Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-11-2007, 09:11   #1
Dream
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Model: Focus mk1
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 52
Domyślnie Problem z turbina

Witam,
Mam problem o ile to mozna nazwac problemem, a mianowicie w moim focusie mam wrazenie ze wlacza sie zawczesnie turbina, tzn. gdzies tak kolo 2000 obrotow. Dzieje sie to wsumie od 2 dni, wczesniej nie slyszalem na tak malej liczbie obrotw charakterystycznego syczenia. Chcialbym jeszcze zaznaczyc ze swist ten jest okropnie slyszalny w kabinie przy obrotach rzedu 3tys.
Nie wiem co moze byc tego przyczyna ani jak temu zaradzic, nie chce by po kilku dniach wysiadla mi turbina..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prosze o rady czy mozna samemu jakos wyregulowac aktywnosc turbiny?
I oczywiscie czy to co mi sie dzieje to normalne...
Auto mam od miesiaca.

Dream jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2007, 10:19   #2
ravag
ford::average
 
Avatar ravag
 
Zarejestrowany: 24-11-2007
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 117
Domyślnie

Jak dla mnie to się coś rozszczelniło - sprawdzałeś wszystkie węże? Może wydmuchało Ci jakąś uszczelkę. Czy to jest syczenie czy świst? Turbina pracuje na obrotach rzędu 120 tys obrotów na minutę. Jej dźwiękiem jest świst - syczenie to na przykład przy zasysaniu powietrza..
ravag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2007, 10:55   #3
COOLKEG
ford::average
 
Avatar COOLKEG
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 12-07-2007
Skąd: Wrocław/Brzeg Dolny
Model: -MONDEO MkIV
Silnik: -2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 12.2007
Postów: 128
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dream
swist ten jest okropnie slyszalny w kabinie
W kabinie to sobie można poszukać świstu uszczelki w nieszczelnych drzwiach!
Maska w góre, kolega depta na pedał gazu, a ty lokalizujesz ten świst.
COOLKEG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2007, 19:48   #4
Dream
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Model: Focus mk1
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 52
Domyślnie

tak bede musial zrobic. Jest to napewno dzwiek turbiny, swist czy syczenieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pierwszy rzut zauwazylem pewna rzecz,nie wiem czy to normalne czy tez nieale na wezach od turbiny (przy laczeniu, tam gdzie jest guma) jest smar, czy olej... Nie jestem znawca w tej dziedzinie, wrecz laikiem. Dlatego chcialbym uslyszec jakas pierwsza diagnoze, z czym sie moge szykowac jak pojade do warsztatu.
Dream jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2007, 19:58   #5
Mannieek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Legnica
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI 115PS
Rocznik: 2003
Postów: 451
Domyślnie

hmm może na regeneracje turbiny
__________________
Moc jest Bogiem szybkość nałogiem, nitro zabawą a foka podstawą
Mannieek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2007, 20:03   #6
Dream
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Model: Focus mk1
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 52
Domyślnie

Ona chodzi wiec mysle ze jej nic nie dolega.... Jedynie co mi narazie dolega to wizualnie wieksze spalanie...
Dodam ze auto inaczej sie prowadzi w porownaniu z ostatnimi dniami (przed tym czyms), tzn. jest mniej mulowaty...
Dream jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2007, 23:05   #7
Piotrek8814
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-04-2007
Skąd: Żary
Postów: 82
Domyślnie

Wydaje mi sie ze turbina do regeneracji albo jakis przewod od intercoolera nieszczelny.(oby to drugie).. A to ze turbo wlacza sie od 2tys to normalne bo gdzies w tym zakresie sie zalacza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam!
Piotrek8814 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2007, 19:57   #8
Dream
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Model: Focus mk1
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 52
Domyślnie

Dzisiaj bylem u znajomego ktory znam pewnego mechanika, przedzwonil do niego i przedstawil mu ten problem.
Mechanik stwierdzil:
1. bardzo prawdopodobne ze padl wirnik.
2. Ogolnie turbina, zebym sprawdzil czy w turbinie nie ma oleju (nie bierze oleju).
Nie wiem jak to spr.wiec nie sprawdzilem ale odnioslem wrazenie ze poziom oleju spada, malo tego, z tych gum (o ktorych wspomnialem wyzej) cieknie plyn (na oko olej).
Nie wiem czy ta diagnoza jest prawdziwa, poniewaz odbyla sie przez tel. a nie w rzeczywistosci przy samochodzie.

Na koniec rozmowy dodal ze ma focusa sprowadzonego z zagranicy (do opchniecia), i moze mi ewentualnie wymienic turbine. Niestety po rozmowie dowiedzialem ze sprowadzony focus jest nowszy od mojego (silnik tdci, z wieksza moca, tez diesel). Pytanie w takim razie czy ta turbina podeszla by pod ta moja i czy wspomniana wyzej diagnoza jest realna ??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dream jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2007, 21:30   #9
robertt361
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: konin
Model: focus
Silnik: Tddi
Rocznik: 2000
Postów: 137
Domyślnie

nie wymieniaj turbiny wymien tą złączke gumową co ci cieknie olej tam musi byc suchutko.przez to samochód jest słabszy . bedzie napewno wszystko ok . zrób to. pozdrawiam
robertt361 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2007, 21:56   #10
piotr278
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2006
Skąd: Gdynia
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 70
Domyślnie

W moim TDCi było słychać gwizd i myślałem, że pada turbina. Okazało się, że przyczyną był pęknięty plastik wlotu powietrza do filtra. Denerwowało mnie, że jest to połamane i wymieniłem na nowe. Nawet nie wiedziałem, że przez tą wymianę usunę to "gwizdanie"
piotr278 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.