Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-09-2013, 19:31   #1
Pit32
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK I TDDi
Silnik: 1800
Rocznik: 1999
Postów: 36
Domyślnie Po rozgrzaniu silnika TDDI mruga kontrolka oleju

Wtam
Jak w temacie. Po rozgrzaniu zaczyna mrugać mi kontrolka oleju. Smok sprawdzony, miska nie jest wgnieciona, aluminiowe przewody olejowe w misce wymienione, czujnik ok. Ciśnienie ok. Nie wiem już co mam z tym zrobić. Silnik wyjmowany i przejrzany, wymienione 2 tłoki. W zasadzie remont byl robiony i dziś po wymianie rurek olejowych po rozgrzaniu zaczyna mrugać. Panowie ratujcie, bo nie wiem już co robić.
Przy okazji chciałbym spytać czy ma ktoś może schemat układu zasilania olejem w tym silniku?
Ford Focus MKI TDDi 1999 r, kombi.


Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 02-10-2013 o 08:41 Powód: Zmiana tematu na bardziej konkretny :)
Pit32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 19:54   #2
pirogow86
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: Hrubieszów
Model: Ford Focus MK I
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju TDDI

Mam podobnie wszystko to sprawdzone co u ciebie.
pirogow86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 20:12   #3
Pit32
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK I TDDi
Silnik: 1800
Rocznik: 1999
Postów: 36
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju TDDI

A u Ciebie jakaś diagnoza?
Pit32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 22:04   #4
pirogow86
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: Hrubieszów
Model: Ford Focus MK I
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju TDDI

Do tej pory nie wiadomo...
pirogow86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2013, 09:06   #5
Pit32
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK I TDDi
Silnik: 1800
Rocznik: 1999
Postów: 36
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju TDDI

Panowie pomóżcie, bo nawet mechanicy nie wiedzą c się dzieje. Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem? A nie wiem czy można z tym "żyć"...Nie chcę uszkodzić auta.A przed zimą przydałoby się naprawić go. Może przyczyną być nie wiem np za rzadki olej? Przed wyjęciem silnika jeździłem na 5w30 a teraz zalali mi 10w40.Sam nie wiem.Proszę o jakieś rady.
Pit32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2013, 09:25   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju TDDI

Nie wiem co dla ciebie znaczy czujnik ok, ciśnienie ok. Jak to sprawdziłeś??
Jeżeli po rozgrzaniu silnika kontrolka zaczyna mrugać, to znaczy że jest zamałe ciśnienie oleju.Gdyby mrugała nawet na zimnym, tuż po zapaleniu silnika, mogło by to oznaczać, że gdzies jest przetarty przewód elektryczny od czujnika do kontrolki, dotyka pod wpływem wstrząsów do masy, i mruga wtedy kontrolka.
Jeżeli były odkręcane panewki korbowodowe, do wymiany tych dwóch tłoków, i założone te same stare panewki co były, a nie nowe, to może być przyczyną. Bo jeszcze przed tym niby remontem ciśnienie oleju było jeszcze jakie takie, że nie zapalało kontrolki, a przy poruszeniu panewek zawsze cisnienie sie obniża, bo one nigdy nie dopasują sie przy zakładaniu z powrotem jak były, a może nawet zostały pomieszane i założone na chybił trafił.
Zmierz ciśnienie oleju manometrem mechanicznym na rozgrzanym silniku. Powinno byś na wolnych obrotach powyżej 0,9 atm. Jeżeli u ciebie jest poniżej, to kontrolka będzie się świecić, w takim stanie jak nie wiadomo co jest przyczyną , to jazda niewskazana, bo może uszkodzić wał korbowy i panewki, bo na wolnych obrotach chodzi na sucho.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2013, 19:59   #7
pirogow86
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: Hrubieszów
Model: Ford Focus MK I
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju TDDI

JA mam jeszcze cos takiego że w po dluzszem postoju na jałowym zaczynaja prawdopodobnie stukac popychacze ktore juz wymienilem bo myslalem ze to one robily cala robote. ale jesli zrobie wieksza trase to jak postoi na wolnych obrotach to nic nie slychac przez dluuuuugi czas.
pirogow86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2013, 08:30   #8
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju TDDI

Cytat:
Napisał pirogow86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JA mam jeszcze cos takiego że w po dluzszem postoju na jałowym zaczynaja prawdopodobnie stukac popychacze ktore juz wymienilem...
ale nie ma popychaczy hydraulicznych tylko powiedzmy szklanki czyli stale popychacze
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2013, 21:42   #9
pirogow86
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: Hrubieszów
Model: Ford Focus MK I
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Po rozgrzaniu silnika TDDI mruga kontrolka oleju

sam kupowalem, firmy INA są to popychacze hydrauliczne. Tak to nazwał mechanik i Pan który pracuje w sklepie z częściami.
pirogow86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2013, 21:45   #10
Pit32
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK I TDDi
Silnik: 1800
Rocznik: 1999
Postów: 36
Domyślnie Odp: Po rozgrzaniu silnika TDDI mruga kontrolka oleju

SALOM - mechanicy sprawdzali ciśnienie, jest w porządku, czujnik też jest sprawny. po wymianie tłoków założyli nowe panewki. Po prostu już sami są "głupi" i nie wiedzą co robić. Ściągnąłem przekrój prze silnik i tam widać cały układ smarowania. Może to im coś pomoże.Dzięki za porady, przekaże im Twoje sugestie i wątpliwości. Zawsze to coś. ALe naprawdę nie wiem już co z tym robić.

Bump: SALOM- jeszcze jedna informacja; kiedyś jak mierzyli mi ciśnienie to dziwna rzecz się działa. Po dodaniu gazu ciśnienie zamiast rosnąć spadało. Dopiero po wyłączeniu silnika i odpaleniu wracało do normalnych wskazań. Zapomniałem o tym napisać tutaj. Nie mam zielonego pojęcia gdzie szukać przyczyn
Pit32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.