Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2015, 17:55   #41
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Czy stosujecie w swoich dieslach dodatek smarujacy do paliwa?

Witam szanownych kolegów.Od pewnego czasu śledzę ten temat i oczom nie wierzę co wypisujecie.To jest jakiś obłęd,jesteście wręcz nawiedzeni i omotani jakimiś dziwnymi specyfikami,które niby pomagają a powodują zapewne coś w rodzaju efektu placebo,bo po wlaniu jakiegoś g....na słyszycie to co chcecie usłuszeć.Robicie jakieś dziwne badania,kolega Mario Mario nawet nagrywa dzwięk,a za chwilę wynajmie super muzyka ,który określi w jakiej tonacji dzwięków silnik gra.Przyznacie ,że to jest chore.Nie macie na co czas zużyć i na co pieniędzy wydać?
A teraz podeprę to co napisałem swoimi spostrzeżeniami.Miałem następujące auta od nowości 1)Skoda octavia 1,9 TDI-przejechane 360 tyś km 2)Citroen Xsara Picasso 2,0 HDI-pokonałem tym autem 860 tyśkm 3)Forda S max 2,0 tdci 140 KM-już sprzedany z przebiegiem 575 tyś km 4)Mercedes Vito 2,2 CDI 150 KM-dalej nim jeżdżę ma aktualny przebieg 438 tyś km.Żadne z tych samochodów nie zawiódł mnie w trasie a pokonuję bardzo dużo kilometrów co prawda po autostradach ale z prędkościami średnio 130-140 km/h(głównie jeżdżę po europie zachodniej).NIGDY nie dolewałem żadnych specyfików,olejów 2T i tym podobnych wymienianych na tym forum.Auta nigdy mnie nie zawiodły w pracy,wszystko jest wymieniane na czas oryginalne części i olej i inne płyny takie jakie zaleca producent.BEZ żadnych udziwnień tylko to co zaleca producent.Paliwo wlewam teraz w 90% w Auchan lub na BP,a za granicą też poszukuję po drodzę centrum handlowego i tam staram się zatankować (tu chodzi głównie o Francję ba tam są takie stacje).Nigdy nie wlewałem jakiegoś lepszego diesla,bo to jest nabijanie ludzi w butelkę.Czekam teraz na zamówionego S maxa nowego( mabyć podobno jeszcze w grudniu)i też tak samo będę pracował i używał samochodu jak tamte poprzednie.Średnio w miesiącu zużywam ok 1200 litrów diesla i nigdy nie doleję jakiegoś szajsu co mi da tylko jakieś wyobrażenie,że silnik ciszej,równiej,dostojniej dżwięczy albo gra.Proponuję zakończyć ten temat,bo to nie ma sensu.Tu powoli robi się jakaś sekta dolewaczy uszlachetniaczy.Panowie nie cudujcie tylko eksploatujcie,bo poto te auta są.A to nagrywanie dzwieku i słuchanie,porównywanie wykresu który jest bardziej melodyczny,poprostu upadłem ze śmiechu i nie magę się podnieść>
Pozdrawiam wszystkich normalnych kierowców.

citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2015, 05:58   #42
Mario_Mario
ford::advanced
 
Avatar Mario_Mario
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 463
Domyślnie Odp: Czy stosujecie w swoich dieslach dodatek smarujacy do paliwa?

Część kolego.Dzięki za spostrzeżenia.Sektą nie jesteśmy,nie wymyśliliśmy dolewania dodatków do paliwa,istnieją one już od parunastu lat.Zarówno i te firmowe,jak i te poprawiające smarowanie,używają kierowcy i mniej doświadczeni, jak i zawodowcy,Sam nigdy nie używałem żadnych polepszaczy. Teraz mnie zaintrygował owy fakt,dlatego założyłem ten wątek. Podparłem się wypowiedziami i badaniami bardziej wnikliwymi z innych forum,również niemieckiego,gdzie pozytywnie odnotowano używanie owych dodatków. Wziąłem również pod uwagę zalecenia i uwagi serwisu regenerującego wtryski,który także zalecił poprawić smarowanie paliwa jakimś dodatkiem 2T. Użytkują go taksówkarze,z którymi to też rozmawiałem. Są Turbodiesle mniej i bardziej czułe na jakość obencych paliwa,chociażby słynne francuskie dCi,gdzie pompa wysokiego ciśnienia,już po przebiegu 50tys km,potrafi generować opiłki,które zapychają wtryski.I wyśmiewane nagrania odgłosu pracy silnika,mają tylko potwierdzić moje subiektywne odczucie co do różnicy w pracy silnika,mogą i mają nawet prawo obalić moje spostrzeżenia co do różnicy w pracy jednostki silnikowej. Z drugiej strony,sam zaznaczyłeś, że głównie jeździsz po autostradach,na zachodzie,tankujesz paliwo na tamtejszych stacjach...gdzie nawet na tych tańszych stacjach paliwo jest lepszej jakości niż na naszych polskich.My w przeciwieństwie do Ciebie,lejemy cały czas ten chłam do naszych baków. Zazdroszczę i podziwiam Twoje bezawaryjne przebiegi,życzę Tobie i nam wszystkim ,aby nasze wszystkie auta się tak spisywały.Może jak oswoję się z Tdci po 10 latach użytkowania bezawaryjnych jednostek benzynowych,to sam się puknę w głowę i przestanę dolewać dodatków,na razie po przykrych doświadczeniach z Żony dCi, dolewam i się tego nie wstydzę.Nie zaszkodzi,a może pomoże? W mojej okolicy nie ma po drodze żadnej dobrej firmowej stacji paliw.Albo koncern rosyjski,albo podsprzedawca Lotosu.
__________________
"Na krzywe drzewo sam Salomon nie naleje"
Jeśli nie możesz znaleźć auta dla siebie...zbuduj je, czyli konstruowanie pojazdów typu SAM i innych wynalazków
Mario_Mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2015, 09:36   #43
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Czy stosujecie w swoich dieslach dodatek smarujacy do paliwa?

No z tym "nie zaszkodzi" bylbym ostrozny. IMO moze zaszkodzic tak samo jak pomoc. Bo rezultat jesli w ogole jest to po dziesiatkach jak nie setkach km. A po takim czasie mozna to przypisac czemukolwiek. Podobnie jest z witaminami czy innymi "dodatkami strawy". Niby nie szkodza ale czy na pewno?
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2015, 10:00   #44
Mario_Mario
ford::advanced
 
Avatar Mario_Mario
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 463
Domyślnie Odp: Czy stosujecie w swoich dieslach dodatek smarujacy do paliwa?

Racja Maxym.Ale zanim odważyłem sie dodać ten dodatek,to jak napisałem wyżej,zasięgnąłem szerokiej opini i niektóre osoby ,robią już duże przebiegi na tym oleju 2T. Ja zapewne,zanim sprzedam auto,zrobię zaledwie dodatkowe 80tys km,gdyż średnio zmieniam samochód co dwa,trzy lata i może faktycznie jest to przebieg minimalnie wpływający na zużycie układu zasilającego.
__________________
"Na krzywe drzewo sam Salomon nie naleje"
Jeśli nie możesz znaleźć auta dla siebie...zbuduj je, czyli konstruowanie pojazdów typu SAM i innych wynalazków
Mario_Mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2015, 12:16   #45
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Czy stosujecie w swoich dieslach dodatek smarujacy do paliwa?

Mario Mario zle zrozumiałeś mój tekst na temat tankowania.Ja w 90% tankuję w Polsce,mieszkam w Polscei tankuję głównie polski olej napędowy.A jeśli ty rbisz tylko 80 tyś km i to może przez 3 lata to wybacz ale masz kompletnego bzika na punkcie dolewania czegokolwiek,pozostało ci jeszcze wypróbować ,,ceramizery" nastepne g....na podobno stosowane przez armie radziecką lub USA.Z mojego bardzo dużego doświadczenia na temat eksploatacji samochodów radzę ci zaniechaj jakiś tam eksperymentów,używaj autko jak producent nakazuje i -będzie pan zadowolony a i kasa w kieszeni zostanie.W żadnym wymienionym w poprzednim poście aucie nie wymieniałem ani wtrysków,ani pompy wys ciśnienia ani cokolwiek z układu paliwa.A nastepnego S Maxa kupuję tylko dlatego,że poprzedni był przez 5 lat kompletnie bezawaryjny i mam nadzieję,że nastepca też taki będzie.
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2015, 21:04   #46
mkadlubek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2013
Model: S-Max Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 34
Domyślnie Odp: Czy stosujecie w swoich dieslach dodatek smarujacy do paliwa?

Cytat:
Napisał citrovit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozostało ci jeszcze wypróbować ,,ceramizery"
A są jeszcze magnetyzery, które powodują optymalne spalanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kiedyś tak reklamowali, że cząsteczki benzyny i powietrza tak się dopasowują plusami i minusami dzięki tym magnetyzerom, że silnik nie dość że lepiej i wydajniej pracuje, to jeszcze i ok. 20% mniej paliwa spala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A na pytanie, dlaczego producenci tego nie stosują, odpowiadają, że chodzi oczywiście o kasę! Bo producent jak doda kilka KM więcej, to silnik będzie droższy i więcej zarobi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oj, znalazłoby się jeszcze trochę takich ulepszaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale jeżeli komuś psychicznie to pomaga, to dlaczego by nie stosować? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Święty spokój i zadowolenie jest jednak bezcenne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkadlubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2015, 11:51   #47
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie Odp: Czy stosujecie w swoich dieslach dodatek smarujacy do paliwa?

Cytat:
Napisał citrovit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam szanownych kolegów.Od pewnego czasu śledzę ten temat i oczom nie wierzę co wypisujecie.To jest jakiś obłęd,jesteście wręcz nawiedzeni i omotani jakimiś dziwnymi specyfikami,które niby pomagają a powodują zapewne coś w rodzaju efektu placebo,bo po wlaniu jakiegoś g....na słyszycie to co chcecie usłuszeć.Robicie jakieś dziwne badania,kolega Mario Mario nawet nagrywa dzwięk,a za chwilę wynajmie super muzyka ,który określi w jakiej tonacji dzwięków silnik gra.Przyznacie ,że to jest chore.Nie macie na co czas zużyć i na co pieniędzy wydać?
A teraz podeprę to co napisałem swoimi spostrzeżeniami.Miałem następujące auta od nowości 1)Skoda octavia 1,9 TDI-przejechane 360 tyś km 2)Citroen Xsara Picasso 2,0 HDI-pokonałem tym autem 860 tyśkm 3)Forda S max 2,0 tdci 140 KM-już sprzedany z przebiegiem 575 tyś km 4)Mercedes Vito 2,2 CDI 150 KM-dalej nim jeżdżę ma aktualny przebieg 438 tyś km.Żadne z tych samochodów nie zawiódł mnie w trasie a pokonuję bardzo dużo kilometrów co prawda po autostradach ale z prędkościami średnio 130-140 km/h(głównie jeżdżę po europie zachodniej).NIGDY nie dolewałem żadnych specyfików,olejów 2T i tym podobnych wymienianych na tym forum.Auta nigdy mnie nie zawiodły w pracy,wszystko jest wymieniane na czas oryginalne części i olej i inne płyny takie jakie zaleca producent.BEZ żadnych udziwnień tylko to co zaleca producent.Paliwo wlewam teraz w 90% w Auchan lub na BP,a za granicą też poszukuję po drodzę centrum handlowego i tam staram się zatankować (tu chodzi głównie o Francję ba tam są takie stacje).Nigdy nie wlewałem jakiegoś lepszego diesla,bo to jest nabijanie ludzi w butelkę.Czekam teraz na zamówionego S maxa nowego( mabyć podobno jeszcze w grudniu)i też tak samo będę pracował i używał samochodu jak tamte poprzednie.Średnio w miesiącu zużywam ok 1200 litrów diesla i nigdy nie doleję jakiegoś szajsu co mi da tylko jakieś wyobrażenie,że silnik ciszej,równiej,dostojniej dżwięczy albo gra.Proponuję zakończyć ten temat,bo to nie ma sensu.Tu powoli robi się jakaś sekta dolewaczy uszlachetniaczy.Panowie nie cudujcie tylko eksploatujcie,bo poto te auta są.A to nagrywanie dzwieku i słuchanie,porównywanie wykresu który jest bardziej melodyczny,poprostu upadłem ze śmiechu i nie magę się podnieść>
Pozdrawiam wszystkich normalnych kierowców.
Nie jestem za ani przeciw ale sorry - dowodzenie jakiejś tezy na własnym przykładzie przypomina mi rozmowę z palaczam papierosów ktory mowi ze pali 40 lat tak jak jego ojciec i dziadek i nie maja raka i to jedna wielka bzdura :-)
anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2015, 13:27   #48
mlynczaj
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czy stosujecie w swoich dieslach dodatek smarujacy do paliwa?

Dodam swoje 3 grosze. Wlałem LM diesel spulung jakieś 200 km temu, na razie mogę jedynie powiedzieć - zero efektu. No ale poczekam jeszcze z werdyktem do wyjechania całego zbiornika. Jakiego efektu oczekiwałem ? - samochód po postoju pod chmurką przy niższych temperaturach (na czas odrobienia pańszczyzny) kiepsko reagował zaraz po odpaleniu na pedał gazu, podczas ruszania lub wycofywania z parkingu potrafił mi zgasnąć.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2015, 15:10   #49
Mario_Mario
ford::advanced
 
Avatar Mario_Mario
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 463
Domyślnie Odp: Czy stosujecie w swoich dieslach dodatek smarujacy do paliwa?

Hey Młynczar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A w jakich proporcjach dodałeś owy olej ?
__________________
"Na krzywe drzewo sam Salomon nie naleje"
Jeśli nie możesz znaleźć auta dla siebie...zbuduj je, czyli konstruowanie pojazdów typu SAM i innych wynalazków
Mario_Mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2015, 17:18   #50
mlynczaj
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czy stosujecie w swoich dieslach dodatek smarujacy do paliwa?

To jest raczej dodatek uszlachetniający do paliwa, a nie olej do dwutaktów. Odniosłem się do postu citrovita gdzie ogólnie pojechał po jakichkolwiek dodatkach do paliwa - w moim przypadku nie ma nawet efektu placebo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.