Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2012, 22:21   #31
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: instalacja wodorowa - czy to bezpieczne dla silnika

Cytat:
Napisał damiasek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobra napiszę jaśniej. Otrzymywanie wodoru jest łatwe,
jest latwe jako sposob, ale jego efektywne otrzymywanie juz nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał damiasek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trudne jest przechowywanie.
czemu? przeciez w komercyjnych instalacjach jest podobnie do CNG?

__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2012, 22:58   #32
white999
ford::advanced
 
Avatar white999
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo 1
Silnik: 1.8 16V benzynka + podtlenek :)
Rocznik: 1996
Postów: 222
Domyślnie Odp: instalacja wodorowa - czy to bezpieczne dla silnika

dokładnie.. wodór tankowany jest tak samo jak gaz ... jedynie jego otrzymanie jest drogie.. w jakimś mieście w stanach na większości stacji można normalnie tankować wodór i honda testowała tam swoje auto na to właśnie paliwo
white999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 16:40   #33
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: instalacja wodorowa - czy to bezpieczne dla silnika

sa 3 techniki przechowywania wodoru:
- w ciele stałym, gaz lokuj się w strukturę - zaleta to duża pojemność układu(wieksza nawet niż gazowy stan), -wada to problem z odzyskaniem (często wymaga podgrzania)
- w stanie gazowym - tak jak CNG, podobne problemy, jednakże większy problem ze szczelnością (wodór dyfunduje poprzez ścianki oraz przez wszelkie nieszczelności)
- w stanie ciekłym (w bardzo niskich temperaturach i pod ciśnieniem - problem z przechowaniem)
BMW jak objeżdżało kraje ze swoim modelem na wodór to zawsze z zapasem cystern z paliwem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jak się rozwinie to zobaczymy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2012, 11:55   #34
SpEcMeN
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-08-2005
Skąd: Kalisz
Model: fiat 500x
Silnik: 1.4 MA 170KM AT9
Rocznik: 2016
Postów: 276
Domyślnie Odp: instalacja wodorowa - czy to bezpieczne dla silnika

znajomy zajmuje się tuningiem, ma A4 z 1.9 TDI 130 PS po zainstalowniu HHO moc wzrosła do 190 PS, teraz pracuje na zminą oprogramowania w celu zmniejszenia spalania, przy samym dodaniu HHO nie uzyskał zmniejszenia spalania tylko wzrost mocy
SpEcMeN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2012, 08:15   #35
kris-p3
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 30-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,6 16v Pb+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie

,,dokładnie.. wodór tankowany jest tak samo jak gaz ... jedynie jego otrzymanie jest drogie``

Tylko po co ? W całej instalacji HHO na raz jest tylko 1 szklanka mieszaniny wodoru i tlenu . To co w rurkach . A i to ucieknie jak sami wcześniej pisaliście .

Czy drogie jest uzyskanie ? Dwie żyletki + kabel i wtyczka - do wody i gotujemy , mamy elektrolizę . Cały problem to z prądu stałego zasilić generator i nie zagotować wody .
Może nie najbardziej wydajna metoda , ale działa , to :
- włącznik do kierunkowskazów + przekaźnik np światła dzienne + kable + butelka + 2 blaszki
- podłączyć do akumulatora
- i mamy mieszankę gazów .
Koszt to około 50 zł i 1 godzina pracy . Taniej się chyba nie da . Aha zapomniałem o rurkach - 2m po 1 zł/ m .

Wydajność generatora - 1 litr mieszanki gazów na minutę , To na godzinę 6o litrów . Na dobę to 1,44 metra sześciennego . Zimą piecyk gazowy CO średnio zużyje 7 m gazu . A chodzi cały dzień . Czy to mała wydajność HHO ?
Częstotliwość włączeń generatora , innego rodzaju budowa generatora , prąd 4 do 5 A , 12 V i wydajność rośnie do 4,5 metra sześciennego na dobę . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę całą resztę teorii , np. kaloryczność wytworzonego gazu .
Ilość wytworzonego gazu mierzona przy tej samej powierzchni biorącej udział w elektrolizie .
Konstrukcja tego elektrolizera uzyskała patent w 1990 roku . Nie jestem w 100% pewny , ale prawdopodobnie ilość energii wytworzone dochodzi do 70% więcej niż energii zużytej na produkcję gazu . Jak i skąd , dalej nie wiem .
__________________
Był do końca -Eskort kombi 1.6 B + LPG ,grudzień 95 . Zajfajny .
Był - Mundzio MK2 1.8 TD , Ghia .
Jest Focus 1,6 Pb+LPG - czas pokaże jaki .

Ostatnio edytowane przez kris-p3 ; 25-02-2012 o 14:45 Powód: dopisek
kris-p3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2012, 08:15   #36
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: instalacja wodorowa - czy to bezpieczne dla silnika

kris - skąd te dane?1 litr na minutę?

aha - i przy okazii powiedz mi skąd prąd na elektrolizę?
jaka jest wydajność elektrolizy? przechowujesz wodór w jakiś sposób?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2012, 23:02   #37
darnel
ford::expert
 
Avatar darnel
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Zabrze
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,2 Tdci 185 KM 440 Nm
Rocznik: XXI
Postów: 3,197
Domyślnie Odp: instalacja wodorowa - czy to bezpieczne dla silnika

kris - gratuluję entuzjazmu. Że też naukowcy o tym nie wiedzą, że zwykła buzała tak intensywnie produkuje wodór. Haha.. Pierwszu z brzegu temat o tym jak rzeczywiście dużo energii potrzeba na elektrolizę ( no i nie wody, bo tam kiepsko się wodór odzyskuje, lepiej jest z kwasu siarkowego). Proszszsz.. Może to nie jest wykładnia ale kilka rzeczowych argumentów jest [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Pozdrawiam
__________________
zostań bliźniakiem genetycznym -> Zachęcam.
Jest mondeo i kilka innych fordów
darnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2012, 01:56   #38
kris-p3
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 30-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,6 16v Pb+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: instalacja wodorowa - czy to bezpieczne dla silnika

Kolego Darnel , jeszcze raz link do strony o tym , że to nie może działać
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To uważam za bardzo poważne argumenty na nie . A to na tak ...
- jeden z wielu ( kilkuset ? )filmików o samochodach z HHO
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- filmik o policji z Caroliny :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do elektrody . Poważnie wytłumaczone - nie działa . Jednocześnie kilkadziesiąt tematów na temat generatora PWM , w tym kilka z zastosowaniem do HHO . Sam tam szukałem porad o elektronice . Panowie dzięki wielkie , pomogły .

Cytat:
Napisał kicaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aha - i przy okazii powiedz mi skąd prąd na elektrolizę?
Cytat:
Napisał kris-p3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może nie najbardziej wydajna metoda , ale działa , to :
- włącznik do kierunkowskazów + przekaźnik np światła dzienne + kable + butelka + 2 blaszki
- podłączyć do akumulatora
- i mamy mieszankę gazów .
Chodzi o instalację w samochodzie .

Wydajność , taką przyjąłem szacunkowo , średnią z kilku źródeł . Choć znalazłem i kwiatki w postaci danych o 8 litrach / min .
Nie stosuje się zbiornika na gazy .

Cytat:
Napisał darnel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwszu z brzegu temat o tym jak rzeczywiście dużo energii potrzeba na elektrolizę ( no i nie wody, bo tam kiepsko się wodór odzyskuje, lepiej jest z kwasu siarkowego)
Cytat:
Napisał kris-p3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Konstrukcja tego elektrolizera uzyskała patent w 1990 roku .
Między innymi patent dotyczy zastosowania kranówki . Daje możliwość zmniejszenia poboru prądu nawet do 5A ( dodatkowych halogenów byś nie podłączył gdyby alternator nie miał takiego zapasu mocy , zgadza się ? A światła przyczepy ?) . Podniesiona jest wydajność wytwarzania gazów nawet do 3 razy więcej .

Cytat:
Napisał darnel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kris - gratuluję entuzjazmu.
Dzięki Darnel , ale to raczej rozważne zainteresowanie . Jak zauważyłeś podaję argumenty za i przeciw .

Cytat:
Napisał SpEcMeN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znajomy zajmuje się tuningiem, ma A4 z 1.9 TDI 130 PS po zainstalowniu HHO moc wzrosła do 190 PS,
A może dałbyś radę fotkę jakąś wkleić ? Napisz jaki generator , jak z alternatorem , jakie zabezpieczenia są zastosowane ?
__________________
Był do końca -Eskort kombi 1.6 B + LPG ,grudzień 95 . Zajfajny .
Był - Mundzio MK2 1.8 TD , Ghia .
Jest Focus 1,6 Pb+LPG - czas pokaże jaki .

Ostatnio edytowane przez kris-p3 ; 27-02-2012 o 02:03 Powód: dopisek
kris-p3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2012, 16:50   #39
michal_moro
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: instalacja wodorowa - czy to bezpieczne dla silnika

Witam... to mój pierwszy post na forum, ponieważ jestem na etapie szukania informacji o tej instalacji. Dzwoniłem nawet do osoby, która tym handluje i po moim pytaniu i moc potrzebną do działania tego urządzenia usłyszałem że potrzebuje 20-25A a podobno każdy alternator ma zapas mocy w granicach 30A. Może mi ktoś to potwierdzić? Bo jestem w stanie wydać 500zł kupić i przetestować to ustrojstwo bo ceny paliw są kosmiczne.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2012, 09:21   #40
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: instalacja wodorowa - czy to bezpieczne dla silnika

Cytat:
Napisał michal_moro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo jestem w stanie wydać 500zł kupić i przetestować to ustrojstwo bo ceny paliw są kosmiczne.
odpuść - nie zwróci się... takie jest moje zdanie...
Cytat:
Napisał michal_moro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po moim pytaniu i moc potrzebną do działania tego urządzenia usłyszałem że potrzebuje 20-25A a podobno każdy alternator ma zapas mocy w granicach 30A.
nie wiem ile zapasu ma altek, ale to nie oznacza że produkuje nadmiar energii. po prostu wykorzystuje się w normalnym użytkowaniu jego np. 60%.
i mała uwaga: instalacja potrzebuje zasilania o AMPERAŻU 20-25A a o MOCY 240-300W (bo to instalacja DC 12V). Pytanie skąd ta energia jest pobierana - przecież skądś musi się brać - i jeśli to nie ogniwa słoneczne, własna elektrownia wiatrowa to zapewne ze spalonego w silniku paliwa (przecież altek napędzany jest paskiem od silnika).
1 kg RON 95 ma energie 41MJ (98mka nawet mniej - 40.3MJ), co w przeliczeniu na litr (wg. norm gęstość ok 750kg/m3) daje 30.75MJ. przyjmuje że sprawności silnika Otto jest na poziomie 35%.
240W potrzebuje w 1h 240Wh = 0.864MJ, uwzględniając sprawność silnika daje to 2.88MJ co w przeliczeniu na litry 0.1. Czyli że auto spali 0.1l więcej na godzinę. Ale żeby nie było to takie piękne - efektywność elektrolizy nie jest 100%, pomijając straty przy przesyłaniu wodoru do cylindrów.
Ok ale powiedzmy że do wyprodukowania 1kg H2 potrzebujemy 50kWh, więc z energii naszego spalonego paliwa otrzymamy 0.0048kg co daje nam energię (wartość opałowa H2 wynosi 121 MJ/kg) 0.5808 MJ.
Jednym słowem spalając dodatkowo 0.1l paliwa wytwarzamy energie w ilości 2.88MJ które to potem zamieniamy na wodór które po spaleniu daje nam 0.58MJ... to daje nam 20% sprawności, przy założeniu że efektywność elektrolizy jest bliska 100%tom...
ja się pytam - GDZIE TU LOGIKA???


a i tu parę ciekawostek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.