Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2015, 21:49   #1
piksel1984
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 17
Angry Wymiana FORD 6000 CD na JVC - niedziałający panel po wymianie

Witam,
Podczas słuchania tego charczenia z fabrycznego radia FORD 6000 CD krwawią mi uszy - uwierzcie mi jest naprawdę źle. Po przeczytaniu kilku wątków zanim zacznę wymieniać głośniki - wpierw sprawdzić czy jest poprawa na innym radiu.

Mam starsze radio JVC KD-G351 w Fordzie fokusie Mk1 2003, które brzmi o niebo lepiej niż ten badziew co mam w Mondeo.

Kupiłem ramkę z przejściówką na ISO:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Radio JVC ma swoją przejściówkę z ISO na "ichniejsze ISO" (podsyłam obrazek poglądowy):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zdemontowałem konsole i radio 6000 CD - zauważyłem dwa wypięte kabelki od złącza "białego"(nie wiem czy to złącze "B" czy "C"?) czarny i czerwony ale ponieważ w przejściówce nie są w ogóle wykorzystywane oba złącza to się tym nie przejąłem

Podłączam kostkę - efekt
- coś buczy, świeci się normalnie panel na JVC
- po czym po zainicjowaniu wszystko gaśnie
- oprócz przycisku wysunięcia CD i pokazania czasu - brak reakcji na cokolwiek
- stacyjka przełączona w pozycji przed uruchomieniem silnika - ten sam efekty, tylko reakcja na te 2 przyciski
- uruchomiony silnik - jak powyżej

Wracam do Focusa - podłączam - wszystko gra.
Podłączyłem z powrotem 6000 CDGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Co robię źle, ewentualnie co może być zrypane? Jak już wspomniałem w tej przejściówce złącza "B" i "C" nie są wykorzystywane, sam schemat tego ISO do JVC nie jest zbytnio skomplikowany. W międzyczasie natrafiłem gdzieś głębiej w tej kieszeni na "niespodziankę" pozostawioną przez poprzedniego właściciela i ma to związek chyba z mikrofonem - bo mi dynda przy lampce. Ale po lekturze
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

To i tak wykorzystywane byłyby złącza "B" i "C", które przy ISO nie mają znaczenia.

Jakieś sugestie?

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez piksel1984 ; 10-08-2015 o 12:05 Powód: uwagi moderatora
piksel1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2015, 05:35   #2
Adept
Junior Moderator
 
Avatar Adept
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-03-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Mondeo Ghia
Silnik: 2,0 TDDI 115 Kucy
Rocznik: 2001
Postów: 719
Domyślnie Odp: Wymiana FORD 6000 CD na JVC problem z ISO?

Kolego zmień tytuł tematu
przeczytaj to
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
potem to
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to dobra rada inaczej Twój temat pójdzie do poczekalni
Adept jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.