Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2009, 22:30   #1
richard696
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: Włocławek
Model: Mondeo
Silnik: 1800
Rocznik: 1994
Postów: 7
Domyślnie Głośne pukanie przy ruszaniu i hamowaniu

Witam, jestem posiadaczem Forda Mondeo z 1994 roku, z silnikiem 1,8 16v benzyna. otóż mój pronlem polega na tym, że podczas ruszania i hamowania słychac głośne stukanie jakby cos dosłownie uderzało o karoserie. Wszystko zaczeło się od mojej wizyty u diagnosty który stwierdził ze mam do wymiany sworznie i tuleje na wachaczach, wymieniłem je i od tej pory zaczeło walić. Pojechałem do diagnosty on stwierdził ze zawieszenie jest teraz idealne i wali poduszka pod skrzynią biegów bo jest rozwalona. Wymieniłem poduche i nadal waliło wię ctym razem pojechałem już do innego diagnosty on stwierdził ze zawieszenie jest ok a wali przegów wewnętrzny na prawej półosi, oczywiście tą część tez wymieniłem ale walenie zostało. Kolejny już mechanik stwierdził że to napewno przegub zewnętrzny, a jeszcze inny że przeguby są OK a wali końcówka drążka kierowniczego ale ta która jest w maglownicy. Nie wiem juz co robić bo niedługo wymienie wszystko na nowe części stracy mnóstwo kasy a samochodu nie zrobię, drodzy Forumowicze prosze jeśli któś ma pomysł co to moze być bardzo proszę o odpowiedź i rade. Z góry serdecznie dziekuję.

richard696 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2009, 23:34   #2
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: Głośne pukanie przy ruszaniu i hamowaniu

sprawdz jeszcze gumy drazka skretnego zawieszenia przedniego i tak samo tylnego .
jezeli gumy sa wywalone to bedzie tlukl po zawieszeniu ,mialem kiedys podobny problem drazek skretny mial wmiare dobre gumy (moja ocena),ale przechodzil obok jakiejs czesci metalowej i luz na gumach pozwalal na stukanie ,a ile przy tym narzucalem miesa wokolo aby to znalezc.
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2009, 18:37   #3
adiksik
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: Świebodzice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 223
Domyślnie Odp: Głośne pukanie przy ruszaniu i hamowaniu

Kiedyś miałem podobnie przy escorcie i winny był łącznik stabilizatora - proponuje wymienić
adiksik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2009, 18:54   #4
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Głośne pukanie przy ruszaniu i hamowaniu

@ richard696. Po pierwsze:stukanie na jabłkach maglownicy lub końcówkach drążków jest do usłyszenia nawet na postoju przy ruszaniu kierownicą.
Po drugie: dziwię się,że kazali ci wszystko powymieniać,a nikt nie zwrócił uwagi na tuleje i łączniki stabilizatora(koszt nieduży a stuki są strasznie upierdliwe).Dodatkowo odnosi się wrażenie,że auto na zakrętach lekko ucieka.Mdo na zakrętach powinno iść jak przyklejone.
Po trzecie: postaraj się określić bardziej precyzyjnie to stukanie.Czy to jest tylko przy ruszaniu i hamowaniu,czy również w czasie jazdy.Czy nasila się przy skręcie w którąś stronę czy nie.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2009, 19:04   #5
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: Głośne pukanie przy ruszaniu i hamowaniu

Zobacz czy wydechu nie masz na wieszakach luźnego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2009, 21:07   #6
richard696
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: Włocławek
Model: Mondeo
Silnik: 1800
Rocznik: 1994
Postów: 7
Domyślnie Odp: Głośne pukanie przy ruszaniu i hamowaniu

No więc to stukanie wystepuje tylko przy ruszaniu i hamowaniu, na zakrętach auto spisuje się dobrze, w ogóle nie ściąga, ogólnie to nie sprawia mi to stukanie zadnych problemów przy jeździe ale jest strasznie denerwujące no i chce to usunąć bo skoro puka to coś się dzieje. Dziś jeszcze spradzałem na kanale drążki kierownicze i lewy przy skręcaniu nawet w miejscu drga i dziwnie przeskakuje to znaczy nie przesówa się płynnie tylko jakby się lekko zacinał, czy to moze być od tego?? Bardzo dziękuję za wszystkie rady i odpowiedzie. Pozdrawiam
richard696 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2009, 12:38   #7
Stan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-03-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 16
Domyślnie Odp: Głośne pukanie przy ruszaniu i hamowaniu

Ja miałem coś takiego jak mi mechanior kół nie dokręcił, ale to chyba sprawdzałeś ?
Stan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2009, 14:15   #8
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Głośne pukanie przy ruszaniu i hamowaniu

Cytat:
Napisał richard696 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziwnie przeskakuje
Może pukać i na mój gust oznacza to kres maglownicy.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2009, 16:07   #9
tadek123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Model: ford mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1995
Postów: 22
Domyślnie Odp: Głośne pukanie przy ruszaniu i hamowaniu

mam podobny problem tyle że to się dzieje przy skręcaniu
tadek123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2009, 20:38   #10
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Głośne pukanie przy ruszaniu i hamowaniu

Jeżeli puka ci w czasie skrętu(tylko w jedną stronę) i pukanie jest rytmiczne i nasila się przy zwiększaniu prędkości to na 100% przegub.Na odległość nie jestem w stanie stwierdzić który,ale to już twoje zadanie lub mechasa.Pod auto i sprawdzanie organoleptyczne.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.