Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-06-2010, 18:26   #1
qawa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-04-2010
Skąd: warszawa
Model: s-max tytanium S automat
Silnik: 2,0 d
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Co to jest - dodatkowa nagrzewnica i jak to działa?

Witam serdecznie wszystkich

Właśnie stałem się właścicielem s-maxa dtci w automacie 2009 r.
w wydrukownym wyposażeniu auta znalazłem :
-) z dod. nagrzew.
czy to jest dodatkowa nagrzewnica i jak to działa ?

qawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 19:17   #2
duss
ford::average
 
Avatar duss
 
Zarejestrowany: 15-12-2007
Skąd: SK
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.2 IceWhite
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie Odp: co to jest jak to działa ?

pewnie masz webasto......
__________________
________________________________________
FORD at stable: S-max2.2 TitaniumS 09/2010r
Dodatkowo w garażu:S-max-2007,FocusII,FistaMK7-2010
http://www.motostat.pl/user_images/23267/icon1.png
duss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 19:46   #3
qawa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-04-2010
Skąd: warszawa
Model: s-max tytanium S automat
Silnik: 2,0 d
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: co to jest jak to działa ?

ale nie mam nic do sterowania tego webasto nigdzie go nie widze
qawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 19:55   #4
duss
ford::average
 
Avatar duss
 
Zarejestrowany: 15-12-2007
Skąd: SK
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.2 IceWhite
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie Odp: co to jest jak to działa ?

powinien być pilot..... mamy tak w lexusie 350h.

Ale najlepiej gdybyś pojechał do jakiegoś mechaniora niech wejdzie na kanał i sprawdzi co i jak jakie to urządzenie producent model i będzie wiadomo gdzie i czego szukać.....

albo zapytaj wcześniejszego usera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
albo poszukaj forum - tam jest link do sprawdzania nr VIN w fordzie...i może tam natrafisz na jakiś ślad czy to fabryczne itd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
________________________________________
FORD at stable: S-max2.2 TitaniumS 09/2010r
Dodatkowo w garażu:S-max-2007,FocusII,FistaMK7-2010
http://www.motostat.pl/user_images/23267/icon1.png
duss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 19:58   #5
gootek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-06-2010
Skąd: ETM
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Odp: co to jest jak to działa ?

Nie jestem pewien ale domyślam się, że jest to dodatkowa nagrzewnica elektryczna wspomagająca nagrzewnicę wodną.
Chodzi o to abyś miał w zimie ciepłe powietrze zanim silnik zagrzeje Ci wodę w nagrzewnicy. W gruźliku (np. dtci) potrafi to trwać wieki, więc taka dodatkowa "farelka" ma sens.

To nie jest żadne ogrzewanie postojowe, jak np. Webasto. Myślę, że to się włącza automatycznie gdy odpalisz w zimie silnik i ustawisz nawiew ciepłego powietrza do kabiny. Nie ma żadnych dodatkowych włączników.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez gootek ; 26-06-2010 o 20:00
gootek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 20:05   #6
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: co to jest jak to działa ?

Cytat:
Napisał gootek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jestem pewien ale domyślam się, że jest to dodatkowa nagrzewnica elektryczna wspomagająca nagrzewnicę wodną.
Chodzi o to abyś miał w zimie ciepłe powietrze zanim silnik zagrzeje Ci wodę w nagrzewnicy. W gruźliku (np. dtci) potrafi to trwać wieki, więc taka dodatkowa "farelka" ma sens.

To nie jest żadne ogrzewanie postojowe, jak np. Webasto. Myślę, że to się włącza automatycznie gdy odpalisz w zimie silnik i ustawisz nawiew ciepłego powietrza do kabiny. Nie ma żadnych dodatkowych włączników.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie to samo chciałem napisać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W niektórych samochodach nazywa się to dodatkowe dogrzewanie silnika. W maździe 6 spotkałem się z tym i to tak szumi jak nawiew.
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 20:15   #7
qawa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-04-2010
Skąd: warszawa
Model: s-max tytanium S automat
Silnik: 2,0 d
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: co to jest jak to działa ?

dzięki
pewnie macie racje bo już troche poczytałem na ten temat i wszystko co piszecie się potwierdza jeszcze piszą na innych forach , że podgrzewa to w zimie silnik
qawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 21:02   #8
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: co to jest jak to działa ?

Cytat:
Napisał qawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki
pewnie macie racje bo już troche poczytałem na ten temat i wszystko co piszecie się potwierdza jeszcze piszą na innych forach , że podgrzewa to w zimie silnik
Dokładnie. Miałem coś takiego w Galaxym. W zimie po uruchomieniu silnika odpala dodatkowa nagrzewnica. Wspomaga ogrzewanie wnętrza kabiny. Doskonała sprawa - doceniłem jak padła świeca żarowa (koszt wymiany 120złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Webasto jest to nagrzewnica uruchamiana zdalnie lub programowana. Umożliwia rozgrzanie samochodu przed wyjazdem (ok 30 minut pracy). Mam w swoim smaxiu - 5000zł kosztuje w dieslu ale uważam że warto. Dlatego kupiłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Lepsze to niż podgrzewane siedzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (wg mnie oczywiście)
__________________
Piotr
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 23:03   #9
hellix
ford::average
 
Avatar hellix
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 66
Domyślnie Odp: co to jest jak to działa ?

Polecam pobrać z ford.pl / serwis instrukcję i ją przeczytać... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jest to dokładnie opisane - sterowanie ( a właściwie programowanie ) z kierownicy. Mam w Maxiu ten dodatek i przyznam że zimą jest to wspaniała sprawa..., jak przyszło nocowac pod śnieżyną to programowałem mniej więcej na którą ma być ciepło w środku i na którą ma być silnik nagrzany - no i było.
__________________
---
hellix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 08:11   #10
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: co to jest jak to działa ?

Cytat:
Napisał hellix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecam pobrać z ford.pl / serwis instrukcję i ją przeczytać... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jest to dokładnie opisane - sterowanie ( a właściwie programowanie ) z kierownicy. Mam w Maxiu ten dodatek i przyznam że zimą jest to wspaniała sprawa..., jak przyszło nocowac pod śnieżyną to programowałem mniej więcej na którą ma być ciepło w środku i na którą ma być silnik nagrzany - no i było.
ile czasu potrzebowałeś do nagrzania nagrzewnicą samochodu? w instrukcji piszą o 20-30 minutach.
__________________
Piotr
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.