Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2008, 19:27   #11
Jancio54
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-05-2008
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo GHIA
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Re: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

Rafał odwiedź serwis klimatyzacji i sprawdź zawartość freonu. Ja miałem podobny problem w fokusie i okazało sie ze jest tylko 15% tego co powinno być, ale nie sprawdzałem tego przez 4 lata. A to coś co słyszysz przy silniku to zapewne włączająca się sprężarka, ale z powodu braku czynnika zaraz sie wyłącza. Do puki nie pojedziesz sprawdzić ilości czynnika to można sobie gdybać.

Jancio54 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2008, 22:07   #12
Rafał
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-01-2006
Skąd: Śląsk
Model: fiesta
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 170
Domyślnie Re: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

dzięki o to mi chodziło
tylko że obroty jakby nie reagowały przy załączaniu

a szum jest naprawdę dosyć słabo słyszalny

lepiej żeby to było to bo koszty sprężarki dość duże

czy przy braku czynnika sprężarka będzie sie załączać na 5-10 sekund wyłączać i znowu załączać - tak w kółko
__________________
________________________________________
Doblo`07, Mondeo`01, Lanos`99,
Rekord`64, 201`63, M20`57
Rafał jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2008, 22:11   #13
roberto_w
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2005
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 GHIA kombi
Silnik: 2.0 TDCi 131KM
Rocznik: 2004
Postów: 67
Domyślnie Re: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

No to ja się dołączam do właścicieli uszkodzonych klimatyzacji...

Najpierw nie działał wentylator. Sprężarka włączała się, ale po kilkunastu sekundach się wyłączała, bo cisnienie w układzie niebezpiecznie rosło. Po drobnych perturbacjacjach z wymianą wentylatora, z nawiewów zaczęło lecieć przyjemne, zimne powietrze.

Niestety nie na długo. Dzisiaj klima przestała dmuchać zimnym na dobre. Leci cały czas takie samo powietrze (chodzi o temperaturę), czy na A/C czy ECO. Przy włączeniu A/C obroty lekko rosną.

Klima nabita 2 tygodnie temu. Układ szczelny.

Co to moze być?

Czy możecie polecić w Warszawie jakiś dobry serwis klimatyzacji w okolicach Woli?

Pozdrawiam,
roberto_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2008, 22:48   #14
Rafał
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-01-2006
Skąd: Śląsk
Model: fiesta
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 170
Domyślnie Re: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

a jak sprawdzali szczelność ?
tylko dobili ?
może już nie szczelny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
________________________________________
Doblo`07, Mondeo`01, Lanos`99,
Rekord`64, 201`63, M20`57
Rafał jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2008, 23:06   #15
KOWAL_ND
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Re: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

Witam,

U mnie w mk3 też klima nie działała, kupiłem autko miesiąc temu i "sprzedający" powiedział ze A/C trzeba nabić. No więc pojechałem do punku serwisowego i elegancko nabili i sprawdzili szczelność. Wszytko OK.

Jak się okazało to mam problem z elektryką, mianowicie przy włączaniu A/C tworzy się zwarcie i aby bezpiecznik nie wywalił to się wyłącza (tak mi powiedzieli). Niestety nie znam się na elektryce (za bardzo) więc mam zamiar go oddać do warsztatu niech go oglądną i naprawią. Ale jakby ktoś miał jakieś opcje, które warto sprawdzić (gdzie to zwarcie mogło powstać) to proszę o pomoc. :fcp2

Pozdrawiam.
KOWAL_ND jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2008, 08:26   #16
roberto_w
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2005
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 GHIA kombi
Silnik: 2.0 TDCi 131KM
Rocznik: 2004
Postów: 67
Domyślnie Re: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

Rafał Przy wymianie czynnika wypompowali dokładnie tyle czynnika ile powinno być w układzie, zatem zakładam, że klima jest szczelna.

Problem w tym, że u mnie klima działała. No przynajmniej coś w tym rodzaju, bo jak nie działał wentylator, to sprężarka po chwili się wyłączała, bo ciśnienie w uładzie rosło do 25 bar. Ale przez chwilę leciało chłodne powietrze. Po wymianie wentylatora klima działała prawidłowo przez 2 dni. A potem nagle przestała działać.

Bezpieczniki sprawdziłem, są OK.

Jakieś namiary na dobry serwis klimy w Warszawie, czy pozostaje wizyta w ASO (brrrrrr)?

Pozdrawiam,
roberto_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2008, 23:00   #17
janosik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-11-2006
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 452
Domyślnie Re: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

Cytat:
Jakieś namiary na dobry serwis klimy w Warszawie, czy pozostaje wizyta w ASO (brrrrrr)?
roberto_w spróbuj na Kłobuckej 13 za Wyścigami
janosik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2008, 08:14   #18
roberto_w
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2005
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 GHIA kombi
Silnik: 2.0 TDCi 131KM
Rocznik: 2004
Postów: 67
Domyślnie Re: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

Dzięki janosik. Niestety chyba trochę za daleko jak dla mnie, drgi koniec W-wy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Znalazłem jakiś polecany zakład na Górczewskiej. Zajmują się klimą od kilkunastu lat, chyba wiec tam spróbuję. Jest jeszcze Auto-Tech na Prymasa, ale nie wiem, czy robią tam też klimę.

Zauważyłem jeszcze jeden ciekawy objaw. Włączam nawiew na ECO. Potem przełączam na A/C. Słychać jak włącza się sprężarka, obroty idą lekko w górę ale co ciekawe automatycznie włącza się wewnętrzny obieg powietrza. Co ciekawe można to poznać tylko po dźwięku (jest głośniejszy), bo kontrolka na panelu (samochód ze strzałką w środku) się nie świeci. Jak włączę wewnętrzny obieg dźwięk się nei zmienia, kontrolka zaczyna się świecić. Jak teraz wyłaczę wewnętrzną cyrkulację jest znacznie ciszej.

Czy to normalne?

I jeszcze jedno pytanko, czy zapchany firltr przeciwpyłkowy może powodować, że klima nie działa, to znaczy działa ale nie daje chłodnego powietrza?

Pozdrawiam,
roberto_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2008, 10:23   #19
janosik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-11-2006
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 452
Domyślnie Re: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

Przy zapchanym filtrze jest spora różnica w intensywności nawiewu między obiegiem wewnętrznym a czerpaniem z zewnątrz. Łatwo sprawdzisz.
janosik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2008, 16:36   #20
sztacha
ford::average
 
Avatar sztacha
 
Zarejestrowany: 10-05-2008
Skąd: Z miasta Łodzi się pochodzi
Model: Ford CMAX II
Silnik: TDCi 2,0 TDCI 115PS Powershift
Rocznik: 2011
Postów: 144
Domyślnie Re: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

Panowie i mi się przydażyła smutna przygoda ze śmiercią klimy. Do dzisiaj klima ( sprężarka załączała się ale chłodu wielkiego z tego nie było ), tłumaczyłem sobie ten fakt małym poziomem czynnika klimy. Dzisiaj rano udałem się na przegląd i napełnienie, zapłaciłem 150 zł bo czynnika przed nabiciem miałem ok 110 gram i cieszyłem się dużym chłodem przez jakiś czas. Niestety moja radość była przedwczesna i klima już nie działa. Brak włączania się sprężarki. Po wciśnięciu A/C jest wyczuwalna troszkę inna praca silnika. Bezpieczniki, przekaźniki i dioda od klimy ok.
Ktoś tam wspominał o sprawdzeniu sprężarki na krótko - mam pytanko w związku z tym
gdzie jest ta wtyczka przy sprężarce i jak się do nie dostać???
sztacha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.