Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2011, 05:10   #1
decuu
ford::amateur
 
Avatar decuu
 
Zarejestrowany: 13-11-2010
Skąd: Kłodzko
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0TDCi 130PS
Rocznik: 04"
Postów: 1
Domyślnie awaria spryskiwaczy

siemka mam taki problem w focusie mk2 mianowicie po wciśnięciu włącznika spryskiwaczy bez znaczenia czy przód/tył nic się nie dzieje pompki nie słychać wycieraczki też nie ruszają się ale tylko po włączeniu spryskiwaczy nie działają normalnie chodzą. Więc tak bezpieczniki ok pompkę podłączyłem na krótko też działa ale do niej napięcie już nie dochodzi w skrzynce bezpieczników jest napięcie czy jest gdzieś jakiś przekaźnik który odpowiada za to czy to coś innego? Manetka raczej odpada bo same wycieraczki można włączyć.
Focus 3D 05r. 2.0TDCi 136km

Pozdrawiam

__________________
Foka 99">Mondziak MKIII&coffe 636
decuu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2011, 07:06   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: awaria spryskiwaczy

Patrzyłem na schemat i przekażnika nie widzę,nie skazuj tak od razu że to nie wyłącznik bo jak wycieraczki działają to nie znaczy że styki od przycisku spryskiwaczy nie mogły się wypalić-tym bardziej że nie ma przekażnika od pompki,więc na stykach może być duży prąd(jest to nagminna przypadłość w focusach mk1 z tego co się orientuję).Poza tym sprawdz wszystkie bezpieczniki bo tym wszystkim zawiaduje moduł GEM (ten w nogach pasażera z bezpiecznikami)a to bardzo złożony organizm i czasami panują w nim różne dziwne zależności.Pozdro.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2011, 19:50   #3
tiri1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus kombi
Silnik: 1,6 PB
Rocznik: 1999
Postów: 12
Domyślnie Odp: awaria spryskiwaczy

Na 99% to manetka wycieraczek.
Na początek wyciągnij przycisk spryskiwacza i spróbuj włożyć śrubokręt i sprawdź czy zadziała - użyj większej siły, jezeli nie zadziała to przeczytaj to: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja mam aktualnie ten sam problem i w manetce był styk nadpalony oraz strasznie brudny smar - wszystko oczyściłem i nasmarowałem nowym smarem...niestety spryskiwacz przedni leje non stop po jego włączeniu, nie wiem dlaczego się nie cofa...
Chyba czeka mnie wymiana manetki.

Mam nadzieje, że Tobie się uda.
tiri1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 22:26   #4
Seweryn
ford::advanced
 
Avatar Seweryn
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCi 90 kM
Rocznik: 2007
Postów: 200
Domyślnie Odp: awaria spryskiwaczy

Podepnę się pod temat bo też dotyczy spryskiwaczy a nic zbieżnego nie znalazłem. U mnie są takie czary, że jak spryskuję szybę przednią to uruchamia się tylna wycieraczka a jak spryskuję tylną to przednie wycieraczki jadą na sucho - czyli dokładnie odwrotnie niż powinno być. Jak myślicie jaka może być przyczyna???
__________________
Pozdrawiam
SewerynR
Seweryn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 06:15   #5
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: awaria spryskiwaczy

Zamienione wężyki na pompce.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 08:13   #6
Seweryn
ford::advanced
 
Avatar Seweryn
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCi 90 kM
Rocznik: 2007
Postów: 200
Domyślnie Odp: awaria spryskiwaczy

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamienione wężyki na pompce.
Dzieki za podpowiedź ale gdyby było tak jak piszesz to włączając przedni spryskiwacz uruchamiałby się tylny a u mnie jest atk jak pisałem - przedni spryskiwacz - działa tylna wycieraczka , tylny spryskiwacz - działają przednie wycieraczki. Chyba, że przycisk na manetce jest od tylnego spryskiwacza ...
__________________
Pozdrawiam
SewerynR
Seweryn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 09:56   #7
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: awaria spryskiwaczy

No to masz przewody zamienione w kostce od manetki albo gdzieś dalej.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 12:51   #8
Seweryn
ford::advanced
 
Avatar Seweryn
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCi 90 kM
Rocznik: 2007
Postów: 200
Domyślnie Odp: awaria spryskiwaczy

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to masz przewody zamienione w kostce od manetki albo gdzieś dalej.
Dzięki Jester wierzę, że chcesz pomóc ale może wypowie się ktoś kto miał podobną usterkę. Trochę poszukałem i to na pewno nie jest takie proste jak Ci się wydaje. Podobno w Mk2 jest jakiś moduł GEM który jest odpowiedzialny za wiele spraw z elektryką tylko nigdzie nie mogę się doszukać za co konkretnie. Czy ktoś z użytkowników Mk2 miał podobny problem???
__________________
Pozdrawiam
SewerynR
Seweryn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 13:41   #9
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: awaria spryskiwaczy

Cytat:
Napisał Seweryn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki Jester wierzę, że chcesz pomóc ale może wypowie się ktoś kto miał podobną usterkę. Trochę poszukałem i to na pewno nie jest takie proste jak Ci się wydaje. Podobno w Mk2 jest jakiś moduł GEM który jest odpowiedzialny za wiele spraw z elektryką tylko nigdzie nie mogę się doszukać za co konkretnie. Czy ktoś z użytkowników Mk2 miał podobny problem???
Moduł GEM jest odpowiedzialny za dosłownie wszystko związane z elektryką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
A skoro naciskasz przycisk, włącza się tylny spryskiwacz i przednie wycieraczki to kolega Jester na chłopski rozum dosyć prosto i logicznie kombinuje z tymio wężykami...nie uważasz? zamieniasz wężyki i jest ok, leje przód i przód wyciera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2015, 18:25   #10
Davo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2005
Skąd: Hajnówka/Grodzisk Mazowiecki
Model: focus,transit,mondeo,fiesta
Silnik: 1,8tdci.2,4di.2,0tdci,1,25pb
Rocznik: 07.01.03.06
Postów: 186
Domyślnie Odp: awaria spryskiwaczy

Witam ja mam taki problem ze w piątek działały normalnie a dziś gdy wsiadłem i chciałem spryskać to nic nie leci tyle ze u mnie odpada manetka bo wycieraczki chodzą czy to z przody czy z tyłu przy próbie spryskania,czy jak spalony będzie bezpiecznik to wycieraczki będą działać a nie będzie pryskać??z góry dziękuję za sugestie.
Davo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.