Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2014, 19:55   #11
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie Odp: Ilość koni nieadekwatna do zamówienia 163KM

Na forum BMW użytkownicy donoszą o podobnych problemach, tzn nietrzymaniu mocy katalogowej. Ja z ciekawości swoj zmierzyłem w kreatorze i na szczęście było nawet mińimalnie więcej niż katalog.
Były próby rozmów z ASO i jedyne co udało sie załatwić to zobaczyć środkowy palec w serwisie. A to hamowania słaba, a to warunki pomiaru nieprawidłowe itd.
Ciekawi mnie bardzo co powie ASO Forda.

anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2014, 19:55   #12
Damianek77
ford::beginner
 
Avatar Damianek77
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 36
Domyślnie Odp: Ilość koni nieadekwatna do zamówienia 163KM

Cytat:
Napisał kameleon7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo sie cos stalo z nim. Oprogramowanie albo jakas usterka techniczna sie zrobila badz program posypal.
Powiem tak ze wlacze z podobnym problemem i tez zapewne mam mniej koni niz 163. Sprawdzilem juz wszystko i zostal jeszcze update oprogramowania.

Pytanie czy masz problem z praca silnika po odpaleniu po nocy albo jak auto stoi np 8h lub wiecej. Nierowno pracuje, gorzej reaguje na gaz, chodzi jak by na 3 cylindry ale to wszystko dzieje sie tylko przez 1 gora 2 minuty?

Tak czy inaczej masz ewidentny dowód aby jechać do serwisu i naprawy tego w ramach gwarancji.
Auto ma przejechane 45 tyś , nie miałem problemów z silnikiem , silnik chodzi równomiernie, żadnych kłopotów ale ta moc tego silnika jest za bardzo podejrzana ja na wersje 163 KM. Na trasie i w miescie chodzi bez problemów silniczek, turbina jak się rozgrzeje to autko śmiga.

Bump:
Cytat:
Napisał kameleon7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi sie ze salon robi wgranie najnowszego oprogramowania. Nie raz byla mowa o tym na forum.
Mowisz ze producent, czyli gdzie trzeba sie udac aby wgrac nowy soft?
W salonie forda są tylko poprawki, nie wgrywaja natomiast całej mapy oprogramowania do silnika, bo nie maja takiego oprogramowania. Producent wgrywa cała mapę dla wersji silnika.
Damianek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2014, 20:11   #13
kameleon7
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-12-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi 163 PS
Rocznik: 2011
Postów: 161
Domyślnie Odp: Ilość koni nieadekwatna do zamówienia 163KM

Co do mapy to mamy sterowniki delphi i w nich sa juz wgrane dwie mapy dla wersji 140 i 163 konie. Trzeba tylko odpowiednia aktywowac czym zajmuje sie kolega na naszym forum. Wydaje mi sie jednak ze w takim przypadku ASO tez powinno to zrobic.
Albo niech wymienia caly modul PCM i po problemie.
kameleon7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2014, 20:27   #14
Gregonio
ford::advanced
 
Avatar Gregonio
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy V-line
Silnik: 2.0 EcoBLUE 240KM
Rocznik: 2020
Postów: 236
Domyślnie Odp: Ilość koni nieadekwatna do zamówienia 163KM

Kolego jedź na inną hamownie. W moim Smaxie w Kreatorze Mocy też zaniżyli moc. Może nie umieją Smaxów hamować? ;-)

Druga sprawa, to pytanie czy podczas pomiaru nie wypalał się DPF?
Gregonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2014, 20:58   #15
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Ilość koni nieadekwatna do zamówienia 163KM

Hamownia też może być nierzetelna. Możliwość na wpłynięcie na wynik pomiaru mają. Jak klient przyjeżdża na podniesienie mocy, to dużo bardziej spektakularnie wygląda zrobienie ze 140 180 niż ze 163 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2014, 21:23   #16
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,988
Domyślnie Odp: Ilość koni nieadekwatna do zamówienia 163KM

Cytat:
Napisał kameleon7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo niech wymienia caly modul PCM i po problemie.
jak mu wymienią PCM gdy ewentualnie jest coś nie tak z oprogramowaniem, co najwyżej mogą wgrać ponownie mu oprogramowanie jakie ma przypisane do VIN-u auta, które ma z silnikiem 2.0L Duratorq DOHC(150/163PS)-DW10C
Wielokrotnie już na forum pisano że wszelkie modyfikacje , które wprowadził sobie właściciel znikają nie jednokrotnie po podłączeniu IDS-a i aktualizowaniu oprogramowania.
Cytat:
Napisał Gregonio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego jedź na inną hamownie. W moim Smaxie w Kreatorze Mocy też zaniżyli moc.
chyba jest jedynym sposobem na sprawdzenie tego przez ponowny pobyt na innej sprawdzonej hamowni.
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2014, 06:02   #17
Ciupaska
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-09-2013
Skąd: Południe
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 23
Domyślnie Odp: Ilość koni nieadekwatna do zamówienia 163KM

Damianek, sprawdź najpierw czy wszystko gra w tym aucie...

Jakoś ciężko wyobrazić sobie, żebyś miał mapę z silnika 140KM, skoro zamawiałeś 163KM. Wiem, że różne się rzeczy na świecie dzieją, ale o takim czymś jeszcze nie słyszałem... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tymczasem słyszałem o wielu przypadkach, gdy auto nie trzymało mocy - i zawsze problem był albo z autem (najczęściej), albo z hamownią (rzadziej).

Zrobiłeś porządną diagnostykę czy tylko hamowanie?
Ciupaska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2014, 07:08   #18
kameleon7
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-12-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi 163 PS
Rocznik: 2011
Postów: 161
Domyślnie Odp: Ilość koni nieadekwatna do zamówienia 163KM

Cytat:
jak mu wymienią PCM gdy ewentualnie jest coś nie tak z oprogramowaniem, co najwyżej mogą wgrać ponownie mu oprogramowanie jakie ma przypisane do VIN-u auta, które ma z silnikiem 2.0L Duratorq DOHC(150/163PS)-DW10C
Wielokrotnie już na forum pisano że wszelkie modyfikacje , które wprowadził sobie właściciel znikają nie jednokrotnie po podłączeniu IDS-a i aktualizowaniu oprogramowania. chyba jest jedynym sposobem na sprawdzenie tego przez ponowny pobyt na innej sprawdzonej hamowni.
Kolega pisal ze ASO nie moze wgrac nowego oprogramowania, jedynie poprawki.
kameleon7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2014, 08:57   #19
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie

Jeśli wiedzą co można zrobic idsem, to dadzą radę. Nic więcej nie potrzebują.
Ewentualnie forscanem możesz sprawdzić jaki masz moment,a wtedy będzie wiadomo,czy to 140 czy 163
Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 11-12-2014 o 08:59
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2014, 09:22   #20
kameleon7
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-12-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi 163 PS
Rocznik: 2011
Postów: 161
Domyślnie Odp: Ilość koni nieadekwatna do zamówienia 163KM

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli wiedzą co można zrobic idsem, to dadzą radę. Nic więcej nie potrzebują.
Ewentualnie forscanem możesz sprawdzić jaki masz moment,a wtedy będzie wiadomo,czy to 140 czy 163
Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka
W jaki sposob ForScanem zbadac moment obrotowy?
kameleon7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.