Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2009, 14:46   #1
wilku30
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-08-2009
Skąd: Legionowo
Model: Ford Focus III Titanium, Ford Fiesta ST line
Silnik: 2.0TDCI 203KM 505NM by EMsetup, 1.0 ecoboost 148KM 240NM
Rocznik: 2016, 2016
Postów: 215
Domyślnie Skrzypienie w przednim zawieszeniu.

Mam oto taki problem, podczas skręcania czy też jazdy na wprost po naszych równych drogachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dochodzą do wnętrza mojego samochodu odgłosy skrzypienia z przedniego zawieszenia. Jeśli chodzi o zawieszenie nie ma ono żadnych luzów(byłem na stacji diagnostycznej i jest sztywniutkie), nie słychać także żadnych stuków. Obiło mi się o uszy że to mogą być elementy gumowe, więc spryskałem wszystkie możliwe gumki WD-40, ale nie pomogło. Gdzieś na forum czytałem, że w MK2 jest często coś nie tak z mocowaniem górnym amortyzatora przedniego. Jeśli ktoś miał podobny problem to prosiłbym o podpowiedź jak go rozwiązać.Pozdrawiam.

wilku30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 20:37   #2
gorgief
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Focus II
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: Skrzypienie w przednim zawieszeniu.

Miałem podobną sytuację w Focus I, po wymianie łącznika stabilizatora ucichło. Spróbuj nasmarować przegub w łączniki odsłaniają gumkę, tam nalać WD-40 lub coś lepszego nieodparowującego, tylko musisz zdiagnozować, który to łącznik o ile to łącznik.
gorgief jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2009, 01:49   #3
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Skrzypienie w przednim zawieszeniu.

Najczesciej to sama guma stalibizatora. Idz od lacznikow po stabilizatorze i dosc gleboko i kiepsko dostepne sa dwa mocowania do konstrukcji - tam nasmaruj lub wymien gumy
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2009, 15:17   #4
kspiwosz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Skąd: Warszawa
Model: focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Skrzypienie w przednim zawieszeniu.

Niedawno (po przekroczeniu przebiegu 250 tyś km) dopadł mnie ten sam problem - wymiana łączników stabilizatora i jak ręką odjął. W żadne smarowanie nie warto się bawić. Koszt nowych łączników jest nie duży a to jeden z elementów odpowiedzialnych za bezpieczne prowadzenie. Dodam tylko, że moje stare łączniki rozleciały się na kawałki po zdemontowaniu. Focus II to zdecydowanie młodszy model, ale kto wie może jakaś kolejna wada fabryczna i łączniki szybko się zużywają.

Ostatnio edytowane przez kspiwosz ; 20-11-2009 o 15:21
kspiwosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2009, 17:25   #5
waldek72
ford::average
 
Avatar waldek72
 
Zarejestrowany: 25-09-2008
Skąd: Białystok
Model: FF II
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 184
Domyślnie Odp: Skrzypienie w przednim zawieszeniu.

miałem kolego kiedyś taką przypadłość w moim focusie. wymieniłem łożysko amortyzatora, sprawdziłem gumki na wahaczu, drążek stabilizatora i nic dalej skrzypiało. w aso zupełnie zgłupieli, nic nie pomagało. pojechałem do warsztatu gdzie naprawiałem poprzednio samochód gość się zawziął i znalazł dwie przyczyny: w okolicy lewego wahacza mocowanie do podłogi samochodu było lekko zagięte i szorowało, koleś odgiął blachę, pomogło ale nie ustało. podczas drugiego szukania znalazł właściwą przyczynę. zawieszenie jest zamontowane do karoserii na tzw. ławie. ława przymocowana jest śrubami ale też dwoma trzpieniami. lewy trzpień był zakrzywiony i lekko ocierał o karoserię a w zasadzie o takie mocowanie w środku karoserii coś na kształt tulei. część kosztuje koło 50 zł, ale trzeba zdjąć zawieszenie i odkręcić ławę, robota podobno na długie godziny, gość stuknął w tulejkę i trzpień został dociśnięty do tulei od wiosny siedzi cicho i ani drgnie. spróbuj może to to samo.
waldek72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2009, 20:51   #6
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Skrzypienie w przednim zawieszeniu.

Cytat:
Napisał kspiwosz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niedawno (po przekroczeniu przebiegu 250 tyś km) dopadł mnie ten sam problem - wymiana łączników stabilizatora i jak ręką odjął. W żadne smarowanie nie warto się bawić. Koszt nowych łączników jest nie duży a to jeden z elementów odpowiedzialnych za bezpieczne prowadzenie. Dodam tylko, że moje stare łączniki rozleciały się na kawałki po zdemontowaniu. Focus II to zdecydowanie młodszy model, ale kto wie może jakaś kolejna wada fabryczna i łączniki szybko się zużywają.
Widzisz, tylko, ze zuzyte laczniki stabilizatora powoduja specyficzne delikatne pukanie przy nizszych predkosciach na malych wybojach, a nie skrzypienie. Pukanie nasila sie przy skrecaniu lub delikatnych lukach. Zalozyles nowe laczniki i stabilizator byl w innej pozycji, wiec jest szansa, ze przstal skrzypiec, ale skrzypienie "starego tapczanu" na wybojach to gumy stabilizatora, a nie laczniki. Jezeli nie puka a skrzypi to teoretycznie nie warto sie bawic w smarowanie tylko wymiane gum stabilizatora, ale sprobuj sie do nich dostac...
Lozysko kolumny skrzypi (ja sam sie nie spotkalem) przy skrecaniu na postoju.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 20-11-2009 o 20:54
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2009, 15:45   #7
wilku30
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-08-2009
Skąd: Legionowo
Model: Ford Focus III Titanium, Ford Fiesta ST line
Silnik: 2.0TDCI 203KM 505NM by EMsetup, 1.0 ecoboost 148KM 240NM
Rocznik: 2016, 2016
Postów: 215
Domyślnie Odp: Skrzypienie w przednim zawieszeniu.

Drodzy koledzy jeśli chodzi o gumy stabilizatora to raczej one odpadają, ponieważ wymieniłem już ten element i dodatkowo potraktowałem je obficie środkiem smarnym, więc to nie to. Dokładnie jak to opisał jeden z kolegów jest to efekt akustyczny skrzypienia starego tapczanu. Wezmę jeszcze pod uwagę inne sugestie i będę dalej szukał bo jest to wkurzające jak spędza się dużo czasu w samochodzie.Chociaż zawieszenie jest według mechaników sztywne, a najlepiej byłoby wymieniać po kolei podzespoły i nasłuchiwać kiedy ustanie ten odgłos.

Ostatnio edytowane przez wilku30 ; 22-11-2009 o 15:49
wilku30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2009, 17:44   #8
waldek72
ford::average
 
Avatar waldek72
 
Zarejestrowany: 25-09-2008
Skąd: Białystok
Model: FF II
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 184
Domyślnie Odp: Skrzypienie w przednim zawieszeniu.

no tak wymieniać po kolei aż ustanie usterka, idealny klient! ja bym jechał do takiego, który będzie szukał aż znajdzie i wtedy kasa.
waldek72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 14:56   #9
wilku30
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-08-2009
Skąd: Legionowo
Model: Ford Focus III Titanium, Ford Fiesta ST line
Silnik: 2.0TDCI 203KM 505NM by EMsetup, 1.0 ecoboost 148KM 240NM
Rocznik: 2016, 2016
Postów: 215
Domyślnie Odp: Skrzypienie w przednim zawieszeniu.

Jeśli chodzi o znalezienie przyczyny skrzypienia to może ktoś zna w Warszawie jakiś dobry warsztat, w którym są dobrzy fachowcy od zawieszeń i rozsądne ceny?Pojechałbym do ASO, ale tam jak wiadomo nie liczą się z kieszenią klienta, a w warsztatach których byłem mają niewiele większe pojęcie od laika.
wilku30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2009, 18:07   #10
wilku30
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-08-2009
Skąd: Legionowo
Model: Ford Focus III Titanium, Ford Fiesta ST line
Silnik: 2.0TDCI 203KM 505NM by EMsetup, 1.0 ecoboost 148KM 240NM
Rocznik: 2016, 2016
Postów: 215
Domyślnie Odp: Skrzypienie w przednim zawieszeniu.

Jestem po wizycie w serwisie Forda i co się okazało powodem skrzypienia. Otóż nie są to gumy stabilizatora, ani jego łączniki lub też jak niektórzy sugerowali łożysko lub poduszka amortyzatora. Powodem okazało się skorodowanie końcówek drążka kierowniczego, wystarczyło rozebrać,oczyścić i dobrze przesmarować, złożyć i po problemieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wilku30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.