie można oszczędzać... ale tego dlaczego to się stało to nie wiem... stawiam, że to koło się odkręciło bo nie wiem dlaczego spadł pasek od wspomagania... ale emmm powiem ci że już mam dość tego samochodu bo cały czas wale do niego kasę...pozdro
kaktus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2010, 10:15   #7
kaktus
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-02-2009
Skąd: Bielsko-Biała
Model: mondeo MK2
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 1998
Postów: 82
Domyślnie Odp: zerwany rozrząd

i sprawa jasna po rozebraniu obudowy... pasek od pompy jest cały a rzecz która się stała nie śniła się nawet najstarszym góralom mianowicie urwało się koło od pompy....tak dobrze napisałem urwało się koło od POMPY mechanik jak to zobaczył to powiedział, że do tej pory to nie wierzył że coś takiego może się stać.... a i jeszcze stawiał, że pompa się zatarła i to mogło być powodem a tu też nie to bo wałek od pompy można obracać w palcach...JUŻ NIE MAM SIŁY DO TEGO SAMOCHODU... A RACZEJ TO NIE JEST SAMOCHÓD TYLKO WARSZTATOCHÓD....
kaktus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2010, 18:49   #8
edi-31
ford::average
 
Avatar edi-31
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK II
Silnik: 1.8 TD Endura DE
Rocznik: 1999.r
Postów: 109
Domyślnie Odp: zerwany rozrząd

Cytat:
Napisał kaktus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WARSZTATOCHÓD
Kolego poprostu o autko trzeba dbać a nie tylko lać paliwo i pomykać .Ja swojego mondka mam już z cztery lata i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł żebym musiał gdzieś stać na drodze
edi-31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2010, 19:34   #9
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: zerwany rozrząd

Kolego Kaktus, może "udało" Ci się kupić jakiś zajeżdżony egzemplarz, no cóż, bywa... . Pocieszające jest jednak to, że skoro sporo już w niego zainwestowałeś, to chyba nic więcej nie będzie się psuło i wreszcie będziesz mógł cieszyć się przyjemnością czerpaną z jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , czego Ci życzę.
Na swojego mondeusza generalnie uskarżać się nie mogę, poza historiami czysto eksploatacyjnymi, to tylko magiel wymienić musiałem. No i to legendarnie niskie zużycie paliwa...
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2010, 20:41   #10
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: zerwany rozrząd

pech i tyle. ma się rozumieć pech w wyborze trefnego auta. jak mi moje się zepsuje to złego nie powiem, bo obecnie ma 18 lat, ponad 40tys. przejechałem ja, nigdy nie zawiódł, a jedynie tak jak kolega wyżej magiel robiony. ale po dolaniu płynu dojechał do warsztatu. zawsze cieszył jazdą w każdym słowa znaczeniu. jest jedno ale. podszedłem do niego w taki sposób. mimo że miał wytrzymać tylko 20tys. to wszystkie płyny, filtry, opony na dwa sezony, klocki, szczęki, zawieszenie kompletne i jeszcze parę rzeczy jak wydech, świece, kable - wymieniłem pierwszego roku. ludzie tego nie robią bo nie czują potrzeby. ja też według ich myślenia nie musiałem. liczyłem jednek na to że może ciut mniej prawdopodobne będzie że się rozleci. naturalnie wymianą filtrów auto nie odzyska wigoru ale gdyby tak każdy od początku do końca użytkowania dbał że wszystko na czas to nie byłoby takich historii że pada jedno za drugim. no ale się rozgadałem. trzeźwego myślenia życzę. stare auto to skarbonka. jedno większą skarbonką, drugie mniejszą
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.