Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2018, 19:11   #1
SaTToMI
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 05-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Sierra Xr4i
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1990
Postów: 5
Domyślnie Eksploatacja/Felgi/Rozstaw Szpilek

Witam,
Już niedługo odbieram swojego bolida którego wyglądem pochwalę się później Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam do Was kilka pytań bo szukam odpowiedzi a co forum, czy strona to inne opinie, doradźcie jako użytkownicy.
Silnik 2.5 D 98 Rok Anglik, na wzmocnionym tylnym wałem na 6 szpilek.
No i tu raz:
Jak to rozstaw szpilek? Wał pochodzi z anglika maxi duża buda, chce wrzucić tam inne felgi niż stalowe i nie wiem w jakim rozmiarze szukać czy to jest 6x139,7 jak z frontery czy 6x170 jak z bliźniaka ?
No i tu dwa:
Chce wymienić olej i filtr żeby mieć spokój z dalszą eksploatacją. Jeździł na GM 10w-40 do diesla, lać taki dalej ? Jaki Filtr do tego?
No i tu trzy:
Jakieś sprawdzone laki? Najlepiej wielosezon, ale nie mocno terenowe żeby nie huczał jak odrzutowiec.
No i tu cztery:
Jestem aktualnie w Lublinie, czy macie, lub ktoś z Was jest z tego rewiru i może do niego zajrzeć i porobić mi te wszystkie wymiany.
Pięć:
Chce zrobić jeszcze ręczny, amortyzatory tył - części mam nowe. sama wymiana.

Jeżeli to złe miejsce albo napisałem tu gdzie nie powinienem to proszę o przeniesienie tematu. pozdrawiam.

SaTToMI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 19:54   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Mój pierwszy raz z T. Eksploatacja/Felgi/Rozstaw Szpilek

Cytat:
Napisał SaTToMI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na wzmocnionym tylnym wałem na 6 szpilek.
na wzmocnionym moście, popularnie nazywany jest: most Salisbury, ma kilka podtypów.
Cytat:
Napisał SaTToMI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak to rozstaw szpilek? Wał pochodzi z anglika maxi duża buda, chce wrzucić tam inne felgi niż stalowe i nie wiem w jakim rozmiarze szukać czy to jest 6x139,7 jak z frontery czy 6x170 jak z bliźniaka ?
Starsze modele 14" miały rozstaw szpilek 6 x 170 mm, nowsze 15" 6 x 180 mm. jakie ty masz - trudno mi powiedzieć. Do sześcioszpilkowych mostów nie ma felg alu, po prostu nie ma i nie kupisz. Wyjątkiem są Amerykanie, w momencie kiedy wszedł najnowszy model na rynek USA, pokazały się tam felgi alu do... modeli na bliźniakach, zdjęcia znajdziesz w wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Angole są fanatykami Transitów, tam potrafią indywidualnie dorabiać felgi alu sześcioszpilkowe, toczone z jednego puca. Raczej nie polecam...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał SaTToMI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeździł na GM 10w-40 do diesla, lać taki dalej ? Jaki Filtr do tego?
U nas są ostrzejsze zimy, dałbym olej 5W/40. Filtry kupuj markowe, najlepiej Motorcrafta, ale tu zdania są podzielone.
Cytat:
Napisał SaTToMI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakieś sprawdzone laki? Najlepiej wielosezon, ale nie mocno terenowe żeby nie huczał jak odrzutowiec.
Wielosezonowe opony to może najtańsza opcja, ale też najgorsza. Transit RWD zimą po prostu na śliskim nie idzie, lepiej mocno załadowany. Opony zimowe mocno wskazane.
Cytat:
Napisał SaTToMI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chce zrobić jeszcze ręczny, amortyzatory tył - części mam nowe. sama wymiana.
Amortyzatory tylne wymienisz na ulicy sam, pytanie czy na pewno jest to potrzebne?
Ręczny - regulacja wymaga trochę wiedzy, bo w osłonach hamulców są specjalne otwory do ustawienia samoregulatorów, dopiero po ich ustawieniu reguluje się linkę na trzy-cztery ząbki. Natomiast wymiana linki - to tu trzeba się trochę naszarpać. Trzeba sciągać bębny...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 21-11-2018 o 20:09
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 20:07   #3
SaTToMI
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 05-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Sierra Xr4i
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1990
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mój pierwszy raz z T. Eksploatacja/Felgi/Rozstaw Szpilek

Dzięki za konkretną odpowiedź. Co do wału to jest to wał z 15" tylko pojedyncze nie bliźniaki. Czytałem też o konwerterach tylko akurat na ten rozmiar nie ma nic od ręki a z zamówieniem ich specjalnie nikt za bardzo się nie chce łapać..
Co do oleju to dzięki za radę, wleję w takim razie 5w może chłopak będzie miał lżej oddychać.
Opony Zimowe na cały sezon to też chyba nie najlepsze rozwiązanie, ale czy lepsze od wielosezonówek ?
Co do ręcznego w takim razie zostawię to komuś kto się na tym zna i będzie w stanie to zrobić profesionalnie.
SaTToMI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 20:13   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Mój pierwszy raz z T. Eksploatacja/Felgi/Rozstaw Szpilek

Cytat:
Napisał SaTToMI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opony Zimowe na cały sezon to też chyba nie najlepsze rozwiązanie, ale czy lepsze od wielosezonówek ?
Nie na cały sezon, tylko jak Bóg przykazał na zimę zimowe opony, na lato letnie. Felgi używki kosztują dosłownie grosze, warto je kupić i zmieniać całe koła, a nie przekładać opony.

Cytat:
Napisał SaTToMI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do ręcznego w takim razie zostawię to komuś kto się na tym zna i będzie w stanie to zrobić profesionalnie.
Polecam [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Robią tylko Transity od 30 lat, chyba najlepszy zakład Transitów w Polsce. Umawiasz się telefonicznie na termin i na 100% masz zrobione auto w kilka godzin. Właściciel, pan Jan Waś ma Forum ksywkę dr Waś.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 21-11-2018 o 20:16
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 20:17   #5
SaTToMI
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 05-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Sierra Xr4i
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1990
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mój pierwszy raz z T. Eksploatacja/Felgi/Rozstaw Szpilek

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie na cały sezon, tylko jak Bóg przykazał na zimę zimowe opony, na lato letnie. Felgi używki kosztują dosłownie grosze, warto je kupić i zmieniać całe koła, a nie przekładać opony.

Bump: Polecam [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Robią tylko Transity od 30 lat, chyba najlepszy zakład Transitów w Polsce. Umawiasz sie telefonicznie na termin i na 100% masz zrobione auto w kilka godzin.
Dzięki. W takim razie szukam i kapci na zimę i na lato będę martwił się o drugie. Co do serwisu to będę szukał czegoś na miejscu. Ale jak wrócę do Wawy to napewno o nich nie zapomnę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SaTToMI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 20:22   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Mój pierwszy raz z T. Eksploatacja/Felgi/Rozstaw Szpilek

Cytat:
Napisał SaTToMI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytałem też o konwerterach tylko akurat na ten rozmiar nie ma nic od ręki a z zamówieniem ich specjalnie nikt za bardzo się nie chce łapać..
W Kielcach jest człowiek dorabiajacy dystanse/konwertery i różnych średnicach, ale takie duże będą drogie, myślę, że ponad 600-700 zł.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 11:00   #7
SaTToMI
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 05-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Sierra Xr4i
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1990
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mój pierwszy raz z T. Eksploatacja/Felgi/Rozstaw Szpilek

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Kielcach jest człowiek dorabiajacy dystanse/konwertery i różnych średnicach, ale takie duże będą drogie, myślę, że ponad 600-700 zł.
A dasz mi na niego jakiś namiar. Cena nie koniecznie jest tu przeszkodą wolę mieć 4 takie same w razie awarii a nie wozić na przód inne i na tył inne.
SaTToMI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 17:09   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Mój pierwszy raz z T. Eksploatacja/Felgi/Rozstaw Szpilek

Cytat:
Napisał SaTToMI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wolę mieć 4 takie same w razie awarii a nie wozić na przód inne i na tył inne.
O czym mówisz, wytłumacz mi...

Tego gościa muszę poszukać w sieci, ja u niego zamawiałem dystanse kilka lat temu...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 19:45   #9
SaTToMI
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 05-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Sierra Xr4i
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1990
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mój pierwszy raz z T. Eksploatacja/Felgi/Rozstaw Szpilek

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O czym mówisz, wytłumacz mi...

Tego gościa muszę poszukać w sieci, ja u niego zamawiałem dystanse kilka lat temu...
Już mówię... kupiłem Chevy Van g20 i ma przekładkę z anglika forda transita 98 maxi. Z przodu mam normalne szpilki z chevy, z tyłu mam wzmocniony most z tego transita i inny rozstaw dlatego chciałbym wstawić z tyłu adapter by mieć 4 takie same felgi.
SaTToMI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 20:47   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Mój pierwszy raz z T. Eksploatacja/Felgi/Rozstaw Szpilek

To powstaje pytanie - czy z przodu przejść na felgi Transita, czy z tyłu na felgi Chevy.
Moim zdaniem lepiej przodu nie ruszać, bo adapter zawsze zwiększa rozstaw kół, a w przypadku przednich zmienia to dosyć mocno prowadzenie auta.

Musisz wykonawcy dostarczyć albo rysunek techniczny wykonawczy dystansów, albo podać mu dokładne dane piasty mostu Transita i felgi Chevy.
Mosty Salisbury (sześcioszpilkowe) na pojedyncze koła były dwa - w modelach Mk3 był typ 51A (6 x 170 mm), potem wprowadzono typ 51 (6 x 180 mm). Nie wchodząc w szczegóły - most 51A nie nadaje się pod adaptery, bo ma mocno wystający na piaście kołnierz z łożyskami, ten późniejszy zdaje się jest całkiem płaski i tu ewentualnie chyba można by założyć adaptery.
Trzeba zdobyć szpilki o odpowiedniej długości, gwincie i klasie wytrzymałości (10.9). Trzeba określić grubość adaptera, uwzględniając wysokości kołnierzy centrujących. I wiele innych parametrów.

Ten człowiek z Częstochowy to chyba ten:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.