Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2009, 18:15   #11
greg07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TdCi
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Witam,

miałem to samo, losowe gaśnięcie. Czujnik położenia wału, czułe miejsce Focusów, :-), cena poniżej 100 zł, można wymienić samemu, umieszczony w okolicy lewj strony osłony zaworów patrząc przy otwartej masce,

Wpisz w Google/grafika "czujnik położenia wału ford focus"

pozdrawiam

greg07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 18:31   #12
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Prawda - może być również czujnik położenia wału.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 18:38   #13
vorph
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2008
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Ford Focus X100
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Cytat:
Napisał greg07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

miałem to samo, losowe gaśnięcie. Czujnik położenia wału, czułe miejsce Focusów, :-), cena poniżej 100 zł, można wymienić samemu, umieszczony w okolicy lewj strony osłony zaworów patrząc przy otwartej masce,


pozdrawiam
hmmm, ok. ale nie rozumiem co ma wspólnego czujnik położenia wału z kontrolką świec żarowych i dlaczego problem pojawił się masowo przy temp. ok. -15 stopni?
vorph jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 19:03   #14
dzidek36
ford::beginner
 
Imię: grzegorz
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: Trzebnica
Model: focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Ja ma takie same objawy mysle ze to wina paliwa scieło sie w filtrze (wytrąciła sie parafina)zapychając pory filtra odpala ciężko ale jak dodam gazu wchodzi tryb serwisowy(mruga spręzynka ,szarpie i po chwili gasnie).Jak chcemy przyszpieszyc to przez zapchany filtr nie dostaje odpowiedniego ciśnienia paliwa i stąd ta sprężynka.Jutro wymieniam filtr i zlewam paliwko (było chyba letnie ,albo prześciowe do -10) doleje lepszego paliwa i zobaczymy co sie bedzie działo mam nadzieje ze to tylko to,a nie jakieś poważniejsze kłopoty .Najgorsze jest to że tankuje tylko na shelu i to jednym nigdy nie było kłopotów az tu nagle taki cyrk
dzidek36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 19:13   #15
bercolek
ford::beginner
 
Imię: bogdan
Zarejestrowany: 26-08-2008
Skąd: wegrow
Model: focus tddi
Silnik: diesel
Rocznik: 1999
Postów: 49
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Cytat:
Napisał macku44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Focus 1.8tdci 2002r. Mam dokładnie ten sam problem, gaśnie podczas jazdy. Wczoraj było to dla mnie bardzo dużym problemem bo stało się to na autostradzie( na szczęście tylko raz), natomiast dziś rano przy i 17*C zgasł aż 3 razy. A przy takich mrozach trochę strach tak się wybrać w dalsza drogę. Nie wiem czy to ma znaczenie ale mam również duży problem z odpalaniem przy zimnym silniku, kontrolka od świec gaśnie po przekręceniu kluczyka po jakiejś 1 sekundzie, jednak zawsze staram się czekać aż się nagrzeje, ale to nie wystarcza:/
Jakby ktoś mógł pomóc byłbym bardzo wdzięcznyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam,
mam Fokusa 1,8 TDDI z 1999r i miałem to samo kontrolka od świec gasła po przekręceniu kluczyka po jakiejś 2-3 sekundach , palił do czasu do - 14 potem wizyta u znajomego Pana Jacka , diagnoza -padnięte świece ,po wymianie nawet dziś rano - 24 zapalił bez problemu, sprawdź świece żarowe
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez bercolek ; 28-09-2011 o 12:29
bercolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 20:14   #16
vorph
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2008
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Ford Focus X100
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Cytat:
Napisał bercolek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam,
mam Fokusa 1,8 TDDI z 1999r i miałem to samo kontrolka od świec gasła po przekręceniu kluczyka po jakiejś 2-3 sekundach , palił do czasu do - 14 potem wizyta u znajomego Pana Jacka , diagnoza -padnięte świece ,po wymianie nawet dziś rano - 24 zapalił bez problemu, sprawdź świece żarowe
pozdrawiam
Pisałem wyżej - to nie musi zależeć od świec - ja mam nowe na których przejechałem ok. 10 tys. km
vorph jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 22:46   #17
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

1. Atol - w TDCi nie ma przestawiacza kąta wtrysku na pompie. Pompa zasila szynę CR. Otwarciem wtryskiwaczy steruje komputer.
2. Dzidek 36 - mam dokładnie taką samą opinię na temat przyczyn, zwłaszcza wobec masowości zjawiska. W poniedziałek spróbuje uruchomić auto i odczytać błędy. Nie wiem co zrobić z paliwem - w piątek zalałem do pełna. Muszę wypalić z 10l i pilnować prognoz pogody. Do końca zimy przestawiam się na Diesel Gold ze Statoila.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2009, 18:47   #18
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

Sorki nie doczytałem,że chodzi o TdciGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2009, 19:31   #19
Natiew
ford::advanced
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Rybnik
Model: ford C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

No to powiem tak ! Dziś -7*C odpaliłem za 1-razem jeżdziłem przez ok. 7 godz. zrobiłem ok. 40 km. i żadnych problemów z dnia poprzedniego! Więc moja diagnoza jest taka ,że w naszym kraju nie ma chyba odpowiedniego paliwa gdy mróz trzyma przez 2,3 dni po -15*C .Bo nie normalne jest to ,a zeby 12-stu osobą z tego forum o tym samym czasie poszły wtryski ,pompa,czujnik położenia wału itp.Dziś jadąc, na trzech stacjach w okolicach Rybnika czytam [PROMOCJA PALIWO ZIMOWE -38* DISEL 5,49L] pozdrowienia dla wszystkich!
Natiew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2009, 21:21   #20
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Gasnie podczas jazdy

U mnie rano problem występował. O 19 udało mi się odpalić i dojechać na diagnostykę bez problemu, ale jechałem delikatnie. Podłączenie do KTSa pozwoliło odczytać błędy (opisy z KTSa):
P1211 - Ciśnienie paliwa - kontrola, sygnał niezrozumiany. Pewnie zbyt niskie ciśnienie na CR.
P0335 - Czujnik położenia wału korbowego. Nie mam pojęcia dlaczego.
P0251 - Przestawienie początku wtrysku / Pompa wtryskowa A. Zapisało 2x pewnie w związku z poprzednim błędem.
Błędy skasowałem, Fokus odzyskał dawną formę.
Zgodnie z przypuszczeniami paliwo przejściowe okazało się zbyt przejściowe...
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.